Results 1 to 11 of 11

Thread: Сваляне на фаровете при 145/6 ФЛ

  1. #1
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Сваляне на фаровете при 145/6 ФЛ

    Колеги, някой може ли да опише процедурата по свялането на фаровете? ако има снимки, още по-добре

    Мерси предварително!
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  2. #2
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    При всички положения 1во трябва да свалиш решетката. След това бронята. И ще видиш ушите на фаровете. Успех!
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #3

    Default

    Доколкото помня бронята се държи на 6 болта и оттам както е описал Боби_33. Имаше някъде и конкретна тема за свалянето на фаровете порови в търсачката.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Както ти казаха колегите първо се сваля решетката, но при мен не е нужно да се сваля бронята (аз съм с оребрената решетка де). Фаровете се държат на 3 болта, 1 отгоре и 2 отдолу. Долните болтове се виждат и се свалят с глухо ключе 10-ка. За съжаление нямам снимки, но процедурата е елементарна. Като ми се чупеха водачите за положение на фаровете съм я правил по няколко пъти на вечер

    AR 145 QV '97

  5. #5
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by chico
    Както ти казаха колегите първо се сваля решетката, но при мен не е нужно да се сваля бронята (аз съм с оребрената решетка де). Фаровете се държат на 3 болта, 1 отгоре и 2 отдолу. Долните болтове се виждат и се свалят с глухо ключе 10-ка. За съжаление нямам снимки, но процедурата е елементарна. Като ми се чупеха водачите за положение на фаровете съм я правил по няколко пъти на вечер
    А водачите за регулиране оправи ли си ги? Аз си сложих ксенони и понеже съм майсторче като ги регулирах май счупих нещо. Единия ми фар сега свети в земята. Дай съвет ако си успял да направиш нещо щото не ми се купува нов фар.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Лекарство за водачите нема Разкомплектоване (разлепяне) на фара, лепене с поксипол... такива ми ти работи. Но при мен се счупи даже лепен водач, не знам от к'ва пластмаса е, калпава работа. Някой беше писал, че е правил на стругар метални водачи, други ги лекуват с рапидки ...

    AR 145 QV '97

  7. #7
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by chico
    Лекарство за водачите нема Разкомплектоване (разлепяне) на фара, лепене с поксипол... такива ми ти работи. Но при мен се счупи даже лепен водач, не знам от к'ва пластмаса е, калпава работа. Някой беше писал, че е правил на стругар метални водачи, други ги лекуват с рапидки ...
    На мен нещо не ми се занимава. Няма ли някой който ги прави тея процедури?
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    пробвай с търсачката......някой колега го беше показал даже със снимков материял
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  9. #9

    Default

    Ето и темата с подробностите ->
    тук
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  10. #10
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Уоу, мерси много колеги ама аз съм малко схванат в ръцете и 100% ще направя някоя глупост. За това предпочитам да си платя щом се налага но да ми го оправят, отколкото да счупя фара.
    В краен случай ще се хвана Уикенда ако не съм намерил човек
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent
    Quote Originally Posted by chico
    Както ти казаха колегите първо се сваля решетката, но при мен не е нужно да се сваля бронята (аз съм с оребрената решетка де). Фаровете се държат на 3 болта, 1 отгоре и 2 отдолу. Долните болтове се виждат и се свалят с глухо ключе 10-ка. За съжаление нямам снимки, но процедурата е елементарна. Като ми се чупеха водачите за положение на фаровете съм я правил по няколко пъти на вечер
    А водачите за регулиране оправи ли си ги? Аз си сложих ксенони и понеже съм майсторче като ги регулирах май счупих нещо. Единия ми фар сега свети в земята. Дай съвет ако си успял да направиш нещо щото не ми се купува нов фар.
    оооооo зна4и има и други маистори кат мен хи хи аз си я купих с пукнат фар и за да мина през КАТ требваше да го сменя купих един от италианеца и незнам дали беха с4упени вода4ите или аз ги с4упих но накрая хванах паркирах я срещу сталбището ми регулирах ги да са еднакви махнах фар пахнах едно зелязо да се застопори и го оплатних яко с силикон които издаржа на висока температура е ве4е не се регулира ама свети страхххотно само гледаи да не ти засьхне нагоре
    conductor de una Alfa 145 1.9 td наи сигурното място за една кола е на паркинга , но не за това са направени магистралите

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •