Results 1 to 6 of 6

Thread: заден мост

  1. #1
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default заден мост

    алфа 146 jtd
    търся си квалифициран майстор да ми оправи задния мост, че не познавам майсторите на алфи в Русе, моля на ЛС

  2. #2
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    и сам можеш да си го направиш, не се изискват кой знае какви инструменти. Трябва ти гараж с канал, 1 стойка или трупче. Важно е резервоара да ти е почти празен
    Сваляш го което не е философия(10тина минути да ти отнеме).
    После хващаш отвиваш гайката отзад на носача с 24 и избиваш болта с малко по голям чук. Трябва да го поблъскаш малко да отлепи, че е слепнал от ръжда.
    След като излезе взимаш носача откачаш жилото на ръчната само, подпираш го на моста, с клещи вадиш старата пластмаса (насилствено ) и после с яка отверка или секач избивап старите черупки Важно е да подпреш носача на моста когато ги избиваш, иначе като ти подскача носача не излизат. Новите ги причукваш леко с голям камък от гедоре (не помня кой номер) като прърво между тях слагаш пластмасата. Слагаш металната тръбичка с новите лагерчета, и новите уплътнители със новия болт и старата гайка притягаш за та се качат на тръбичката и качваш носача с новия болт и новата гайка.
    От другата страна е по същия начин.
    Няма грубости, няма наранени детайли, няма болезнено разглобяване. Ако всичко е точно и имаш помощник може да го свършите в 2 часа .
    Успех ако решиш да си го правиш сам. Не е голяма философия, даже никаква .

  3. #3
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    нямам време, условия и желание да правя ремонти сам - просто ако има някой от Русе или наблизо да ме насочи към кадърен майстор, кой да ми оправи колата

  4. #4
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Може да се наложи сваляне на резервоара и рязане на дългите болтове при смяна на ремонтните комплекти.
    Не е препоръчително тоя ремонт да се извършва на полеви условия!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  5. #5
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    нямам време, условия и желание да правя ремонти сам - просто ако има някой от Русе или наблизо да ме насочи към кадърен майстор, кой да ми оправи колата
    Ици ще може да ти я направи. Но там е работата, че при него се чака доста докато ти дойде реда
    Може и месец да мине. Та, ако не ти е спешно, към него бих ти препоръчал да се насочиш.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  6. #6
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    проблема решен , имам запазен ден тук
    Автоцентър Ауто Тех 1 – клубен сервиз Варна и региона
    благодаря на отзовалите се !


    Uploaded with ImageShack.us
    благодаря на ето тези момчета, че свършиха работата и да ви кажа, че само с чук, канал , трупче и мерак не става !
    Съжалявам , че нямам снимки преди ремонта за сравнение, а сега е вече перфектна !
    Last edited by ivo_63; 27-10-2013 at 16:10.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •