Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: перките се включиха и не спират...

  1. #16
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by nexs7910 View Post
    Там май бяха 4 релета, ще прожвам като ги махам едно по едно обаче Имам чувството че лампата за грешка на таблото и непрекъснатото въртене са свързани..
    Свързани са. ЕКУ-то е в авариен режим.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Ок колега, ще мина на диагностика сега и ще видим.... Довечера ще споделя за резултата

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Странно, след 4 км каране перките спряха и грешката вече не свети

  4. #19
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Колега ако си пръскал с контактен спрей по буксите, почисти и подсуши хубаво. Имал съм случаи пинове да окъсяват от спрея.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Нещо такова се е случило, сега всичко е на ред уж.... На диагностика показва грешка U1600 , iztriha q но след няколко км пак светна, ако някой знае каква е тази грешка ще се радвам да сподели

  6. #21
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by nexs7910 View Post
    Нещо такова се е случило, сега всичко е на ред уж.... На диагностика показва грешка U1600 , iztriha q но след няколко км пак светна, ако някой знае каква е тази грешка ще се радвам да сподели
    Няма от къде да се вземе подобна грешка, щото нямаш CAN.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Колега, не знам какво е CAN но я изписа... Днес като запалих сутринта отново перките се включиха и след около 5 мин всичко се оправи, явно трябва да я погледне някой жичкаджия който се занимава с алфи Аз се чувствам безсилен за справяне с проблема

  8. #23
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by nexs7910 View Post
    Колега, не знам какво е CAN но я изписа... Днес като запалих сутринта отново перките се включиха и след около 5 мин всичко се оправи, явно трябва да я погледне някой жичкаджия който се занимава с алфи Аз се чувствам безсилен за справяне с проблема
    CAN - (controller area network)
    http://en.wikipedia.org/wiki/CAN_bus
    Да не ти е сменяно ЕКУ-то?
    Питай този, дето ти е правил диагностиката, какво ти е ЕКУ-то.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    До седмица на един приятел ще му пристигне диагностиката и ще я раглеждам тази кола по обстойно, писна ми през ден да давам по 35 лв за диагностика, ако е сменян компа и не е за тази кола, ще купя истински, поне морги бол, все ще се намери

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Колеги , препоръчайте някой добър сервиз, предполагам жичкаджия ми трябва, уреда на таблото ми показва 130г а водата в казанчето е 89г перките се включват при всяко палене когато колата е студена и след 3-4 км се оправя???? Егати колко пари набутах по всякъкви майстори а колата не е оправена, моля да ме насочите към някой който може да я направи, НЯМАМ НЕРВИ ВЕЧЕЕЕЕЕ И ПАРИ....

    ---------- Post added at 07:17 ---------- Previous post was at 07:14 ----------

    Забравих да спомена че смених вече 3 датчика за темп и 2 термостата, без никаква разлика, чистиха ми грешки изключвах акумулатори..... Няма ефект

  11. #26
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by nexs7910 View Post
    Колеги , препоръчайте някой добър сервиз, предполагам жичкаджия ми трябва, уреда на таблото ми показва 130г а водата в казанчето е 89г перките се включват при всяко палене когато колата е студена и след 3-4 км се оправя???? Егати колко пари набутах по всякъкви майстори а колата не е оправена, моля да ме насочите към някой който може да я направи, НЯМАМ НЕРВИ ВЕЧЕЕЕЕЕ И ПАРИ....

    ---------- Post added at 07:17 ---------- Previous post was at 07:14 ----------

    Забравих да спомена че смених вече 3 датчика за темп и 2 термостата, без никаква разлика, чистиха ми грешки изключвах акумулатори..... Няма ефект
    За сервиз да кажат колегите от София, иначе принципно ги има в "Общ технически".
    С изключване на акумулаторът нищо няма да постигнеш. При нашите коли е безсмислена манипулация.
    Като дадеш на контакт, без да си запалил, стрелката за температурата има ли отклонение нагоре?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    И така.... След толкова време колата уж е готова, това времето ще покаже. Теорията на жичкаджийте е че имало скъсани кабели към ЕКУто и към температурния датчик, странно ми се вижда при условие че не съм пипал около двигателя а и да пипам, пазя възможно е обаче тези дето ми правиха главата да са създали тези поразий. Както и да е, Благодаря на колегите които взеха участие в темата.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •