Results 1 to 15 of 15

Thread: Проблем с нова сонда Бош

  1. #1
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default Проблем с нова сонда Бош

    Старата ми сонда се скапа и купих нова оригинална Бош.Новата сонда обаче е малко мудна.Честотата с която трябва да генерира е около 1-2 херца.В случая обаче тя е по ниска.Резултата от това е по-вяло ускорение.С една дума колата върви по-зле от преди да се скапе нейната сонда.
    Наблюденията ми се базират на един индикатор ,който съм си направил сам и показва моментната работа на сондата.Той е включен постоянно. Дисплея му е светодиоден тип бягаща точка. Първия диод светка при 0.1 волт напрежение, а последния при 1 волт.По този начин се вижда синусоидата която се генерира от сондата.Бедна смес 0.1 волт богата смес 1 волт.
    Въпроса ми е има ли ментета сонди Бош или просто такъв ми е късмета.Въпросната сонда я купих от магазина на Стамболийски при реката.Евентуално съвет от къде мога да закупя читава такава.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by cufti View Post
    Старата ми сонда се скапа и купих нова оригинална Бош.Новата сонда обаче е малко мудна.Честотата с която трябва да генерира е около 1-2 херца.В случая обаче тя е по ниска.Резултата от това е по-вяло ускорение.С една дума колата върви по-зле от преди да се скапе нейната сонда.
    Наблюденията ми се базират на един индикатор ,който съм си направил сам и показва моментната работа на сондата.Той е включен постоянно. Дисплея му е светодиоден тип бягаща точка. Първия диод светка при 0.1 волт напрежение, а последния при 1 волт.По този начин се вижда синусоидата която се генерира от сондата.Бедна смес 0.1 волт богата смес 1 волт.
    Въпроса ми е има ли ментета сонди Бош или просто такъв ми е късмета.Въпросната сонда я купих от магазина на Стамболийски при реката.Евентуално съвет от къде мога да закупя читава такава.
    "Умряла" сонда реално може да си е ок а проблема да е другаде, но все пак я закачи на истинска диагностика, не на бягаща точка.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3

    Default

    Тва с тия диоди е малко несериозно....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by cufti View Post
    Старата ми сонда се скапа и купих нова оригинална Бош.Новата сонда обаче е малко мудна.Честотата с която трябва да генерира е около 1-2 херца.В случая обаче тя е по ниска.Резултата от това е по-вяло ускорение.С една дума колата върви по-зле от преди да се скапе нейната сонда.
    Наблюденията ми се базират на един индикатор ,който съм си направил сам и показва моментната работа на сондата.Той е включен постоянно. Дисплея му е светодиоден тип бягаща точка. Първия диод светка при 0.1 волт напрежение, а последния при 1 волт.По този начин се вижда синусоидата която се генерира от сондата.Бедна смес 0.1 волт богата смес 1 волт.
    Въпроса ми е има ли ментета сонди Бош или просто такъв ми е късмета.Въпросната сонда я купих от магазина на Стамболийски при реката.Евентуално съвет от къде мога да закупя читава такава.
    Газифициран ли си? Ако да виж на газ как е!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    То не е несериозно това с диодите. Несериозно е да се закача към регулираща сонда тъй като всяка намеса в сигнала и води до грешки. Никакви намеси не трябва да има там.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Газифициран ли си? Ако да виж на газ как е!
    По-скоро обратното, на бензин само да я гледа.

  7. #7
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Тва с тия диоди е малко несериозно....
    Това с диодите си е много сериозно даже.Входното съпротивление на схемата е много високо и по никакъв начин не влияе на работата на сондата.Все едно съм закачил осцилоскоп за да видя графиката на сигнала.В крайна сметка карам така втора кола вече 9 години.
    Колата е само на бензин.Никога не съм карал на газ.

    ---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:20 ----------

    Сондата реално не е умряла.Тя си работи, но реагира по бавно.Иначе изгорелите газове са в норма.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by cufti View Post
    Това с диодите си е много сериозно даже.Входното съпротивление на схемата е много високо и по никакъв начин не влияе на работата на сондата.Все едно съм закачил осцилоскоп за да видя графиката на сигнала.В крайна сметка карам така втора кола вече 9 години.
    Колата е само на бензин.Никога не съм карал на газ.

    ---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:20 ----------

    Сондата реално не е умряла.Тя си работи, но реагира по бавно.Иначе изгорелите газове са в норма.
    При мен също сондата е малко тромава. Прави ми впечатление, че когато двигателят не е достигнал работната си температура и е някъде около 50 - 60 гр. колата ускорява доста по-добре. При теб има ли такова нещо?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    При мен също сондата е малко тромава. Прави ми впечатление, че когато двигателят не е достигнал работната си температура и е някъде около 50 - 60 гр. колата ускорява доста по-добре. При теб има ли такова нещо?
    Може би има нещо такова , но е много слабо изразено.Сондата докато не загрее хубаво не работи никак добре.То и компютъра тогава не се съобразява с нея.
    При мен набира добре до 4000 об. след това е по мудна от преди , но няма сривове или прекъсване.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  10. #10
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Логни я, да я видим таз сонда.
    загрял мотор, 30 сек. на място, рязко ускорение до 100, поддържай после 90-100 на 5та и накрая ППХ.

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Я ми кажи първо номера на сондата която монтира,защото ако е тази която си мисля е ясен проблема......................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Я ми кажи първо номера на сондата която монтира,защото ако е тази която си мисля е ясен проблема......................
    Избрахме я по каталог каквато се полага на АР 156 1.8 - 99 год.Номера на сондата не го помня.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by cufti View Post
    Избрахме я по каталог каквато се полага на АР 156 1.8 - 99 год.Номера на сондата не го помня.
    Точно това е грешката,просто е сбъркана в каталога на Бош.Вземи си една ЛС05 или ЛС 190 и ще видиш как бързо и хубаво реагира
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Точно това е грешката,просто е сбъркана в каталога на Бош.Вземи си една ЛС05 или ЛС 190 и ще видиш как бързо и хубаво реагира
    Благодаря ти колега.Така и ще направя.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by cufti View Post
    Благодаря ти колега.Така и ще направя.
    Колега, моля да споделиш впечатленията си ако я смениш.
    Подозирам, че при мен имам сходен проблем.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •