Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Трудно влиза 2ра скорост

  1. #1

    Default Трудно влиза 2ра скорост

    След един куп проблеми които излязоха след като си купих алфичката УЖ за хубава дойде ред и на поредния.Не знам дали го е имало още като я купих, но днес го забелязох.Когато и дам по така жегата на първа скорост до към 6500 оборота натисна съединителя и придвижа лоста към втора скорост НИЩО не се случва.Втора не иска да влиза.Помислих, че нещо не съм натиснал съединителя както трябва.После даже махнах постелката и реших да пробвам отново, но същата работа няма 2-ра.Като поспаднат оборотите до към 4500 влиза.Дали ви се е случвало нещо подобно и от какво може да е ? Благодаря предварително.

    П.П Не съм пробвал с 3та и 4та така ли е, защото в Добрич нямаме пътя за такова каране.
    Last edited by Subsense; 20-09-2013 at 19:49.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми не съм си правил тоз експеримент, пък и аз карам на слух не си гледам оборотомера.Един два пъти ми удари прекъсвача и тогава изхърква 2-рата.Ама това беше преди да си преправя генерацията.От много високи обороти на първа файда няма, само шум и бели, научи се да вкарваш двигателя в обороти.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Тва не е ли за онея ремонти, дето частта струва 15лв, а труда 300
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  4. #4

    Default

    И на мен ми се е случвало в най високите обороти втора да не влиза като у тях си...Ако сръчкаш лоста малко по рязко, ще влезе с леко прехъркване, само че не знам колко е полезно това за кутията.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  5. #5
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Най вероятно е заминал синхронизатора ,не знам дали не е по евтино да си намериш здрава скоростна кутия ,или да включваш 2-ра на по ниски обороти.
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  6. #6

    Default

    Това си беше единичен случай за смяна на скорост при такива обороти.За момента не смятам да обръщам внимание на този ако мога да го нарека проблем, защото започнаха да се обаждат куп други неща които са по наложащи (като например дебитомер,ламбда сонда,накладки, спирачни дискове и доста работа по окачването, смяна на свещи, клатенето на обороти на празен ход и др. ) иначе благодаря за мненията.
    Last edited by Subsense; 25-09-2013 at 23:42.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  7. #7
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    За клатенето на обороти опитай това:
    1.Вадиш датчика от дебитомера и със спринцовка и игла го почистваш със спирт.
    2.Разхлабваш скобата на дросела от въздуховода,изваждаш тръбата и с памучен парцал и кореселин внимателно почистваш дросела отвсякъде.
    3.Даваш на контакт за 90сек.
    4.Изключваш от контакт за 90сек.
    5.Палиш и правиш кръгче на квартала.
    Ако продължава да клати може да опиташ да свалиш минуса на акумулатора за 30-ина мин., после да го закачиш и пак процедури 3,4 и 5.
    Ако и това не помогне бегай на диагностика и стискай палци да попаднеш на майстор
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  8. #8

    Default

    Мерси ! Днес след работа ще пробвам
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Вкарвай втората с двоен съединител Ако не знаеш как се прави питай някой камионджия ама от старите не тия дето карат сега автоматици Като свикнеш ще си свиркаш, а и ще си един левел по-добър водач

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10

    Default

    После като се качи на уазка, ще шашне и протата в офроуд форума...

  11. #11
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by Subsense View Post
    Това си беше единичен случай за смяна на скорост при такива обороти.За момента не смятам да обръщам внимание на този ако мога да го нарека проблем, ..........
    Този така наречен/омаловажен проблем от теб изобщо не е малък, и колкото повече време минава толкова по-скъп и сложен става...
    А другите се оправят сравнително лесно с много малко вложен труд в сравнение с проблема, на който смяташ да не обръщаш внимание.
    Не те плаша, но го следи да не се задълбочи...

    Quote Originally Posted by StanG View Post
    Тва не е ли за онея ремонти, дето частта струва 15лв, а труда 300
    Да това е от онези ремонти само, че частта струва не 15лв а 10х15лв и то само една от частите, а покрай нея има поне още 2 на цена поне 2х(10х15) всяка. За труда не знам ама може и да са 300.
    Last edited by n_netov; 26-09-2013 at 22:34.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by n_netov View Post
    Този така наречен/омаловажен проблем от теб изобщо не е малък, и колкото повече време минава толкова по-скъп и сложен става...
    А другите се оправят сравнително лесно с много малко вложен труд в сравнение с проблема, на който смяташ да не обръщаш внимание.
    Не те плаша, но го следи да не се задълбочи...



    Да това е от онези ремонти само, че частта струва не 15лв а 10х15лв и то само една от частите, а покрай нея има поне още 2 на цена поне 2х(10х15) всяка. За труда не знам ама може и да са 300.
    Умаловажавам го, защото за зимата имам друга кола и Алфата няма да я карам .Ще си почива в гаража, а именно там ще сменим доста работи и на пролет като я изкарам вече мятаме и скоростите да погледнем какво и как
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  13. #13
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Аз го имам същия проблем само че ми не влиза над 7000 оборота до 7000 влиза просто не иска малка част от случайте влиза леко изхърква синхронизатор е ама тва ми се случва един път 3 месеца да я ремба до толкова не е болка за умиране ....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  14. #14

    Default

    Докато махах изгорялата от слънцето вече кожа на скоростия лост видях това Какво е това което от автокъщата са вързали с някаква тел по дяволите ???
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WP_20130921_003.jpg  
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  15. #15
    полуидиот
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    plovdiv
    Posts
    59

    Default

    колега имах абсолютно същия проблем разглобихме кутията и нищо не се видя колегата изхвърли от вътре нещо ама не ми каза какво сменихме и маслото и сега си е наред незнам какъв съвет да ти дам освен да смениш маслото понеже аз работя в сервиз и труда по разглабянето ми е без пари немога да те посъветвам да я отворите понеже незнам дали ще се оправи при мен това се случи
    Lancia Y-10-DEAD
    Fiat Tempra-EX
    alfa 156 1.8 TS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •