Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Хидравликата ми вие

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default Хидравликата ми вие

    Преди няколко седмици /когато беше големия студ/ оставих колата в гаража в събота без никакви проблеми. В понеделик паля и и започна едно диво виене - не ти е работа. Още по силно ставаше когато завъртя волана. Тъй като за пръв път ми се случва и не знаех какво да правя, загасих колата и отидох на работа с автобуса .
    Вечерта като запалих виенето беше намаляло и след малко спря съвсем /може би като позагря/. Сетих се да погледна маслото в резервоарчето - точно е малко над половината.

    Та въпроса ми е от малкото масло ли е, до къде трабвя да се долива защото има една клечка на капачката закачена ама няма мерки никакви .

    Сега от време навреме се чува но за се кунди и спира. Най вече като е студена.

    Дайте моля съвет дали е само от масло или е и нещо друго. Аз междувременно утре ще долея ама кажете до къде...
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default Да

    Да не ти вие ремъка на хидравлика понеже ремъците вият като е студена колата. А когато е много студено маслото се сгъстява и затруднява малко помпата и създава по-голямо напрежение на ремъците.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  3. #3
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Най вероятно си за смяна на хидравличната течност
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  4. #4
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    или в по-лошия случай за рециклаж на хидравлична помпа ...
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  5. #5

    Default

    От студа е... На мен в най- студените дни едвам ми се движи скоростния лост например!!
    Lexus IS200

  6. #6
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control
    От студа е... На мен в най- студените дни едвам ми се движи скоростния лост например!!
    Тва щото ти е много "хубаво" маслото в скоростната кутия....
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  7. #7
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Приателю,отивай в най-близкият магазин и си купувай ремък за помпата на хидравликата.90% съм сигурен че е ремъка. Една сутрин и аз събудих съседите с оглушителен вой (малко се стреснах,особено като завъртях волана ), след това отидох и си купих ремък(Бош) и от тогава слушам само готиния звук на Боксерчето
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    каква е цената на ремъка? И сам дали ще се справя? Все пак преди да купувам как мога да го проверя дали е хлабав или пък направо за смяна
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  9. #9
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Ремъка е Bosh AVX 10x825. Струва 6.10 лв . Купувал съм го от Пловдив, но предполагам че цената в София е същата та и по-ниска. На мен ми го сменяха в едно сервизче,но не е трудно и сам да си го смениш. За да се опиташ да прецениш дали стария е за смяна , виж дали по гладката повърхността на ремъка има малки вълнички.Ако има и не е гладък най-вероятно е за смяна.Естествено най-сигурно е като се свали и се провери дали е напукан. Ако пробваш да натегнеш стария ремък мойе и да има ефект, но предполагам временен. Айде успех !
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Когато е по старо маслото е наормално да вие помпата когато е студено защото по-бавно вдига налягане системата Просто си смени маслото и ще видиш че ще се оправи системата събира около 1л.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Когато е по старо маслото е наормално да вие помпата когато е студено защото по-бавно вдига налягане системата Просто си смени маслото и ще видиш че ще се оправи системата събира около 1л.
    Освен ако не се опрви А и историята познава доста случей в които помпата е аут
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by Mury
    Когато е по старо маслото е наормално да вие помпата когато е студено защото по-бавно вдига налягане системата Просто си смени маслото и ще видиш че ще се оправи системата събира около 1л.
    Освен ако не се опрви А и историята познава доста случей в които помпата е аут
    А тя става аут когато маслото е старо или малко. Та ако вие от бая време лошо....

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by Mury
    Когато е по старо маслото е наормално да вие помпата когато е студено защото по-бавно вдига налягане системата Просто си смени маслото и ще видиш че ще се оправи системата събира около 1л.
    Освен ако не се опрви А и историята познава доста случей в които помпата е аут
    Нещо сърказъм ми се види да не визираш мойта помпа а
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    А тя става аут когато маслото е старо или малко. Та ако вие от бая време лошо.... [/quote]

    не вие от много време. Единия път беше случая за който споменах, а има и още един два пъти за по секунда две.

    Тия дни ще сменя маслото, само трябва да погледна в книжката от къде и как.

    Тия италиянци поне на английски да бяха писали, та с пустия му италиянски от картинките едвам разбрах че имам подгряване на огледалата, и една незнайна ръчка до седалката се оказа регулиране по височина
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  15. #15

    Default

    моята виеше много докато е студена колата като загрее не се чуваше като отвориш казанчето ако маслото е на мехури смени го и ще се оправи

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •