Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Боядисване на джанти

  1. #16
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx
    Ето ти снимки трички на джанти боядисвани на разколна за Банкя при сервиза на Субару. Аз съм много доволен от тях:
    Аз също съм виждал правени там джанти, на 2-3 коли. Бяха безупречно направени, без забележка. Изглеждат като от магазина...
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #17
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by twinturbo
    Quote Originally Posted by JINXY
    Може да не съм прав, но знам че алу джанти не се минават на песакоструйка, защото това водело до микропукнатини в тях и нали се сещате след това до какво
    Ми не си прав колега:алуминиевите джанти също се минават с песакоструйка с тази разлика,че се използва ситен кварцов пясък и резултатът е без никакви микропукнатини.
    www.blast.lozen-bg.com/
    Аз също съм чистил алуминиеви с песъкоструйка, при това не със специялен пясък. Колкото по-ситен е пясъка толкова по-добре - ама те тия дето работят си знаят най-добре .
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  3. #18

    Default

    Не съм доволен от тия прехвалените дето бяха на бул. Европа и същите имат второ прахово и песъкоструй на стария път за Банкя. Занесох ги там на разклона за Банкя. После 1 седмица - Ела днеска, ела утре- писна ми да ме мотаят. Отидох там, където са се преместили тия от Орион. Те се оказаха същата фирма. И там няколко пъти ходих - все пият. И пак ела днеска, ела утре. Момчето само късно вечерта работело. И накрая какво - много пари, мотане и джантите не са кой знае какво, от пияници какво да очакваш..... Май тия в Горна Баня са по-добре

  4. #19

    Default

    Като нанеса шприц кита след него боята,самата боя с кои номер да я мина преди лака?И дали да я шлаифам въобще?
    Last edited by Kuker; 26-03-2011 at 17:59.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #20
    започва да се пристрастява pi4_s_bravo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    софия
    Posts
    63

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Аз съм на три готови,с много малки дефекти,но не ми стига времето.4-та е за полиране.Ако мога да ги подържам трите сезона преди зимата ги оставям така.Ако не боята .Как се предпазват?Някъде бях чез за паста с восък??
    И един малко тъпичък въпрос:като нанеса шприц кита след него боята,самата боя с кои номер да я мина преди лака?И дали да я шлаифам въобще?

    Шлайфа се шприца на около 1000-1500 водно ,пръска се базата ,изсъхва и без да я шлайфаш с каквото и да е пръскаш лака след това.

  6. #21
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    И един малко тъпичък въпрос:като нанеса шприц кита след него боята,самата боя с кои номер да я мина преди лака?И дали да я шлаифам въобще?
    Шприца го остави няколко дни да го попече слънцето и след това - водна шкурка пр. 600 и 800. Знам, че за алуминий има специален шприц (не, че другия не става ама...), така че е по-добре да си купиш такъв, който е подходящ за алуминий. Задължително отстрани всички остатъци от полирането примерно шкурка 220. Не се изкушавай с евтинджосани марки боя `щото вече знаеш как се отстранява и като почне след N-месеца да ти жълтее лака или да се лющи...
    п.с. Тая игра съм я играл, а лекцията за материалите я слушах след това (на поправителния) от един истински корифей в автотенекиджийство и бояджийството.
    Last edited by Kuker; 24-03-2011 at 13:31.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  7. #22

    Default

    Защо да оставя шприца да го пече слънце няколко дена, при положение, че той съхне за около 15-20 минути при температура ~ 16 градуса..? Не казвам, че не трябва, просто ми е любопитно какви са доводите за това

  8. #23
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    За съхнене - съхне ама не достатъчно, ако избързаш с тази процедура след това на боята "излизат" следите от шкурката - виждал съм го неведнъж с очите си на почти всички правени по бързата процедура поправки.
    Това с 15-20 минути го правят със специални (мисля UV) лампи, които "изпичат" шприца. Един автобояджия ми разправя наскоро, че като си купил въпросната лампа "изпекъл" една подготвена за боядисване кола, която е висяла на слънцето 10 дни - следите от шкурката се показали.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  9. #24
    започва да се пристрастява pi4_s_bravo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    софия
    Posts
    63

    Default

    Шприц или още наричан филер , без лампа/камера ако се пръсне днес се търка и боядисва утре. В противен случай се получава всмукване и матиране на базата и лака и ефекта е кофти. Моите джанти като ги пръсках миналата седмица базата я пръснах в събота, а лака в неделя за да успее да изсъхне хубаво базата.

  10. #25
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by pi4_s_bravo View Post
    Шприц или още наричан филер , без лампа/камера ако се пръсне днес се търка и боядисва утре. В противен случай се получава всмукване и матиране на базата и лака и ефекта е кофти. Моите джанти като ги пръсках миналата седмица базата я пръснах в събота, а лака в неделя за да успее да изсъхне хубаво базата.
    А ходи питай някой батка дет` ги прави тия работи професионално дали това е така
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  11. #26
    започва да се пристрастява pi4_s_bravo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    софия
    Posts
    63

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    А ходи питай някой батка дет` ги прави тия работи професионално дали това е така

    А защо си мислиш ,че незнам кое как става? Може би ти работиш в сервиз за боядисване на коли?

  12. #27
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Моите джанти бяха страшно корозирали. Алумина под боята беше корозирал и я беше надул. С един нож изтъргах всичко надуто и после с шкурка и няколко дневно търкане загладих местата където има боя и там където е само алумин та после след боята да не личи прeхода.

    Ето ги бели само по шприц-кит
    http://thegamepz.snimka.bg/tuning/al...95234.18405469

    Харесах си боя в един бояджииски магазин. Цвета беше графит, на мострата беше с няколко нюанса по светъл от това което реално купих.
    Сложиха ми боята в спрейчета купих си и лак и ето крайния резултат. Като боята е доста дебела и според мен стана доста здраво.
    http://thegamepz.snimka.bg/tuning/al...95234.18405473


    http://thegamepz.snimka.bg/tuning/al...95234.18405476


    Като цена ми стъпи около 30-40лв и няколко дневно търкане.
    Last edited by The_Game; 29-03-2011 at 15:16.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  13. #28
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default Боядисване на джанти - как?

    Колебая се между 2 вида боядисване на джанти: прахово и не прахово.

    В единия случай ми искат 140лв за прахово боядисване на 4-те джанти. В тази цена влиза и песакоструя. Въпроса е, че джантите доста се награяват и в последствие става по-мека сплавта.

    В другия случай ми искат 160лв за не прахово боядисване (в камера за боядисване при бояджия), при което джантите не се нагряват толкова, но пък не се маха старата боя с песакоструя.

    Цената ясно, че не е фактор. Кой какво би избрал?

    Ако ви интересува ще дам и координати на фирмите след това.

  14. #29
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аз бих избрал непраховото боядисване. Като предполагам, че поне една шкурка мята преди да пръска бояджията? Кит?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #30
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    И аз клоня към непраховото. Иначе ето примерни снимки от сервиза:

    http://www.subaruclubbg.com/forum/vi...131013#p131013

    Иначе джантите бяха криви до една и боя си е наложителна, тъй като познават повечето тротоари в София. Пък и мисля да ги направя лееееко по-тъмни от оригиналния цвят.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •