Results 1 to 8 of 8

Thread: Профилактично смазване тампони

  1. #1
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default Профилактично смазване тампони

    Здравейте,
    искам да попитам, особено тези с полиуретановите тампони как ги смазвате. Разглабяте предницата като за смяна на носача или има и по-лесен начин?
    Появи ми се скърцане и мисля временно да пробвам със смазване, още няма тропане. Като бивш моторист имам още спрей със силиконова смазка за верига, та се чудя дали няма да стане без разглабяне като напръскам около тампоните ?
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Здравейте,
    искам да попитам, особено тези с полиуретановите тампони как ги смазвате. Разглабяте предницата като за смяна на носача или има и по-лесен начин?
    Появи ми се скърцане и мисля временно да пробвам със смазване, още няма тропане. Като бивш моторист имам още спрей със силиконова смазка за верига, та се чудя дали няма да стане без разглабяне като напръскам около тампоните ?
    Пръскането е съвсем временно решение, най-удачно е да ползваш PTFE (тефлонов) спрей или суха смазка както му викат още, поради факта, че не лепи мръсотия. За да смажеш тампоноте на горните носачи трябва да ги свалиш. Ако не са били смазвани въобще или ако е имало грес и вече се е отмила очаквай скоро и да се разтропкат.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    тия спрейчета са смешна работа. трябва ти грес устойчива на вода,отмиване и агресивни среди. може да е и с добавки за сухо триене. примерно с молибденов дисулфид.
    има 2 вида греси, които ще ти свършат работа - скъпи и български/руски
    точка

  4. #4
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Ясноооо,
    значи ми трябва и здрав чук да изкарам туй скърцало извън калника... Чудя се дали си заслужава играта само за смазване или направо да го сменям.
    А тия със скърцащите полиуретани как си решават проблема??
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  5. #5
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Разглобяване и смазване.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами тампоните се сменят ако са скъсани. ако ще сваляш носачи, провери луфта и маншоните на шарнирите. аз помислих че си с полиуретан.
    точка

  7. #7

    Default

    Аз съм така от миналата година.Сложих тогава грес за карета,защото такава имах.Гледам държи се прилично,не ми скърца.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...9&postcount=55
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Аз ги напълних със силиконова грес, обърнах и болтовете.Трети месец не съм чул скръц от тая кола!,като преди да ги смажа бяха на 5-6 дена и вече проскърцваха.Също така съм и със силиконови ладови тампони на стаб.щанга при които също няма скръц.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •