Results 1 to 6 of 6

Thread: Проблем с радиатор

  1. #1

    Default Проблем с радиатор

    Здравейте ! Имам нов въпрос свързан с радиатора на алфата. Колата е от подписа.
    Искам да попитам дали радиатора има нещо като преливник от вътрешната си страна (откъм двигателя), малко над центъра на перката. Т.е ако се налее повече вода оттам да изкарва ненужната, когато загрее и се вдигне налягането ? Питам, защото ми се случи следното: както си карам температура рязко се вдигна, спрях веднага и двигателя беше мокър и не видях откъде тече мислех, че е някое съединение за да опръска така всичко, долях вода(над максимума) и така до скоро, когато пак се случи но вече като слязох все още си пръскаше на плътна струйка точно от там където съм описал по-горе, понеже мястото е доста странно да се пробие радиатора, преди да взимам друг искам да се консултирам с вас(незнам дали обясних добре). Благодаря !
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  2. #2

    Default

    Системата е херметична, единственото място от където може да изпуска трябва да е капачката на разширителния съд, която има клапан
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by d3v1l View Post
    Здравейте ! Имам нов въпрос свързан с радиатора на алфата. Колата е от подписа.
    Искам да попитам дали радиатора има нещо като преливник от вътрешната си страна (откъм двигателя), малко над центъра на перката. Т.е ако се налее повече вода оттам да изкарва ненужната, когато загрее и се вдигне налягането ? Питам, защото ми се случи следното: както си карам температура рязко се вдигна, спрях веднага и двигателя беше мокър и не видях откъде тече мислех, че е някое съединение за да опръска така всичко, долях вода(над максимума) и така до скоро, когато пак се случи но вече като слязох все още си пръскаше на плътна струйка точно от там където съм описал по-горе, понеже мястото е доста странно да се пробие радиатора, преди да взимам друг искам да се консултирам с вас(незнам дали обясних добре). Благодаря !
    И на мен ми се случи същото, радиатора се беше пробил точно под лапата, която го крепи по средата отгоре. Решението е нов радиатор. Цената му е около 150 лв. А лепене на такъв важен детайл не е оправдано, защото идва зима и ако си на дълъг път и се счупи няма да е приятно да чакаш пътна помощ при -5 градуса.
    Former Alfa owner.

  4. #4

    Default

    Явно си е за смяна. Благодаря за отговорите !
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  5. #5
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    ... А лепене на такъв важен детайл не е оправдано, защото идва зима и ако си на дълъг път и се счупи няма да е приятно да чакаш пътна помощ при -5 градуса.
    Затова зимата на път не се тръгва без 5 литра червено вино и буркан туршия в багажника.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Стига бе,туршия с червено вино?!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •