Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 108

Thread: Покупка на 155

  1. #31
    започва да се пристрастява 145selespeed's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Barcelona
    Age
    42
    Posts
    53

    Default

    Аз съм за Дон Пепоне. Колата му мърка и мотора в6 няма еквивалент. Виждал съм я на живо. Поздрави!
    145 QV Selespeed
    GTV 2.0 TS ´01

  2. #32
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колега един съвет от мене ,първо 2.0 8к са отживели вече ,после всичко което е старото купе е стара чанта,и грозна дори.Гледаи новите купета,един колега от форума продава кола да се отвозиш,ти търсиш скрап.Верижния мотор е голяма работа ма мотор кола не кара,мотор се прави и се сменя,ма купе и ръжда не се прави никога.Поздрави.

    ---------- Post added at 23:36 ---------- Previous post was at 23:22 ----------



    1.7 са само с тези мигачи.

    ---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:36 ----------



    Много се съмнявам 2.0 16к е около 1450 килограма,ако не греша,ма е там някъде.
    И един съвет от мене... Ако някои иска да си купува 155-ца трябва да е или с в6 или верижна!!! И да, мотора движи колата, знам прави се но каква е идеята да се купи 16 клапанов и да му се прави ремонт на себестоиност малко над тази на колата!?!
    Сега ще ревнат 16 клапановите фенове, но общо взето това което идва тук за продаване е толкова смляно че вероятноста да се намери на пазара 16 клапанов в отлично състояние е малко съмнително...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #33
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    И един съвет от мене... Ако някои иска да си купува 155-ца трябва да е или с в6 или верижна!!! И да, мотора движи колата, знам прави се но каква е идеята да се купи 16 клапанов и да му се прави ремонт на себестоиност малко над тази на колата!?!
    Сега ще ревнат 16 клапановите фенове, но общо взето това което идва тук за продаване е толкова смляно че вероятноста да се намери на пазара 16 клапанов в отлично състояние е малко съмнително...
    Това е така колега аз предпочитам 8 клапановия мотор,ма също търсих кола и то в Италия,ма тези коли почти ги няма вече,или са просто за цялостно боядисване и салона е тотал,изгорели са от слънцето и дъждовете.16 клапанови се намират в брилянтно състояние още,верно е също че са на много километри,ма те и верижните са с изпомпани мотори.Ако на днешно време трее да правиш ревизия на верижен мотор,ти трее една шапка пари,а 16 кл,намираш си един мотор от 156 на малко км. за жълти стотинки,мяташ го на свежото купе и си ти.После ако ти трее вървеж 16 кл е много по бръз,и по еластичен мотор,също предлага и по голям демараж.8 кл е по здрав,и не се обслужва ,като 16 ката.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  4. #34
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Аз пък - не бих си взел дърта кочина с отделни цилиндрови ризи
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  5. #35
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Аз пък - не бих си взел дърта кочина с отделни цилиндрови ризи
    И защо!?
    Кое е лошото!?
    Last edited by mimouzunov; 19-11-2013 at 12:56.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #36
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Хах, точно на теб ли не ти е ясно. Например, не ми харесва по-голямата вероятност за среща между маслото и антифриза. Остаря тази концепция, остаряха и материалите от които са направени двигателите.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    И един съвет от мене... Ако някои иска да си купува 155-ца трябва да е или с в6 или верижна!!! И да, мотора движи колата, знам прави се но каква е идеята да се купи 16 клапанов и да му се прави ремонт на себестоиност малко над тази на колата!?!
    Сега ще ревнат 16 клапановите фенове, но общо взето това което идва тук за продаване е толкова смляно че вероятноста да се намери на пазара 16 клапанов в отлично състояние е малко съмнително...
    Еми айде да не те разочаровам като "16 клапанов фен" и да ревна - сори, пич, ама няма как да си карате верижните таралясници 50 години и да няма по-добри от тях. Пак се извинявам, щото съм имал и верижна... Сега, ако искаме да си лафим, за мене най-добрата АЛФА, дето съм карал, си остава Жулиета 2,0 116-та серия, ама живеем във фиатови времена и някак си е тъпо да обявяваме всичко след великия 8 кл ТС за тъпотия... Нека си коригираме календара към 2013 година ! Останалото са ретровъжделения, ама за това си има друг раздел.


    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Това е така колега аз предпочитам 8 клапановия мотор,ма също търсих кола и то в Италия,ма тези коли почти ги няма вече,или са просто за цялостно боядисване и салона е тотал,изгорели са от слънцето и дъждовете.16 клапанови се намират в брилянтно състояние още,верно е също че са на много километри,ма те и верижните са с изпомпани мотори.Ако на днешно време трее да правиш ревизия на верижен мотор,ти трее една шапка пари,а 16 кл,намираш си един мотор от 156 на малко км. за жълти стотинки,мяташ го на свежото купе и си ти.После ако ти трее вървеж 16 кл е много по бръз,и по еластичен мотор,също предлага и по голям демараж.8 кл е по здрав,и не се обслужва ,като 16 ката.
    Еми тва е истината, колкото и да не ви харесва - след като цялата 155 си е жива Темпра, макар и с излъчването на невероятната 75, какво значение има дали моторът и е фиатски, или допотопен 8 кл. ТС? Слезте на земята, годината е 2013!?!

  8. #38
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Те и дават 9.2 sec до 100 на 164, а и след като гледах една гонка между 164 и 155 (май твоята - в youtube) съм склонен да повярвам.Но това за алуминия е малко несериозно, това не е 166.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  9. #39
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Хах, точно на теб ли не ти е ясно. Например, не ми харесва по-голямата вероятност за среща между маслото и антифриза. Остаря тази концепция, остаряха и материалите от които са направени двигателите.
    А как ти се вижда тогава смяната на сегменти лагери и тн при 16в-то на няма и 200000км!?
    Остаряло е само гарнитурата на главата при 8в-то...
    То според вас и с ремък е къде къде по-надеждно да бъде двигателя ама...

    ---------- Post added at 14:07 ---------- Previous post was at 14:03 ----------

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Еми айде да не те разочаровам като "16 клапанов фен" и да ревна - сори, пич, ама няма как да си карате верижните таралясници 50 години и да няма по-добри от тях. Пак се извинявам, щото съм имал и верижна... Сега, ако искаме да си лафим, за мене най-добрата АЛФА, дето съм карал, си остава Жулиета 2,0 116-та серия, ама живеем във фиатови времена и някак си е тъпо да обявяваме всичко след великия 8 кл ТС за тъпотия... Нека си коригираме календара към 2013 година ! Останалото са ретровъжделения, ама за това си има друг раздел.



    Еми тва е истината, колкото и да не ви харесва - след като цялата 155 си е жива Темпра, макар и с излъчването на невероятната 75, какво значение има дали моторът и е фиатски, или допотопен 8 кл. ТС? Слезте на земята, годината е 2013!?!
    Какво да кажа... Като си коригирам календара към 2013-та какво да видя.... Мъка...

    ---------- Post added at 14:09 ---------- Previous post was at 14:07 ----------

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Те и дават 9.2 sec до 100 на 164, а и след като гледах една гонка между 164 и 155 (май твоята - в youtube) съм склонен да повярвам.Но това за алуминия е малко несериозно, това не е 166.
    164 е разработвано по спомени със Сааб и наистина е по-алуминиево купето сравнено със 155-ца.
    Такива спомени имам от нещо четено някъде...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #40
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Предпочитам да си карам Темпричката 1.4 78 коня, вместо префасонирана такава с 1.6 16v. С първата знам, че ако реша да я карам примерно до Пловдив с колкото може да върви нямам никакаи ядове. С 16 хиляди волтовата Темпра просто няма да посмея да го направя, щото трябва и пари за пътна помощ да имам. А сега да върнем календара в началото на 90те, когато са пуснати в производство последните здрави коли. Истината боли.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #41
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Предпочитам да си карам Темпричката 1.4 78 коня, вместо префасонирана такава с 1.6 16v. С първата знам, че ако реша да я карам примерно до Пловдив с колкото може да върви нямам никакаи ядове. С 16 хиляди волтовата Темпра просто няма да посмея да го направя, щото трябва и пари за пътна помощ да имам. А сега да върнем календара в началото на 90те, когато са пуснати в производство последните здрави коли. Истината боли.
    Някои ги боли а други се радват от тая истина
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #42
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Хубавоче гледате сайтове,о ама 164 я има от 88г до 97г. С този двигател.....и в един и същ сайт я има както и 1400кг. Така и 1200кг.

    И нещо,което не ми е приятно -да 164 2.0 е по бърза, а на мен ми е все тая на кой сайт ще вярвате..... х
    164 е горе долу на кила като 155 8 клапана ,даже 155 е малко по лека,само 155 2.0 16 клапана,и то MY 95 SPORT full е мисля малко по тежка от 164.Но 155 2.0 16 е доста по бърза от 164.Само 155 2.0 8 клапана незнам колко е по бърза от 164.Но според мене няма шанс 164 2.0 да бие 155 2.0 без разлика от клапаните.

    ---------- Post added at 15:44 ---------- Previous post was at 15:34 ----------

    И после наи важното е че за съжаление 155 от новото купе никога не е произвеждана с 2.0 8к ,а новото купе е в пъти по добро и красиво от старото.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  13. #43
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    аз маи няма да разбера кои е наи добри и оптимален вариянт за 155ца ама поне ще се изясните тук кое е по добре 16в или 8в
    Alfa Romeo 145 1.9jtd ex / alfa romeo 156 2.4jtd ex / fiat coupe 1.8 16v ex / alfa romeo 156 2.4 jtd ex / alfa romeo 156sw 2.4 jtd ex / alfa romeo 145 1.9jtd ex/ alfa romeo 166 2.4jtd

  14. #44
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by seik00 View Post
    аз маи няма да разбера кои е наи добри и оптимален вариянт за 155ца ама поне ще се изясните тук кое е по добре 16в или 8в
    Колега пояснявам ти веднага.Алфа 155 с верига е добра кола няма какво да обслужваш и е здрав мотор,но верижните мотори са 2 вида които заслужават внимание,а именно 2.0 и 1.7 ,лошото е че 2.0 след 93 година го няма ,и този мотор може да се намери само в стара кола с тесни калници.1.7 го има и 95 година и е доста добър мотор,и марката затова го пуска 94 година.1.8 е пълен аборт.

    Ти си търси кола задължително от новото купе и гледаи да не е 1.8 8 клапана,всичко друго го бива.Ако е 16 клапана гледаи да не е 1.6 защото гори повече от 2.0 и за всяко изпрадварване трее му се молиш.

    16 ката е по скъпа за обслужване ,ма много по готина за каране.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  15. #45
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    добре а да попитам относно тези свещи малки и големи същите ли са като на 156 примерно 2.0тс ии от към разход как са.И еи сега намерих една 2.5тд изглежда мн дбре http://www.cars.bg/c431743
    Alfa Romeo 145 1.9jtd ex / alfa romeo 156 2.4jtd ex / fiat coupe 1.8 16v ex / alfa romeo 156 2.4 jtd ex / alfa romeo 156sw 2.4 jtd ex / alfa romeo 145 1.9jtd ex/ alfa romeo 166 2.4jtd

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •