Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: 1.9ЖТД vs 1.6TS и 2.0TS

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Ееее вие сега видяхте едно ЖТД без чип и взехте да се гаврите с него
    Чакам сега и Боян да направи стейтмънт, че ще ми скрие топката с боксера и съвсем ...

    Иначе има една оферта за 8 и 16-волтовите ТС-рейсъри: докато си взема чип, що не потренирате с на Неокил 156-цата все едно с мен се пускате - пак ше гледате JTD табелата пред себе си, само стоповете ми са по-различни и съм хечбек
    Пъчему не попиташ Неокил ажеба кде му е емблемата...

    На моята ако гледаме инфото от диджитал и дават 9.7 до 100км/ч. Кат се има на предвид че става 133 коня... не мое се мери с 1.9 турбо 135 коня.... и 9.2 до 100 км/ч

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #17
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    Quote Originally Posted by trustworthy
    Ееее вие сега видяхте едно ЖТД без чип и взехте да се гаврите с него
    Чакам сега и Боян да направи стейтмънт, че ще ми скрие топката с боксера и съвсем ...

    Иначе има една оферта за 8 и 16-волтовите ТС-рейсъри: докато си взема чип, що не потренирате с на Неокил 156-цата все едно с мен се пускате - пак ше гледате JTD табелата пред себе си, само стоповете ми са по-различни и съм хечбек
    Пъчему не попиташ Неокил ажеба кде му е емблемата...

    На моята ако гледаме инфото от диджитал и дават 9.7 до 100км/ч. Кат се има на предвид че става 133 коня... не мое се мери с 1.9 турбо 135 коня.... и 9.2 до 100 км/ч
    Може - може, На старта ще му вземеш доста - после вече ако успее да те догони
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  3. #18

    Default

    Ок за инфото ама за 120 коня като гледам май варви повече тука чета из форума че доста коли е наказал еми neo иска ли ти се да направиме някой ластик с мойта хондела нямам никакви чипове и такива екстри само спортен филтьр това кога ако иамш пьт натука пиши аз одавна имам мерак дасе сгоня с някоя алфичка от форума

    HONDA CRX B16A1 VTEC 150 ++ HP - леко моднат

  4. #19
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    @Neo
    Бате, аз за теб не говорех, бе
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #20
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Иначе има една оферта за 8 и 16-волтовите ТС-рейсъри: докато си взема чип, що не потренирате с на Неокил 156-цата все едно с мен се пускате - пак ше гледате JTD табелата пред себе си, само стоповете ми са по-различни и съм хечбек
    Ми дайте го насам де
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #21
    Запален алфист sudo's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Варна
    Posts
    228

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Чакам сега и Боян да направи стейтмънт, че ще ми скрие топката с боксера и съвсем ...
    Той Боян продаде боксьора, ама сега като донесе 147-цата ще имаш възможноста да разгледаш надписа 147 2.0 T.SPARK ... отзад
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS - ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS - ex
    Fiat Brava TD100 - ex

  7. #22
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Абе тука става въпрос за най-обикновено сравнение на що-годе съпоставими мотори като мощности и ми е интересно дали по-големият въртящ момент може да компенсира адекватно някои от недостатъчите на дизелите пред бензина, що се отнася до дръпки на 400 м примерно.

    Иначе много ясно, че 2.0ТС ше ме отвее като есенен лист. Аз никога не съм имал рейсърски претенции, признавам Дай сега с тоя 105-коньов мотор да взема с ГТА-та да тръгна да се пускам....големи хора сте, учени...дайте по-сериозно!
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #23
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by hondoman
    Ок за инфото ама за 120 коня като гледам май варви повече тука чета из форума че доста коли е наказал еми neo иска ли ти се да направиме някой ластик с мойта хондела нямам никакви чипове и такива екстри само спортен филтьр това кога ако иамш пьт натука пиши аз одавна имам мерак дасе сгоня с някоя алфичка от форума
    То на Ne0 задкормилното устройство много добавки взема. Сега последно го тъпче с някакви шотландски и ирландски раоти Имай предвит че тоя като се качва за гонка сваля сичко - само по китайски джапанки остава че му обивали педалите
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Neokill
    Quote Originally Posted by hondoman
    Ок за инфото ама за 120 коня като гледам май варви повече тука чета из форума че доста коли е наказал еми neo иска ли ти се да направиме някой ластик с мойта хондела нямам никакви чипове и такива екстри само спортен филтьр това кога ако иамш пьт натука пиши аз одавна имам мерак дасе сгоня с някоя алфичка от форума
    То на Ne0 задкормилното устройство много добавки взема. Сега последно го тъпче с някакви шотландски и ирландски раоти Имай предвит че тоя като се качва за гонка сваля сичко - само по китайски джапанки остава че му обивали педалите
    Тия матриали за изчистване как действат само...правят основна профилактика на всекви тръбопроводи, особено рано сутрин след промивка
    Ум царува, ум робува, ум...белия делфин!

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by hondoman
    Ок за инфото ама за 120 коня като гледам май варви повече тука чета из форума че доста коли е наказал еми neo иска ли ти се да направиме някой ластик с мойта хондела нямам никакви чипове и такива екстри само спортен филтьр това кога ако иамш пьт натука пиши аз одавна имам мерак дасе сгоня с някоя алфичка от форума
    Това е пробвано... Хондата бие... Многократно е пробвано с читави ЦРХикс. Лично аз карам от време на време ЦРХ

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  11. #26

    Default

    Какьв си карал бате като моя ли vtec ?

    HONDA CRX B16A1 VTEC 150 ++ HP - леко моднат

  12. #27

    Default

    не от по-новите - 160 коня

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  13. #28

    Default

    ne0 VS KGB

    нека Петко да разкаже. Смятам че митовете легендите и другите такива за небензиновите превозни средства бяха заличени от едно малко спортно сърце 1.6 ТС.

    Реших (щото съм от позиция да взимам решения), че дизелите трябва да зареждат на БЕНЗИНостанциите между 03:00 - 03:30 през нощта при условия ще го правят на специални места (срамни) зад БЕНЗИНостанциите.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  14. #29
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    ne0 VS KGB

    нека Петко да разкаже. Смятам че митовете легендите и другите такива за небензиновите превозни средства бяха заличени от едно малко спортно сърце 1.6 ТС.

    Реших (щото съм от позиция да взимам решения), че дизелите трябва да зареждат на БЕНЗИНостанциите между 03:00 - 03:30 през нощта при условия ще го правят на специални места (срамни) зад БЕНЗИНостанциите.
    аве кот и да говориш друго си е нафтовоза а че си приземил шефчето не се надяваи сега ще извади от 9 кладенеца вода и пак няма си признае че е паднал от неква малолитражка

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    ne0 VS KGB

    нека Петко да разкаже. Смятам че митовете легендите и другите такива за небензиновите превозни средства бяха заличени от едно малко спортно сърце 1.6 ТС.

    Реших (щото съм от позиция да взимам решения), че дизелите трябва да зареждат на БЕНЗИНостанциите между 03:00 - 03:30 през нощта при условия ще го правят на специални места (срамни) зад БЕНЗИНостанциите.
    @Нео....Радвай се до като можеш...

    @75 турбоделта...това с кладенците е присъщо само на рацери от тунинг.бг форума...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •