Results 1 to 15 of 15

Thread: Проблем с охладителна система, алфа156 1.9 жтд

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default Проблем с охладителна система, алфа156 1.9 жтд

    Здравейте колеги, проблема е следния : до четвъртък миналата седмица всичко беше на ред, в петък сутрин паля колицата и за няма и 3 км водата на 110 градуса...... Оказа се че водата не циркулира през големия кръг, веднага смених термостат и водна помпа но без ефект ;( закарах я на " майстор" и казаха издухана гарнитура, ок шлаифане напасване клапани и...... Същата работа, в сервиза уж всичко беше наред но по път околовръстното пак загря а радиатора беле умрял от студ, моля посъветвайте ме къде да търся проблема, в този сервиз няма да се върна за нищо на света !!!

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Може да е спукана главата. Трябва да се направи проверка за изгорели газове в охладителната система.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Колега казаха че главата е "снимана" и шлайфана (това поне го видях) била наред....

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако допуснем, че термостатът е наред, вероятно проблемът се дължи на наличието на газова възглавница в системата.
    А тя се дължи или на недобро обезвъздушаване или на пробив между работния обем и охладителната система.
    Мисля, че най-правилното, което трябва да се направи за момента е да се тества системата за пробив. Или чрез надуване или с помощта на реагент за изгорели газове.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    проверихте ли всички маркучи да няма запушени

    как така радиатора ще е студен при такава температура, ако е запушено тънкото маркуче дето отива към разширителния съд, тогава в термостата остава въздушна възглавница и не отваря навреме

    отделно, как за 3 мин стига 110 градуса, имаш ли подгрев на антифриза

    пс може би най-правилното решение е да отидеш в някой от форумните сереизи, там със сигурност ще стане ясно какво и има
    Last edited by mirchozo; 26-09-2013 at 18:18.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    проверихте ли всички маркучи да няма запушени

    как така радиатора ще е студен при такава температура, ако е запушено тънкото маркуче дето отива към разширителния съд, тогава в термостата остава въздушна възглавница и не отваря навреме

    отделно, как за 3 мин стига 110 градуса, имаш ли подгрев на антифриза

    пс може би най-правилното решение е да отидеш в някой от форумните сереизи, там със сигурност ще стане ясно какво и има

    Залагам и аз на запушен маркуч,случвало ми се е на друга кола,същата работа която описваш е.Лошото е,че са те одрусали мн пара.

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Предлагам на колегата да опипа маркуча от термостата до радиатора за някой термостат от рено.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Предлагам на колегата да опипа маркуча от термостата до радиатора за някой термостат от рено.
    Ххахахах,аз мислех да го пробвам тоя номер,често го правят на италианците.По темата,след смяната на моя термостат,не я бях обезвъздушил добре и грееше,както и радиатора беше студен,така,че и от това може да се получава проблема със студения радиатор.Пусни регулярно от пробката отгоре на радиатора!

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Колеги, сега колата е в друг сервиз и шефа каза че някакви тънки тръбички били тотално запушени и за това не можело да се обезвъздуши системата, отделно че на таблото показва 40 градуса в повече от реалната...... Датчика е нов, взех комплекта бензиномер, часовник и t на охлаждащата течност.Утре вечер колата би трябвало да е готова, ще споделя за резултата , дано е положителен

    ---------- Post added at 22:07 ---------- Previous post was at 22:00 ----------

    Quote Originally Posted by _br4vo_ View Post
    Залагам и аз на запушен маркуч,случвало ми се е на друга кола,същата работа която описваш е.Лошото е,че са те одрусали мн пара.
    Труда + шлайфане на глава + 1 подгревна свещ ( счупена от тях) + гарнитури+ антифриз 556 лв... Излезна ми по скъпо от двигател втора употреба, а след разкритията за грешните показания на Т на охлаждащата течност имам чувството че яко ме преебаха и шлайфа е излишен

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by nexs7910 View Post
    Колеги, сега колата е в друг сервиз и шефа каза че някакви тънки тръбички били тотално запушени и за това не можело да се обезвъздуши системата, отделно че на таблото показва 40 градуса в повече от реалната...... Датчика е нов, взех комплекта бензиномер, часовник и t на охлаждащата течност.Утре вечер колата би трябвало да е готова, ще споделя за резултата , дано е положителен

    ---------- Post added at 22:07 ---------- Previous post was at 22:00 ----------



    Труда + шлайфане на глава + 1 подгревна свещ ( счупена от тях) + гарнитури+ антифриз 556 лв... Излезна ми по скъпо от двигател втора употреба, а след разкритията за грешните показания на Т на охлаждащата течност имам чувството че яко ме преебаха и шлайфа е излишен

    Хубаво е да се знаят доверените сервизи и феновете разбиращи от нашите каляски,щото гледаш кво се получава.

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Просто са те отупали, както правят доста "сервизи". Поне да ти бяха оправили и проблема. Шлайфането, можеше да се разминеш и без него, но ако ще си караш колата занапред не е чак толкова зле, просто си изпреварил появата на един проблем в близко бъдеще. Дано само да са направили всичко както си трябва.
    Маркучето за обезвъздушаване си го проверявай при всяко вдигане на капака, при рязко стискане на някой от дебелите маркучи в разширителния съд трябва да се появи струйка от тънкото маркуче.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Smile

    Колеги, радвам се да се похваля, проблема е решен след здрава промивка на всичко през което минава вода и е достъпно без сваляне на глава отново..... Благодаря на отзовалите се !!!

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by nexs7910 View Post
    Колеги, радвам се да се похваля, проблема е решен след здрава промивка на всичко през което минава вода и е достъпно без сваляне на глава отново..... Благодаря на отзовалите се !!!
    Свалянето на глава не е било необходимо изобщо,покрай теб намразих майстора където ти е шлайфал главата без да го познавам.Все едно,важното е,че си оправил колата.Другия път пиши по-рано.

    пс:не знам дали не е против правилата,но ако не е кажи кой е този сервиз да го избягваме.

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Колега като гледам си от Пловдив, нямаш шанс да попаднеш на този.... Няма да казвам кой е сервиза ( не знам дали не е против правилата) но се намира на Пушкин и околовръстното в София

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by nexs7910 View Post
    Колега като гледам си от Пловдив, нямаш шанс да попаднеш на този.... Няма да казвам кой е сервиза ( не знам дали не е против правилата) но се намира на Пушкин и околовръстното в София
    не е против правилата кажи му точния адрес за да знаят колегите КЪДЕ НЕ ТРЯБВА ДА ХОДЯТ
    156 2.4JTD 136+ PS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •