Results 1 to 7 of 7

Thread: 147 1.6 странен проблем километрите мигат

  1. #1
    Запален алфист slik4eto's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    София
    Posts
    197

    Default 147 1.6 странен проблем километрите мигат

    Колеги случи ми се нещо странно.Забелязах,че километрите които са навъртяни на автомобила мигат през интервал около секунда.Изгасих колата запалих на ново и спряха да мигат от какво може да е това ?

  2. #2

    Default

    Моите мигат от как съм закупил автомобила, та и на мен ми е интересно каква може да е причината.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  3. #3
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Проверете си буксите на управлението за ел. стъклата в шофьорската врата. По спомен са две букси. Един път се наложи да откача въпросната конзола с бутоните и започнаха да мигат километрите, отказаха бутоните на ключа. Викам какво става Изважда се като се развие едно болтче от кората и се подпъхне плоска отверка в единия край на конзолата и излиза нагоре.
    Last edited by RoMeO_156_GTA; 25-11-2013 at 13:24.
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  4. #4
    започва да се пристрастява vessy007's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Varna
    Posts
    41

    Default

    Това се получава когато копютъра загуби връзка или неможе да разпознае някой от периферните устроиства, като блока на ел. съклата и огледалата. Понякога се оправя от самосебе си като се възтанови връзката а понякога трябва да се направи процедура по разпознаване със съответната диагностична апаратура.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm
    ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  5. #5
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Или ако си добавял нещо ново по КАН линията.
    Оправя се с МЕС и proxy alignment процедурата.

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    1

    Default

    За съжаление , не мога да помогна по темата с мигащият километраж, за това бих се влючил с моят проблем и да чуя по-запознати по темата.
    Присъединих се към тази емблематична прослойка на алфисти тази година с 147,105hp. Почти от самото начало ,след стандартната смяна на консумативи и прочие, се появи едно променливо и неконстантно "пиукане" . Звукът е абсолютно същият (говоря ,чисто като тон ) ,какъвто е и ,когато натиснеш бутона за ел. стъклата. Странното е ,че се появява буквално ,когато си иска, притесних ,че колата е с характер ,стига ми гаджето в този случай След няколко диагностики отново не се установи нищо ,т.е. и грешка не дава. Имаше мнения ,че може да е от радиото, от "недобре" превъртян колометраж и т.н. Няколко месеца звук не издаде ,след това започна пак за малко ,после пак спря...никва идея. Вие? Какво мислите?

  7. #7
    започва да се пристрастява stoqnkoto's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Usa
    Posts
    36

    Default

    Здравей ,колега. Относно писукането и на мен ми се случи и помислих, че нещо ми има.... Оказа се копчето за превключване на реглажа за ляво и дясно огледало. Застава в такова положение,че като докоснеш кората или като заклатиш леко вратата започва да писука. Няма за какво да се притесняваш.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •