Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: Проблем със сходимост на 166

  1. #16

    Default

    По принцип,дефакто и деюре сме го коментирали че всичкия софт за 166 е грешен а и не само.
    Прословутия Дамян при който ходиме в София също използва Gorghi-то но само за ориентир.
    Човека си знае за всяка Алфа предния и задния мост с какви стойности трябва да са,и мисля че не се е случвало някой да се върне за рекламация.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Честно казано тия градуси понятие си нямам колко мм са. иначе гледам, че 166 няма със странични наклони като хората, всички са разкекерчени и моята и тя.
    Градусите от разпечатката на Мариан и размерите от твоята съвпадат (на базата данни).
    Но това е при шаси no. 22266.
    Дали това е правилната база данни?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Няма значение. Настройката на сходимост може да бъде такава каквато я искаш. Стига да е симетрична от двете страни. Прекалено свитата задница води до увеличаване разхода на гориво, износване на гуми, инерционни загуби и т.н. Прекалено отворената предница води почти до същото.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #19
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Множко си отворил предницата. Отзад поне е ок За наклоните има значение и износването на гумите в частност.
    Че по 1мм много ли е, Ники, толкова и дават да го ева.

    ---------- Post added at 15:56 ---------- Previous post was at 15:55 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Градусите от разпечатката на Мариан и размерите от твоята съвпадат (на базата данни).
    Но това е при шаси no. 22266.
    Дали това е правилната база данни?
    Де да го знам, това ли е правилната база, то да са масла да ти кажа

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Според мен за да ти достави кеф макс -1мм общо. Аз ги правя на -0.5 (по -0.25мм на колело).
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Според мен за да ти достави кеф макс -1мм общо. Аз ги правя на -0.5 (по -0.25мм на колело).
    Нали се сещаш, че майка ми и се кефи на 2500 оборота Важното е да не носи гуми, да е стабилна и да не дърпа волана другото няма да му придиряме
    пп Много вика лесно се кара, само даваш малко газ и тя изпреварва

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Нали се сещаш, че майка ми и се кефи на 2500 оборота Важното е да не носи гуми, да е стабилна и да не дърпа волана другото няма да му придиряме
    пп Много вика лесно се кара, само даваш малко газ и тя изпреварва
    Я бацко прегледай е тия носачлета http://drive.bg/product_info.php?cPa...&ModelId=10006
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #23
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Я бацко прегледай е тия носачлета http://drive.bg/product_info.php?cPa...&ModelId=10006
    Прегледах всичко по 3 пъти, клатих гумата и т.н. единствено мърда в тампона на шенкела, но не е разбит, всички си мърдат там, а и колата в момента е перфектна. Не е за вярване едно леко "подпиране" на гумата какви драми може да сътвори. Просто след първия реглаж и затварянето на задницата едната гума е опряла в стойката на жилото, днес преди да я наглася се бях насочил да сменям лагер.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #24
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    На всички коли двигателните колела са леко отворени. Вижте например баварките, някой са като куртизанки отзад.

    Хей, тук се говори за сходимост. Ти май за друго си мислиш.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Хей, тук се говори за сходимост. Ти май за друго си мислиш.
    Сходимост и събраност на колелата е едно и също, не се определя като ъгъл, а като разлика между разстояния в мм. между джантите отпред и отзад по хоризонтална линия.
    Сходимостта на колелата противодейства на силите на съпротивление от търкалянето при движението на колата.


    дано не ви е сложно
    Last edited by lordliness; 24-10-2013 at 20:33.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Сходимост и събраност на колелата е едно и също, не се определя като ъгъл, а като разлика между разстояния в мм. между джантите отпред и отзад по хоризонтална линия.
    Сходимостта на колелата противодейства на силите на съпротивление от търкалянето при движението на колата.


    дано не ви е сложно

    Да допълня, че някои стендове (разпечатката на Linkestis) го отчитат като ъгъл на отклонение спрямо надлъжната ос на купето.

    Като ако се умножи синус от въпросния ъгъл по диаметъра на джантата се получава въпросния размер на отваряне или затваряне.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да допълня, че някои стендове (разпечатката на Linkestis) го отчитат като ъгъл на отклонение спрямо надлъжната ос на купето.

    Като ако се умножи синус от въпросния ъгъл по диаметъра на джантата се получава въпросния размер на отваряне или затваряне.
    Е сега вече стана сложно- по висша математика едва вързах тройка
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #28
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Сходимост и събраност на колелата е едно и също, не се определя като ъгъл, а като разлика между разстояния в мм. между джантите отпред и отзад по хоризонтална линия.
    Сходимостта на колелата противодейства на силите на съпротивление от търкалянето при движението на колата.


    дано не ви е сложно

    На мен не ми е сложно, защото ми е ясно какво е сходимост, ама колегата визираше страничния наклон при задните колелета на бмв
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    На мен не ми е сложно, защото ми е ясно какво е сходимост, ама колегата визираше страничния наклон при задните колелета на бмв
    В такъв случай трябва да ти е станало и ясно, че допълвам това, което си написал. Виждал съм БМВ- та и често сядам в едно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #30
    heartbeat: 166 kbps kpmaster's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    178

    Default

    Това е протокола от предпоследното посещение (2010-а) за реглаж...
    след смяната на предните носачи преди 3 седмици и реглажа не ми се струва стабилна колата и май ще се ходи при момчетата в дружба - от там е снимката... а другата снимка ми беше попаднала от колега във форума...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails reglaj alfa 166 stoinosti.jpg   reglaj.jpg  
    Возя се с 159 1.9 JTDm 150
    Първата алфа любов: 166 2.4 JTD '99 - EX

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •