Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Лупи,дневни светлини, диодни мигачи и пръскалки за фарове- да се похваля :)

  1. #1
    започва да се пристрастява cTaHuO's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велико Търново/ София
    Posts
    37

    Default Лупи,дневни светлини, диодни мигачи и пръскалки за фарове- да се похваля :)

    Здравейте колеги,
    Реших да пусна тема и да се похваля с проектчето за фаровете което почнах долу горе точно преди година, но поради липса на време малко се проточи..Пуснах нова тема макар че има такава за лупи, та ако е нужно може да се премести.
    Та като на повечето алфи 156 и на моята фаровете бяха в ужасно състояние и поради удари и всякакви причини светеха където си поискат.. Исках да сложа ксенон, но не ми се искаше да го правя на рефлекторен фар, а оригинален с лупи е много пари и като много колеги реших да си вградя лупи и то биксенонови- най-добре. Лупите бяха купени от ибей и след 5-6 месеца чакане дойде и техния ред.. Лупите са валео, от някакво ауди мисля и си дойдоха с драйверчета за пластината която реже светлината. Лупите монтирах всяка за 3 шпилчици, залепени за грубо орязания реглектор(вижда се на снимките) и с по две гайки за да има възможност за реглаж. Реглажа го направих по клипчетата в youtube-с тиксо маркирах къде реже снопа светлина рефлектора с халогенната крушка и след това нагодих лупата.. Притесняваше ме лепилото дали ще държи, тъй като и лупите са 3" и доста тежки, но вече година няма мърдане , а и е Loctite. И все пак слагането на лупите е доста неприятна процедура и имаше 2-3 сваляния докато всичко си дойде на мястото. Ксенона е D2S 55 W 4300К, доста не популярен(55те вата) и освен това едната крушка почти не светеше и мина половин година, докато ми я сменят.. Но все пак както повечето с лупи са се убедили- кефа е голям и карането вечер няма нищо общо с преди..
    Освен лупите бях решил да си направя и диодни дневни светлини, но исках да изглеждат някак по- фабрично и след известно чудене и вдъхновен от Опел Иннсигния, реших, че единственото подходящо място е в мигача, по овала на отвора за късите. Това обаче значеше, че няма да има място за мигача и следваше, че и той ще е диоден. Получи се долу горе това кето си представях и съм доволен. Макар и да не стана от първия път и карах известно време със стъкла на фаровете залепени с тиксо. Диодите за мигачите са китайски по 1W , цвят амбър (червено- оранжево), а тези за дневните светлини - японски на Nichia на 5000К. Залепени са на дебела алуминиева ламарина, с допълнително радиаторче отзад(има го в снимките), защото си греят.. Като цяло мисля, че са малко слаби денем при силно слънце като има възможност да се засилят малко, но засега карам така и не са ме спирали още полицаи.. Мигача свети доста ярко.
    Както знаете фабричният ксенон върви и с умивателна уредба за фаровете, а и смятам, че с пръскалките алфата изглежда по-добре. Уредбичката е малко сбирщайн- имах някои неща, други намерих евтино в ибей и затова не съм търсил оригиналните части. Пръскалките са си оригинални, но не беше лесно да се намерят, помпата е от BMW седмица за 10$ от ибей, казанчето е от кадет(имах го налично) и има и датчик за нивото от e36ца (също беше наличен). закрепянето на казанчето не беше много лесно, но направих една стойка и стана, а гърловинаката е мека връзка за канал за мивка За момента помпичката е вързана към тази за стъклото на оригиналнта инсталация за фарове, но е временно понеже имам и хубаво бутонче за целта, но ще е по- нататък..
    Освен това, тъй като секцията за дългите остана празна, там реших да сложа по един мощен диод на CITIZEN, който спокойно се мери с халогенната крушка, но засега е само изпробван и трябва да му измисля радиаторче, но като цяло спокойно вечер може да се кара и само на тях..
    При цялата тази работа също боядисах черна пластмасата пред рефлектора, изшкурих и дадох да ми лакират стъклата на фаровете и оправих щипките за да не трептят фаровете в движение ( от общо 6 здрави бяха 2..)
    Макар и да има още какво да се довърши, засега съм доста доволен от резултата и смятам,че добре се получи. Диодите на мястото на мигача се виждат добре, въпреки релефното стъкло, а и колата придоби друг вид с черните фарове и пръскалки и лупи Стана малко дълго, ето и снимките



    ето и линк http://smiro.snimka.bg/tuning/lupi-d...79088.31690446 в snimka.bg с повече снимки.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails диоди 1.jpg   BT 02.jpg   BT 06.jpg   IMG_20130817_170204.jpg   IMG_20130817_170209.jpg  

    2012-11-18_14-53-21_819.jpg   nova 1.jpg   IMG_20130804_224703.jpg   2012-11-17_15-24-31_448.jpg   IMG_20130817_154935.jpg  

    2012-11-17_14-00-39_985.jpg   IMG_20130817_145208.jpg  

  2. #2

    Default

    Добре си го направил, иначе за чуденето на дневните светлини просто можеше да сложиш на мястото на дългите два бели силни диода и си готов
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3

    Default

    еее много яко! Браво!!!

  4. #4

    Default

    Всичко е много добре, но ми е интересно, "ушевите" дaли нямa дa се прaвят нещо, aко кaрaш нa дневните светлини, зaщото aз си сложих нa фaровете и веднъж в Търново ме спряхa и ми нaпрaвихa зaбележкa, че не сa се виждaли достaтaчно добре. Инaче едно голямо брaво, но ми е интересно, aко изгори някой диод зa дa го смениш, трябвa ли пaк дa отвaряш фaрa? Поздрaвления зa успешният проект!
    И извън темaтa, предполaгaм колегa, че си от Търново...
    Last edited by grenlould; 19-11-2013 at 03:13.



  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    0000 ???
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  6. #6
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Браво Браво много я добре,но Номера кърти мрака повече от светлините!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    амаа чудно ми е какъв е този номер?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  8. #8
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by tribaleo View Post
    амаа чудно ми е какъв е този номер?
    Photoshop
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако не е фотошоп, колегата се е изръсил най-малко с 1К за този номер.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    като се загледах на т-то накрая си личи най-много, иначе такъв номер не съществува до колкото знам номера с 4 нули няма...за това ми стана доста чудно.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  11. #11
    започва да се пристрастява cTaHuO's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велико Търново/ София
    Posts
    37

    Default

    Благодаря коелги, радвам се че ви харесва.
    То и снимките са от телефон, трябва да я понаснимам с някой хубав апарат, ащото мисля че на живо по- добре изглежда..
    А номера си е чист Paint то и за това на Т-то ясно се вижда, че си е доста аматьорско

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Добре си го направил, иначе за чуденето на дневните светлини просто можеше да сложиш на мястото на дългите два бели силни диода и си готов
    То аз съм написал- в секцията на дългите си има бая мощен диод и просто трябва да поръчам две алуминиеви радиаторчета за тях и да ги свържа.. на снимките се и виждат диодите( жълтите точки), а това до баласта на ксенона, под фара е драйвер за тези доиди. Просто исках дневните да са по този начин като на Инсигния например, оттам се сетих

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Всичко е много добре, но ми е интересно, "ушевите" дaли нямa дa се прaвят нещо, aко кaрaш нa дневните светлини, зaщото aз си сложих нa фaровете и веднъж в Търново ме спряхa и ми нaпрaвихa зaбележкa, че не сa се виждaли достaтaчно добре. Инaче едно голямо брaво, но ми е интересно, aко изгори някой диод зa дa го смениш, трябвa ли пaк дa отвaряш фaрa? Поздрaвления зa успешният проект!
    И извън темaтa, предполaгaм колегa, че си от Търново...
    Ами колега чакам и аз да ме спрат някъде, честно казано минавал съм покрай доста полицаи и нищо не сами казвали а карам денем само на тях( те даже са си на автоматично реле и си се пускат само като възстанови акумулатора и спират като се пуснат габарити) даже ме спираха и ми писаха акт за спукано стъкло, но за фаровете нищо не ми казаха.. И за смяната- да това е лошото, че замине ли някой-трябва да се отваря фара- просто нямаше как да се направи иначе. Но тия белите
    за дневните светлини са доста качествени и сме ги тествали и не би трябвало да има проблем, а тези за мигачите те няма как и да загреят като мигат..а имам и един мотор и на него са без никакво охлаждане и вече два сезона няма грижи.. Минаха два месеца от откакто съм ги направил- засега всичко е наред дано не горят

    Иначе съм от Търново да

  12. #12
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Браво! Поздравления за ентусиазма! Хареса ми как е станало . Ще се оглеждам из града да видя на живо как светят
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  13. #13
    Запален алфист Georgi Sartliyski's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    София и Пазарджик
    Posts
    109

    Default

    Браво!!!

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Пловдив, Бургас
    Posts
    13

    Default

    здравейте ето и аз какво съм направил
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 14102012182.jpg  

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Браво,идеята ми хареса,а и изпълнението е супер.....................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •