Results 1 to 11 of 11

Thread: Колеги имам нужда от помощ

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    burgas
    Posts
    47

    Default Колеги имам нужда от помощ

    Днес колата ми направи много странен проблем. Колата е АР 156, 1,9 JTD 105 коня, 2000 година. Пътувах от Бургас до Стара Загора. По време на пътя нямах никакви проблеми. След пристигането в Ст. Загора, престоя около 30 минути, и след това отказа да запали. дадох на контакт, изчаках да изгаснат част от индикациите, и завъртях за да запаля. не последва нищо. Изключих и отново завъртях - отново нищо. на третото завъртане, колата запали. Прибрах се в Бургас, и след престой от около 1 час, отново същия проблем, въртях ключа около 5-6 пъти за да запали. след това след престой от около 5 минути отново същия проблен, но въртях три-четири пъти.Закарах я на тест в сервиз "Бош" в Комлука, и там ми казаха, че проблема е в "клинореда" или нещо такова, т.е. в "патрона" за паленето, тъй като ако се разклати ключа, колата пали.
    Някой може ли да ми каже, това нещо подлежи ли на ремонт, или се сменя, както и дали има имобилайзер колата, тъй като май това влияе на цената, както и къде може да се ремонтира и каква е "цифрата".
    Alfa 156 1.9 JTD 105
    Alfa 159 1.9 JTDm 150

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Когато възникне проблема и дадеш контакт, без да въртиш на стартер, индикацията с ключето и надпис "code" на таблото изгасва ли?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    burgas
    Posts
    47

    Default

    да. остават да светят само за маслото и акумулатора май беше. след палене и те гаснат. общо взето нищо нова не е светнало на таблото, и нищо по различно от досега не остава да свети преди палене.
    Alfa 156 1.9 JTD 105
    Alfa 159 1.9 JTDm 150

  4. #4
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Залагам на четки на стартера.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако правилно са локализирали проблема, се касае за лош контакт, касаещ управляващата верига на стартера в контактния механизъм на ключа (клемореда).

    Би могъл да се разглоби и почисти/юстира или да се замени с друг.
    Това е нещото, което се намира в основата на патрона на ключа и от него излизат няколко проводника:


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    burgas
    Posts
    47

    Default

    именно това каза и момчето в сервиза. снощи след като пуснах темата ли се наложи да изляза, и колата отново направи проблема. запали, след като лико дръпнах ключа навън след като бях дал на контакт и завъртял стартера. явно наистина е клемореда. А сега, някаква идея, къде се ремонтира това нещо.
    забавих да кажа, че в сервиза направо ми заговориха за нов.
    Alfa 156 1.9 JTD 105
    Alfa 159 1.9 JTDm 150

  7. #7

    Default

    Аз бих си сложил нов - като гледам и цената не е космическа...
    http://www.axm-auto.com/index2.php?b...=21&subcat=119
    Освен това има и магазини, които продават по-евтино от АХМ...

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    burgas
    Posts
    47

    Default

    колега това и аз го видях, но въпроса в случая е дали ще се наложи някакво човъркане покрай имобилайзера, което май ще стряска като цена. това ми е въпроса, ще се налата ли интервенция по имобилайзера
    Alfa 156 1.9 JTD 105
    Alfa 159 1.9 JTDm 150

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by patro View Post
    колега това и аз го видях, но въпроса в случая е дали ще се наложи някакво човъркане покрай имобилайзера, което май ще стряска като цена. това ми е въпроса, ще се налата ли интервенция по имобилайзера
    Щом при даване на контакт гасне индикацията "code", нямаш проблем с имобилайзера. А и той пък няма общо с клемореда.
    Тъй че просто си смени клемореда.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    burgas
    Posts
    47

    Default

    Блaгодaря на всички. Ще сменям утре и ще видим
    Alfa 156 1.9 JTD 105
    Alfa 159 1.9 JTDm 150

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    burgas
    Posts
    47

    Default

    За сега нещата са добре. колата пали нормално. При монтажа имо някакъв пиниз, с наместването на клемореда, за да пасне както е бил стария, та има нужда от майстор.
    Alfa 156 1.9 JTD 105
    Alfa 159 1.9 JTDm 150

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •