Results 1 to 10 of 10

Thread: Предстоящо купуване на Алфа 147!

  1. #1
    Младши алфист armandi's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    1

    Default Предстоящо купуване на Алфа 147!

    Здравейте приятели!

    Млад шофьор съм и от доста време насам търся кола да си купя.След всичко разгледано до момента съм решил на 100% да е Алфа Ромео 147 1.9 JTD.Четох много за модела /плюсове и минуси , и колкото и хората да ми казват,че Алфите и като цяло Италианските коли не били надеждни със скъпа поддръжка и как за мен било добре да е нещо немско,просто Алфата ме грабва тотално,просто съм влюбен в нея!!!.Дизайн,екстри (комфорт при шофирането за който съм слушал от алфисти) всичко събрано на едно място.Знам че има доста изписано по темата Алфа 147,но като бъдещ шофьор на Алфа ако може някой друг съвет,ще ми от полза много.
    Като цяло съм се спрял на това засега:
    http://www.cars.bg/c486570

    Поздрави!

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми щом си решил на 100% що питаш.Карай я на оглед и диагностика и я взимай.Ако имаш желание можеш да пишеш под аватара си от къде си.Не че ме интересува но за помощ, огледи, диагностика може се окаже че има някой който може да ти помогне от твоя град.А и почети из форумите на немските машини и ще видиш че не се чупят по-малко то италианките и имат сходни проблеми.Успех.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3

    Default

    Това е един от най- сполучливите мотори.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Само не знам какво ти харесва в тази, че са си гасили цигарите в пасажерската седалка ли? Липсва и радиаторната решетка и има изкелиферчен ауспух, нищо добро не вещае това, ама въпрос на вкус
    156 Sportwagon 02'

  5. #5
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default

    Няма климатроник, а климатик не, че е много важно де. Както казва колегата ван_дал погледни пасажерската седалка на какво прилича. Личното ми мнение е че са достатъчно красиви и без никакъв тунинг, а тази има доста бутано по фейса.
    Няма кожа и автопилот, все шукарийки които си глезят пасажетите. Иначе за цената спор няма че е привлекателна. Ходи и я виж но имай предвид, че щом има нещо различно от оригиналното причината може и да не е "така ми харесва повече" а прикриване на нещо, казвам го от опит с предната кола.
    Каквато и да е отваряй очите на 6 и се пазари за най-малкото което забележиш.
    А относто Алфа 147 мога да кажа само, че е един невероятен автомобил за класа си стига да е добре потдържан. Дизеловата е и икономична и си понавървява задоволително, поне за мен де.

  6. #6
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    Колата изглежда доста добре, както колегите отбелязаха има дребни забележки но все пак цената затова е такава наи вероятно.Покараи я по кофти път да видиш има ли хлопания, ако има нещо ще я чуеш.Ако има някаде боядисани елементи не се стряскаи от това то 90% от колите в бг са с удар или освежителни операции.Този мотор както отбелязоха по-горе е супер здрав (за 1.9 няма резервни части щото не се чупят )
    Alfa Romeo 145 1.9jtd ex / alfa romeo 156 2.4jtd ex / fiat coupe 1.8 16v ex / alfa romeo 156 2.4 jtd ex / alfa romeo 156sw 2.4 jtd ex / alfa romeo 145 1.9jtd ex/ alfa romeo 166 2.4jtd

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Няма климатроник, а климатик не, че е много важно де
    Колега,важно е като не знаеш да не даваш мнения.Колата си е с климатроник,просто е със старото управление от 156.Климатроник не означава единствено цифрички и дисплейчета,а е тип система за охлаждане.

  8. #8
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Колега,важно е като не знаеш да не даваш мнения.Колата си е с климатроник,просто е със старото управление от 156.Климатроник не означава единствено цифрички и дисплейчета,а е тип система за охлаждане.
    По-точно система за автоматично регулиране на температурата в купето.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    По-точно система за автоматично регулиране на температурата в купето.


    Правилна забележка!

  10. #10
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Управлението е електронно така или иначе и ЕКУ си има.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •