Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Ниски обороти 145 1.4 TS

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    23

    Default Ниски обороти 145 1.4 TS

    Здравейте колеги,

    от известно време (след посещение на сервиз, за който вече съм си изказал мнението) като запаля колата и държи ниски обороти (около 500-600). Като поработи колата известно време преминава на друго- играят оборотите между 500-1000 и след още известно време се стабилизират на нормално положение вече.

    Преди това се оправяше като позагрее колата, но напоследък като че ли става по-трудно (снимката). Също като подам (и задържа, същото) газ и после пусна, оборотите падат до 500 и колата се бори да не угасне...

    Много бих се радвал на някакви идеи, понеже много ме дразни това.. Благодаря!

    P.S. Колата е обслужена- ремъци (+ пистов), ролки, масло, филтри, дебитомер, ламбда, свещи са сменени.
    Last edited by vesko_aleksandrov; 23-09-2013 at 09:50.
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 2000

  2. #2
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Гледам, че няма желаещи да отговорят. Аз също не мога да ти дам категоричен отговор, но за да не държи обороти този мотор, има няколко причини: 1 - скъсан/спукан въздуховод някъде след дебитомера (влиза неотчетен въздух и компютъра обърква сместа), 2 - това е двигател CF2 или CF3 - може би трябва да се прави адаптация на мпх, нуждата от която възниква обикновено след почистване на дроселовата клапа, но не само.. 3 - свещи или кабели - мотора си е капризен откъм свещи ... и - трябва да се попроверят и елиминират причините, дали самостоятелно или с чужда помощ - както ти е по-удобно. При мен подобни ефекти имаше при запушена цедка на горивната помпа. Ако имаш газова уредба, може и от това да е.
    Last edited by serafim; 23-09-2013 at 20:30.

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    Газова няма, свещите са нови NGK, кабелите не са сменяни, моторчето е почиствано, но след това е направена диагностика и имаше грешка на ламбдата и я сменихме.

    ПП. ако е от спукан въздуховод не ми изглежда логично да се оправя като позагрее колата и като се подвижи малко, но пък и не претендирам, че разбирам

    Ще огледам, може нещо да ми хване окото ако има Благодаря
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 2000

  4. #4
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Един по добър съвет отиваш направо във някои от форумните сервизи.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  5. #5
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Един по добър съвет отиваш направо във някои от форумните сервизи.
    Принципно най-правилния съвет (от който самия аз се ръководя последните години), но реших, че колегата и сам ще се сети за това решение.

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    Отидох в един от форумните, в резултат на което колата е в това състояние сега благодарение на тях (определено не искам да кажа нищо за нито един от другите, а за тези съм си изказал мнението). Бихте ли препоръчали от кои сте най-доволни лично вие, било то и на лично, понеже за всички има г/д еднакви мнения във форума?
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 2000

  7. #7
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Колега помисли и кажи какво точно са правили по колата преди да се преебе,понеже казваш след посещението на сервиз е станало,ако е ангренажен ремък иди пак някъде кадето отбират да ти го проверят как е зацепен,па дали сервиза е форумен или не няма значение,важното е да имат пети ,и часовник,за да проверят ремъка.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колега помисли и кажи какво точно са правили по колата преди да се преебе,понеже казваш след посещението на сервиз е станало,ако е ангренажен ремък иди пак някъде кадето отбират да ти го проверят как е зацепен,па дали сервиза е форумен или не няма значение,важното е да имат пети ,и часовник,за да проверят ремъка.
    Съжалявам, обаче не ми се пише всичко наново, като това са мои наблюдения, единственото което ме питаха дали да ми сменят беше пистовия ремък, абсолютно нищо друго (освен нов дебитомер за 520лв, който отказах). Ако имаш желание, прочети тук http://clubalfaromeo.com/forum/showp...0&postcount=53

    Преди да отида в сервиза единственото оплакване беше, че като е студена и натискам съединителя да кача на по-горна/долна тн скорост, колата гаснеше. Сега пак си го има, но и другите неща- в резултат на което ми се наложиха 1000000 неща да сменям и купувам заради тях
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 2000

  9. #9

    Default

    При мен прави същия номер, но само на газ и то докато е студена. Спирам някъде на светофар, да речем 300 метра, след първо запалване за деня, натискам спирачка съвсем нормално, оборотите падат до 500-600 и в 30% от случаите гасне. На бензин няма подобен проблем, затова все си мисля, че е от газовата, ама като чета тук, май не е това проблема. Съжалявам, не знам какво е на моята, за да дам някакъв съвет.

  10. #10

    Default

    Колега Сеiestriai. Провери си маркуча за сервото и менбраната му за пробиви.

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    Днес майстора каза няколко неща:

    1. Стъпковото моторче било чисто и според него работещо
    2. Свещите били оцапани, явно много богата смес
    3. Нямало проблем по кабелите
    4. Имал проблеми като се опитвал да прочете ламбда сондата на диагностика- получавал неясен сигнал.

    Каза, че утре ще гледа бобини и като краен вариант ЕКУ-то.. Възможно ли да е от ЕКУ? Някакви идеи (може и друго, ако тези симптоми говорят на някой нещо)...
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 2000

  12. #12
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    * не че разбирам, но проверката висша форма на доверие
    Проверете и дебитомера. Принципно той също клати обороти и придърпва като дадеш газ,когато не работи .. прави и детонации или заглъхване.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #13

    Default

    Дълбоко ме съмнява да е от ЕКУ-то. Върни се при дебитомера и ламбда сондата. Няма да е лошо да пробваш и с друг дебитомер дали няма да изчезне проблема.
    Аlfa Romeo 147 1.6 T.Spark
    Аlfa Romeo 146 1.4 T.Spark х2
    Аlfa Romeo 145 1.4 T.Spark

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    Колата преди беше с Bosch 0 280 218 001, а сега е с Bosch 0 280 218 119 (втора ръка). Уж са заменими.. Четох, че уж правел по-богата смес и колата ставала "по-жива", обаче все още нямам представа защо гасне при натискане на съединителя като е студена..
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 2000

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    Да се "похваля" какво разбрах днес- каруцарите от Ванто са ми подменили оригиналното стъпково моторче и са ми сложили някакво счупено!!! Майстора каза, че ще се опита да го залепи и да пробва дали ще бъде по-добре, но това ще стане само за теста, след това трябва да купувам (Бяха ми откраднали и оригиналния дебитомер и сложили такъв от Астра 2.0 дизел!!)

    Та оттук и въпроса- можете ли да ми препоръчате я някакъв сайт, я нещо друго, откъдето мога да купя такова МПХ (ново/употребявано)?
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 2000

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •