Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45

Thread: ЧЕЛЕН УДАР - ПОМОЩ

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    Като почнат да Ви режат тегличите на аграрите...ще се научите...

    ---------- Post added at 12:11 ---------- Previous post was at 12:10 ----------

    и кво правиме ако някой тесен специалист като тебе при паркиране назад той ме закачи тъй като не е предвидил теглича а?? Кво праиме тогава...тебе те боли оная работа...а аз тр да гадая кой идиот ми е сцепил бронята.....ей ганьовщината край няма ..
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  2. #17

    Default

    пиша тука защото заглавието ме потресе шапка ти свалям смях се яко,стига сте го плашили всичко се прави по колите сменяш една част с друга и това е,около 1000 лева е моята прогноза за правене с части втора ръка и труд не е станало кой знае какво местата са лесно достъпни и части има,държат се на болтове и щипки броните радиатора е на неколко болта и 2 маркуча и айде чудо голямо както и с носача и да е подал праска другия за нема половин час,проблема е само в боята дали ще си намери преден капак брони и тн в същтият цвят щото ще се спъне с боядисването и ще е по-дебело ако трябва да боядисва и като време е повече,другото ако си намери частите е за 1 ден,и не дейте да спорите щото съм виждал опел астра размазана докарана от Германия как я изпънаха на дозери и я боядисаха за 4 дена,говоря за кола дето и нямаше дори стъклата и корите на вратите бяха строшени.

  3. #18
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by tribaleo View Post
    Като почнат да Ви режат тегличите на аграрите...ще се научите...

    ---------- Post added at 12:11 ---------- Previous post was at 12:10 ----------

    и кво правиме ако някой тесен специалист като тебе при паркиране назад той ме закачи тъй като не е предвидил теглича а?? Кво праиме тогава...тебе те боли оная работа...а аз тр да гадая кой идиот ми е сцепил бронята.....ей ганьовщината край няма ..
    Колега в Белгия Холандия,и Италия,кадето кола от рода на 156 ,159,мито,и други,се води като средство за транспорт,и се цени колкото ,чифт обувки,теглича е много голяма екстра при паркиране,понеже даваш на зад без да гледаш много и чакаш,да опре,тогава даваш малко на пред и си готов,ако колата пред тебе е с теглич е същото,понеже ако нацелиш някои отзад си ти виновен,и ако нацеления има теглич,си се разминал добре,понеже щетата е малка,и може да се разберете приятелски.Само в БГ и други държави около БГ колата се цени като член на семеиството,и много често страдат членовете на семейството,заради колата.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    Колега, ще ме извиняваш но мнението ти е ужасно тъпо...всяка щета по колата ти отнема врема за оправянето и..а както знаеш в нашето забързано ежедневие времето се измерва в пари...така че губейки си времето с това ти губиш пари...и хората са измислил тегличите за та теглиш нещо а не за да ги ползваш за парктроник!!!!

    ---------- Post added at 12:31 ---------- Previous post was at 12:29 ----------

    И навсякъде има хора които си държат на вещите независимо какви са те не само в Бг и държавите наоколо...аз лично държа на всичките си вещи и се грижа за тях за да ми доставя удоволствие и употребата им...това че ти където си ходил е пълно с мърлячи не прави цялата държава такава!!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  5. #20
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by tribaleo View Post
    Колега, ще ме извиняваш но мнението ти е ужасно тъпо...всяка щета по колата ти отнема врема за оправянето и..а както знаеш в нашето забързано ежедневие времето се измерва в пари...така че губейки си времето с това ти губиш пари...и хората са измислил тегличите за та теглиш нещо а не за да ги ползваш за парктроник!!!!
    Да колега ,ма точно в днешното забързано време,трафик,няма каде да паркираш,теглича служи като чудесен парктроник,а и само ние българите оправяме козметични щети по коли на 20 и повече години,другите хора тези щети не ги виждат.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    Ми мърляча си е мърляч какво да ти кажа....всичко си е до човека...едни са чисти и спретнати...други са мърляви и потни
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  7. #22
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Никола, тук не си прав за тегличите.
    При паркиране и то с много ниска скорост дори да удариш другата кола ("броня в броня") резултата е :
    1. Никакви поражения , няма огънато, надраскано или счупено когато няма теглич
    2. Ако има теглич щетите започват от надраскано, преминават през спукано/счупена броня ,а може и радиатор ако се постараеш.
    ...

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    и никога не ти пожелавам да си купиш кола за 100 бона и някой селски дис да си упражнява теглича върху предната броня защото разбираш ли в Испания Италия и не знам си къде си правели така....OMG!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  9. #24
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by tribaleo View Post
    и никога не ти пожелавам да си купиш кола за 100 бона и някой селски дис да си упражнява теглича върху предната броня защото разбираш ли в Испания Италия и не знам си къде си правели така....OMG!

    Да момчета съгласен съм ,аз лично на старата алфа си имах теглич,и бях много доволен,от функциите му на парктроник,нека да не спамим темата на момчето,а с кола за 100 бона ,не ходиш и не паркираш там кадето ходя да пакирам с пунтото.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    Всяка нормална кола е толкова пари..това че на нас ни се струват много е друг въпрос.... като почнеме от а4 а5 3-ки 4-ки...ц-класи така че и това с паркирането е малко....какво не паркираш в центъра ли? Не знам как ги измисляш тея работи честно ) спирам и аз със спама ;я
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  11. #26
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by tribaleo View Post
    Всяка нормална кола е толкова пари..това че на нас ни се струват много е друг въпрос.... като почнеме от а4 а5 3-ки 4-ки...ц-класи така че и това с паркирането е малко....какво не паркираш в центъра ли? Не знам как ги измисляш тея работи честно ) спирам и аз със спама ;я
    Колега пак си прав,ма тия хора които карат тези коли кадето си изредил,и ги ползват за да ходят на работа определено,са доктори,адвокати,счетоводители,те работят в бизнес сгради и си имат парко места,ако имат нужда да се бутат някъде,то това е рядко.А аз лично нямам парко место и много често виждам как моята кола се заклаща лекичко понеже някои я от зад я от пред я е подпрял,и ако си имам теглич,поне за отзад съм спокоен,сега на 159 ката единия и парк троник отпред е потънал в бронята види се че някои с теглич го е целнал точно него.Поради тази причина сега ще си стегна 155 цата и няма да я карам повече по работа,а ще си излизам с нея в неделя.Ще си пусна в движене някоя тояга за работа ,и ако може да е с теглич,и пеи сърце.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  12. #27
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by tribaleo View Post
    Всяка нормална кола е толкова пари..това че на нас ни се струват много е друг въпрос.... като почнеме от а4 а5 3-ки 4-ки...ц-класи така че и това с паркирането е малко....какво не паркираш в центъра ли? Не знам как ги измисляш тея работи честно ) спирам и аз със спама ;я
    Колега разбирам че си афектиран но прост не е било нужно да се блъскаш в джипа. А 100 бона съвсем не са цена на нормална кола. Може би в Катар но пък там нещата не са нормални съвсем.
    И у нас не е толкова проблем теглича колкото възпитанието. Защото по белия свят ако някой ти натисне бронята спокойно те изчаква и се оправяте със застраховките си
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  13. #28
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by tribaleo View Post
    Като почнат да Ви режат тегличите на аграрите...ще се научите...

    ---------- Post added at 12:11 ---------- Previous post was at 12:10 ----------

    и кво правиме ако някой тесен специалист като тебе при паркиране назад той ме закачи тъй като не е предвидил теглича а?? Кво праиме тогава...тебе те боли оная работа...а аз тр да гадая кой идиот ми е сцепил бронята.....ей ганьовщината край няма ..
    Кажи си номера на колата, та като те видя директно да ти счупя радиаторите. Белким ударя някой за първи път. Ама като за теб ще се постарая.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Колега, мисля че не си заслужава да я ремонтираш и трябва да се издаде смъртен акт на белисимата. Ремонта ще ти излезе една шапка с пари - изправяне, боядисване, после реглаж и т.н. Само сметни:
    1. Читави калници 2 Х 60 лв = 120 лв.
    2. Капак - около 150 лв.
    3. Воден радиатор 142 лв. (цената е толкоз, преди 2 месеца го сменях).
    4. Броня - около 100 лв., ако е ожулена следва боядисване - около 100 лв.
    5. Радиатор климатик - около 100 лв.
    6. Реглаж - 30 лв.
    7. Греди, рогове - 200-300 лв.
    7. Труд на автомонтьора ???
    8. Непредвидени разходи за повреди, забелязани по време на ремонта - 200-300 лв.

    Сега ще ме нападнат, че цените не са такива, каквито съм ги описал. Но са точно такива, защото съм сменял и фарове, и калник (даже и врата), и радиатор и т.н. Време е да свалим розовите очила и да бъдем реалисти. Моето мнение е, че трябва да си купиш друга. На мен като ми блокира мотора (бишвата беше същата като твоята) си купих друга, а после почнах да прехвърлям ангренаж, водна помпа, ролки (всичко на около 5 месеца употреба). После прехвърлих салона, бензинова помпа, ламбда-сондата, резонаторното гърне, задна емблема с ключалка, предни горни и долни носачи TRW на около половин година употреба, фарове, странични огледала. Продаваш катрер, колянов вал, разпределителни валове (повярвай ми, търсят се), а може и целия мотор, даже ако на новата мотора е скапан ги разменяш. После може да продадеш вратите както са си оборудвани, читава врата, ама наистина читава е около 80-100 лв. Може да продадеш и заден капак, предно и задно стъкло, търсене има. След това купето в НАДИН или ЕКОМЕТАЛИНЖЕНЕРИНГ за 200-250 лв. и си 6. А една 156 2.0 Т.С. може да се намери за около 2000 лв. и то с приличен външен вид.
    Пиша ти всичко това, защото съм минал по същия път и пред мен дилемата беше дали да сменявам мотора или да купя нова. Всеки, който се е сблъсквал с такива неприятности ще ме подкрепи.
    Къде е това търсене бе колега ако знаеш какви цени обявявам за описаните части...... Ама то да ги обявя някой трябва да ги пожелае, търсене честно казано май няма а на колегата съм му писал на лично. И какви са тия калници по 60 лв капаци по 150...... Бах тия цени !!!!

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by nexs7910 View Post
    Къде е това търсене бе колега ако знаеш какви цени обявявам за описаните части...... Ама то да ги обявя някой трябва да ги пожелае, търсене честно казано май няма а на колегата съм му писал на лично. И какви са тия калници по 60 лв капаци по 150...... Бах тия цени !!!!
    Такива са цените, колега. Купувал съм и калник, и врата. Разбира се необорудвана врата може да намериш и за 40 лв., но тя няма да е с добра боя. И после - боядисване. Търсене има, но само на дефицитни части - картер, колянов вал, разпределителни валове, предна и задна броня. У нас още се мотаят разни казанчета, дроселови клапи и други чарколяци, просто не се търсят.
    Former Alfa owner.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •