Results 1 to 15 of 15

Thread: Занижена скорост след смяна на дебитомер и други

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,470

    Default Занижена скорост след смяна на дебитомер и други

    Здравейте колеги, нямам много голям проблем, но за мен си е проблем. Началото на лятото си тествах колата по магистралата и без много да се зори си вдига 200-210 (от 100-200 за около 35сек по спомен). Преди месец си чистих дебитомера и дали пластината беше изтъняла или просто от мн. лек натиск с клечка за уши се скърши.
    Сложих друг дебитомер от колега във форума, лампата угасна на таблото, fes не отчита грешка. Моят дебитомер беше 111 а този е другият номер който става, но не знам кой точно, може би 029.
    Колата започна да гори газ от 10 смесено на 8.4 смесено.
    Проблема е обаче, че на газ и бензин до 160 няма проблеми, но от там нагоре е пълна мъка ... поне 3 минути набира до 190 и повече не може. Преди смяната, просто не подавах повече газ като достигна 200-210 .. но можеше и още и си ги вдигаше много по- бързо.

    Ходих да ми видят ауспуха, че имам една потенциална дупчица и ми казаха, че са за смяна двете задни гърнета, свистели и може би вътре били изсипани (катализатора бил ок). Дали може да е от запушване нещо .. при положение, че не ми загрява повече от нормалното и не ми гори повече (особено с новият дебитомер "втора ръка").

    Мисля да тествам дебитомера утре, но не знам за бензинов мотор, колко волта и какво количество трябва да поема.
    Last edited by flipz; 29-10-2013 at 17:11.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •