Results 1 to 4 of 4

Thread: тракане в двигателя на 1.3, боксер,90 к.с.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    РУСЕ
    Posts
    50

    Angry тракане в двигателя на 1.3, боксер,90 к.с.

    Здравейте! Нов съм във форума. От скоро съм горд собственик на 146, боксер. Появи се тракане в двигателя. Проверих хидравличната помпа, компресора на климатика, динамото, обтяжните ролки на ангренажните ремъци,, но не е от тях. При изваждането на кабела на трети цилиндър останах с впечатлението, че тракането спря. Тогава смених биелните лагери. Налях Селения Голд. Запалих, двигтеля работеше нормално, налягнетона маслот беше в допустимите норми. След това, траканетоотново се появи. Старото масло миришешена бензин. Колата няма АГУ. Доста теми изчетох във форума, но неоткрихподобен проблем. Термометъра не иизмерва температурата на охлаждащата течност. Моляза Вашите мнения. Предварително благодаря!!!

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    измери компресията. тракането може да е от какво ли не. може и хидравличните повдигачи да тракат.
    точка

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ако колата не е карана много време е възможно да е запекла някоя дюза и от нея да се пълни обилно с бензин картера. Маслото става на цвик и каквото и друго да правиш, все ще ти тропа мотора. Другото е запекъл повдигач, но щом казваш, че се е оправило с новото масло и биелни лагери, значи не е от него. На тоя мотори редовно им тропа вилката на съединителя и при натискането му изчезва. Така от разстояние е малко трудно да казваме каквото и да било и просто хвърляме боб.
    Пиши от къде си, за да можем да те насочим към някой!

    Добре дошъл във форума!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    РУСЕ
    Posts
    50

    Default

    От гр. Русе съм. Не з ам, къде се намира датчика за температурата на охлажащата течност. Термометъра на таблото не отчита. Относно тракането в двиателя, бях прочел във форума, че е възможно да е от неработещ термотат.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •