Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Лупи,дневни светлини, диодни мигачи и пръскалки за фарове- да се похваля :)

  1. #16
    започва да се пристрастява cTaHuO's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велико Търново/ София
    Posts
    37

    Default

    Благодаря колеги
    Иначе колата е претърпяла лек удар и предницата е поразкривена и това малко и разваля фасона, но и това ще се оправи напролет, вече съм се запасил с всички предни греди и броня

    Quote Originally Posted by ilikk View Post
    здравейте ето и аз какво съм направил
    Като гледам си използвал същите лупички и сигурно 1W диоди и предполагам свети добре Само че аз съм с jtd и през левия отвор се обдухва кулера а през десния серпентината на хидравликата. Иначе добре се е получило и аз мислих преди това за подобен варинат.

  2. #17
    Младши алфист 555's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    България
    Posts
    10

    Default

    Тези лупички на диодите продават ли се някъде отделно без диодите?
    Поздравления и на двама ви за добрата работа.

  3. #18
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by cTaHuO View Post
    ...
    Отдавна си мисля да сложа и аз разни интересни LED обаче или ме мързи или си мисля че ще има проблем с температура на LED ... през лятото.
    LED-а има много часове живот но на 40 градуса, а във фаровете лятото мисля че става доста по-топло. Ако знаеш за някаква марка/модел LED, които работят при по-висока температура , а същевременно живота им не се съкращава в пъти от това моля да споделиш.

    Интересно ми е :
    На снимките се вижда само 1 LED драйвър ... нещо не ми се връзва да имаш 2 групи диоди и 1 драйвър.

    Иначе мигача можеше да го преместиш на мястото на дългите и да му сложиш разни декорации , и по-важното да е обикновенна крушка , за да можеш да го смениш лесно ако се наложи и без да разглобяваш фара. И щеше да имаш повече място за повече "дневна светлина" на мястото на мигача.

    P.S. На мен едни (уж) разбирачи ми казаха че LED driver в автомобилна инсталация ще изгори ако няма стабилизатор на напрежение преди него . Не знам дали е вярно, но пък те не са толкова скъпи за да е проблем ако изгори.
    ...

  4. #19
    започва да се пристрастява cTaHuO's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велико Търново/ София
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by 555 View Post
    Тези лупички на диодите продават ли се някъде отделно без диодите?
    Поздравления и на двама ви за добрата работа.
    тук има http://dx.com/s/1w%2bled%2blens%2b5%...ndex=1#sortBar

    по принцип мога да ти намеря и аз от тук в BG, но незнам каква ще е цената.. да каже и колегата откъде ги е купувал
    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    ..
    По принцип ако диодите работят едновременно с ксенона ( а още повече и с халогенна крушка) въре ще им е топло, но не е сигурно. Тия диоди които съм сложил в дългите има дават температура на връзката с радиатора 150 градуса , и работна на самия радиатор до 85.. така че не е толквоа страшно, за тези които съм сложил отстрани белите би трябвало да важат долу горе същите данни, мога да погледна със сигурност. Аз нарочно съм ги направил да не работят заедно с ксенона за да не прегреят, но мисля че няма да е проблем и в скоро време ще премеря каква температура държат на радиатора при работещ ксенон, а и той грее стабилно..
    Иначе относно мигачите- за последните 15 години вкъщи е имало 3 коли и никога на никоя не е изгаряла крушка на мигач.., а това все пак са диоди. Аз писах и по нагоре имам и мотор на който съм сложил същите диоди без радиатор и за две години не е имало проблем и смятам че и тук няма да има, а ги бях оставил преди това да севтят 24 часа постоянно без да мигат на затворен фар
    Този драйвер който е на снимките е само за диодите в секцията на дългите, той е повишаващ, тъй като те работят на 40 и няколко волта. Белите дневни работят на по 6 волта и във всеки фар са по две двойки вързани последователно със стабилизатор на напрежението на 12в ( не е най-правилното решение, но става ). Тези за мигачите работят на долу-горе 2,5 волта и са по една 5ца последователно във всеки фар и по едно съпротивление. Тук може би по правилно беше да ги направя и тях по двойки, че така ако умре един заминава цялата връзка, но прецених че няма да има проблеми,а ако има вече ги отварям със затворени очи тия фарове А относно драйвърите наистина май не са най-надеждното нещо.. затова и съм ползвал само за големите диоди.

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Пловдив, Бургас
    Posts
    13

    Default

    колега и аз съм с jtd. След обстойно оглеждане ги сложих там, понеже видях,че леко се подават едни пластмаси надолу, като езичета и те си прихващат въздуха и си го насочват директно към кулера, така или иначе се получава и достатъчно завихряне на въздуха и вече 2 лета нямам проблем.

    Диодите си ги поръчвах от Варна, понеже тогава нямаше в Пловдив. По принцип един драйвър е max. за 3 диода. Нямам спомен последователно ли са или паралел и едно общо охлаждане за 6-те диода.
    Лупичките се наричат КОЛИМАТОРИ (те разпръскват светлината под ъгъл 30, 120 градуса). Всичко се продава поотделно.

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by ilikk View Post
    здравейте ето и аз какво съм направил
    Колегa, a може ли дa снимaш колaтa в цял ръст и дa е със пуснaти диоди зa дa видим кaк изглеждa кaто цяло )



  7. #22
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ето я "тунингованата" версия на фаровете на фейслифтова 156-ца, с би-ксенон лупи и диодни дневни светлини монтирани в рефлектора на дългите.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0995.jpg   IMAG0999.jpg   IMAG0993.jpg   IMAG1001.jpg  
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #23
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Адмирации,получило се е много добре...С дневните светлини нали не ти светят останалите светлини..само когато превключиш на къси ?

  9. #24
    Младши алфист 555's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    България
    Posts
    10

    Default

    Ето и моите дневни светлини. Понеже нямам фарове за мъгла реших да си ги направя по подобие на 8C Светят доста силно макар да не си личи от снимките - нямат нищо общо със светенето на масовите DRL.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg   3.jpg   4.jpg  

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •