Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Могат ли да ми изгорят фаровете ако паля докато са включени

  1. #1

    Default Могат ли да ми изгорят фаровете ако паля докато са включени

    От край време знам че не е хубаво да са ти пуснати фаровете докато палиш двигателя, затова винаги ги изключвам, но и често ми се случва да ги забравя изключени а с тоя новия закон се получава доста неприятно като ме спрат катаджиите. Вече си мисля че ще ми излезе по-евтино ако си купувам нови лампи (в случай че горят заради това) от колкото ако давам рушвети.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V Super

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    няма да изгорят
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Posts
    165

    Default

    старата ми алфа издаваше звуци когато е на кеф, като загасиш двигателя казваше че ти бачкат фаровете и от нея назнам дали горят, но тази я карам вече 7 месеца и са си ок, паля си на фарове....
    да не казвам тежка дума, че виж днес изгорели.
    Alfa Romeo 156 SW, 1.9

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    според мен, идеята да не си на фарове като палиш е, че цялата сила на акумулатора е необходима за развъртане на стартера, а крушките са консуматор в момента на паленето...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by ivansirakoff
    според мен, идеята да не си на фарове като палиш е, че цялата сила на акумулатора е необходима за развъртане на стартера, а крушките са консуматор в момента на паленето...
    От ел. техник по колите съм чувал, че не е препоръчително да се пали на фарове
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #6
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by ivansirakoff
    според мен, идеята да не си на фарове като палиш е, че цялата сила на акумулатора е необходима за развъртане на стартера, а крушките са консуматор в момента на паленето...
    От ел. техник по колите съм чувал, че не е препоръчително да се пали на фарове
    да - претоварваш акумулатора(или по-точно е в непрепоръчителен режим)!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #7
    започва да се пристрастява Tickles's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    90

    Default

    аз откакто си тръгнах веднъж в 20ч. от работа /зимата/ и установих на паркинга пред блока, че ми е тъмничко ... бях си карала през целия път без фарове, та оттогава винаги си паля на фарове
    Driving is the only thing I'm bad at

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Tickles
    аз откакто си тръгнах веднъж в 20ч. от работа /зимата/ и установих на паркинга пред блока, че ми е тъмничко ... бях си карала през целия път без фарове, та оттогава винаги си паля на фарове
    Но оффенце, ама на мен за 15 години стаж зад волана никога не ми се е случвало, не знам защо Иначе такива като теб са ми били много странни винаги как не успяват да се усетят

    Вярно, че от гледна точка на разсеяния водач е много удобно да се пали на фарове, ама просто не е редно
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Пловдив, Бургас
    Age
    45
    Posts
    431

    Default

    Че мен това най-много ме кефи във алфата - врътна стартера - пали фаровете, врътна наобратно - гаси. Що голфове и пежа и рена и т.н. съм виждал с изгасени фарове сутрин, или пък със запалени фарове, и паркирани, вечерта ... та хич не ме интересува че не бил добър режима или можели да изгорят крушките - това винаги може да стане. Като замине акумулатора - нов и готово
    Алфа Ромео 146 '96 1.6i 8v Boxer, Mercedes Benz C 200 '01


  10. #10
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by Tickles
    аз откакто си тръгнах веднъж в 20ч. от работа /зимата/ и установих на паркинга пред блока, че ми е тъмничко ... бях си карала през целия път без фарове, та оттогава винаги си паля на фарове
    Хахахаха ясно колко си гледала километража
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  11. #11
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Споко, в момента на паленето, всички други консуматори се изключват автоматично, докато върти стартера, тъй че няма проблеми!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  12. #12
    166 Driver manolito's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    гр.Русе
    Age
    52
    Posts
    343

    Default

    Единственния проблем , е че се скъсява живота на крушките. Светването на всяка една крушка , е най-тежкият и момент! Но като се направи съпоставка спрямо глобите и амортизацията на превключвателя за фаровете , според мен по-добре да прежалим някоя крушка.
    Alfa 164 2.0TS Super -ex. Alfa 145 1,6 Boxer- ex.Alfa 155 2.5 V6 - ex.Alfa 156 2.5 V6 24V - ex.
    Alfa 164 2.0 TS Super - ex.
    Alfa 166 2.4 JTD 2003г.

  13. #13
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Споко, в момента на паленето, всички други консуматори се изключват автоматично, докато върти стартера, тъй че няма проблеми!
    това е само на някои коли... по-старичките нямат такава екстра!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #14

    Default

    Хора, проблема с крушките на фаровете изобщо незасяга акумулатора. Той се изразява в това, че при палене на колата от стартера се получава много силен стартов ток, който може да доведе до изгарянето на крушките. Но ми се струва, че по-новите коли си имат защити точно от такава вероятност, но незнам дали точно вашите коли имат такава, нито дали моета има . Така че не се плашете за акумулатора. Аз лично си паля без светлини по принцип и после си ги пускам. А пак как ми е смешно посред бял ден да си пускат другите фаровете заедно с халогените направо нямам думи

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    205

    Default

    откакто се набутах една камара пари за некви си две крушки, спрях да паля на фарове. дразни ме тва премигване докато се запалва. големи умница са тия дет са го измислили. на другите коли като врътнеш ключа за запалване и фаровете се изключват, не кат на мойта каруца мига кат за световно, много ме дразни. другото, което забелязах скоро е, че ако се изпусна без да искам да запаля на включени фарове ми светва лампичката на бордовия компютър за светлините и си остава светната при вече запален двигател. бе ше ги еба и техниките на запалване.., за всичко си иска чалъм тая кола. и вратата даже отварям се едно е принцеса да не си дочупя кирливата дръжка.
    ‘96 155 2.0 16v ts 150 bhp sport - чукнато, продъъ се на части

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •