Results 1 to 15 of 16

Thread: Трудно влиза 2ра скорост

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Трудно влиза 2ра скорост

    След един куп проблеми които излязоха след като си купих алфичката УЖ за хубава дойде ред и на поредния.Не знам дали го е имало още като я купих, но днес го забелязох.Когато и дам по така жегата на първа скорост до към 6500 оборота натисна съединителя и придвижа лоста към втора скорост НИЩО не се случва.Втора не иска да влиза.Помислих, че нещо не съм натиснал съединителя както трябва.После даже махнах постелката и реших да пробвам отново, но същата работа няма 2-ра.Като поспаднат оборотите до към 4500 влиза.Дали ви се е случвало нещо подобно и от какво може да е ? Благодаря предварително.

    П.П Не съм пробвал с 3та и 4та така ли е, защото в Добрич нямаме пътя за такова каране.
    Last edited by Subsense; 20-09-2013 at 19:49.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми не съм си правил тоз експеримент, пък и аз карам на слух не си гледам оборотомера.Един два пъти ми удари прекъсвача и тогава изхърква 2-рата.Ама това беше преди да си преправя генерацията.От много високи обороти на първа файда няма, само шум и бели, научи се да вкарваш двигателя в обороти.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Тва не е ли за онея ремонти, дето частта струва 15лв, а труда 300
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  4. #4

    Default

    И на мен ми се е случвало в най високите обороти втора да не влиза като у тях си...Ако сръчкаш лоста малко по рязко, ще влезе с леко прехъркване, само че не знам колко е полезно това за кутията.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  5. #5
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Най вероятно е заминал синхронизатора ,не знам дали не е по евтино да си намериш здрава скоростна кутия ,или да включваш 2-ра на по ниски обороти.
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  6. #6

    Default

    Това си беше единичен случай за смяна на скорост при такива обороти.За момента не смятам да обръщам внимание на този ако мога да го нарека проблем, защото започнаха да се обаждат куп други неща които са по наложащи (като например дебитомер,ламбда сонда,накладки, спирачни дискове и доста работа по окачването, смяна на свещи, клатенето на обороти на празен ход и др. ) иначе благодаря за мненията.
    Last edited by Subsense; 25-09-2013 at 23:42.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •