Results 1 to 11 of 11

Thread: Плс Помощ за Алфа 145 1.7 Боксер 16 V

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    13

    Default Плс Помощ за Алфа 145 1.7 Боксер 16 V

    Днес се прибирам от работа и точно се качих на Цариградското шосе давам 2 почти до последно после 3 и педала на съединителя доста страно взех да го чуствам на крака си колата като чели изгуби мощностл спрях в локалното на Плиска и като подам на място газ и се чуваше странно тропане от дясната страна на двигателя като клапаните сутрин веднага щом запаля колата, като подам газ след 2-3000 оборота и шума малко се вдигна. Прибрах се до вкъщи и по пътя бавно карах но като подам малко газ и пак започва шума. Пред нас я паркирах и докато паркирах пробвах пак с повечко газ и взе направо като трактор да удря иначе на място никакъв шум.
    Моля някой ако може да ме посъветва от какво би могло да бъде и къде да отида и дали въобще да я паля сутриннта или да я карам с пътна помощ до сервиз.
    Благодаря предварително за отговор а/ите

    П.С.
    Звънах на един приятел той ми каза че или е прескочил някой зъб на ремъка или е съединител, но той не е чак голям майстор така че много не се доверявам какво казва


    Днес сутринта пробвах да я запаля за да видя какво ще стане тъй като се надявах някой да каже какво да правя, но уви....
    Значи запалих я и както всяка сутрин клапаните докато се регулират за около 3-4 секунди, днес пак така но шума беше доста по силен но спря после давам газ и пак на 2000-3000 оборота както вчера шума се увеличава смисъл тракането
    145 1.7 16V Boxer

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Posts
    165

    Default

    провери дали не е от притесквателните дискова, ако шумът се появява когато си на скорост може да от това, при високи обороти почва да изпуска и тропа неистово....
    Alfa Romeo 156 SW, 1.9

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    13

    Default

    Quote Originally Posted by raitchev
    провери дали не е от притесквателните дискова, ако шумът се появява когато си на скорост може да от това, при високи обороти почва да изпуска и тропа неистово....
    шумът се появява когато съм на скорост и мина 2-3000 оборота на място няма нищо, а като дам на място газ и като подмине 2000 оборота и почва това гадно тракане отпред направо като трактор, затова питам какво да правя, че ме е страх ако я подкарам да не стане по зле
    145 1.7 16V Boxer

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    13

    Default

    толкова ли няма кой да ми помогне
    145 1.7 16V Boxer

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Posts
    165

    Default

    Quote Originally Posted by i4ti
    толкова ли няма кой да ми помогне
    колега най добре викай майстор да я види
    тук единствено ще получиш ценни съвети и догатки,
    но като разбереш какъв е проблема напиши ....
    успех
    Alfa Romeo 156 SW, 1.9

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Naprawo я дърпай до някой сервиз да я видят,недей да я караш да не стане по-зле
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    13

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Naprawo я дърпай до някой сервиз да я видят,недей да я караш да не стане по-зле
    мерси все пак за отговорите
    а ще ми препоръчате ли сервиз живея в Изток знам ИТАЛСЕРВИЗ, но освен него някой друг ако може
    145 1.7 16V Boxer

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    153

    Default

    Quote Originally Posted by i4ti
    Quote Originally Posted by Mury
    Naprawo я дърпай до някой сервиз да я видят,недей да я караш да не стане по-зле
    мерси все пак за отговорите
    а ще ми препоръчате ли сервиз живея в Изток знам ИТАЛСЕРВИЗ, но освен него някой друг ако може
    Хич не ходи там, ако ти е мила колицата

    По нагоре при Мултигруп е клубния сервиз, и всеки който е писал е доволен от него..... Виж в Общ технически има карта как се стига до него, но ти е на 2 км от италсервиз и предполагам на 1000 лева по евтино.....
    Alfa Romeo 146 ti

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Posts
    165

    Default

    Quote Originally Posted by i4ti
    Quote Originally Posted by Mury
    Naprawo я дърпай до някой сервиз да я видят,недей да я караш да не стане по-зле
    мерси все пак за отговорите
    а ще ми препоръчате ли сервиз живея в Изток знам ИТАЛСЕРВИЗ, но освен него някой друг ако може
    при Румен и Чавдар те са пак близко в тази част, има тема с адресите на сервизи и точна карта каде е, разрови се
    Alfa Romeo 156 SW, 1.9

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    13

    Default

    Благодаря много на всички които се отзоваха, обадих се в сервиза и ще им я закарам да видим какво ще я правим хубавицата, надявам се да е малкия дявол
    145 1.7 16V Boxer

  11. #11
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    и какво се оказа последно - сподели да знаеме и ние
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •