Results 1 to 5 of 5

Thread: Загуба на налягане в бензиновата система

  1. #1
    започва да се пристрастява pi4_s_bravo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    софия
    Posts
    63

    Default Загуба на налягане в бензиновата система

    Колата е браво 1.6 ,но предполагам принципното устройство на горивната система при 145/146 и Браво/Брава е същото. Проблема е следния- ако не се пали колата 3-4 часа налягането в системата пада и после върти доста докато го вдигне за да запали. Помпата е нова и подозирах,че евентуално проблема е в клапанчето (вградено е) и горивото се връща в резервоара. Сложих за проба външен клапан след помпата,но проблема остава. Хрумва ми някак си през горивния регулатор да губи налягането , друго нищо. Ако предположим ,че няма как да се върне в резервоара заради клапана на помпата и другия външен след нея къде може да ходи тоя бензин?

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by pi4_s_bravo View Post
    Колата е браво 1.6 ,но предполагам принципното устройство на горивната система при 145/146 и Браво/Брава е същото. Проблема е следния- ако не се пали колата 3-4 часа налягането в системата пада и после върти доста докато го вдигне за да запали. Помпата е нова и подозирах,че евентуално проблема е в клапанчето (вградено е) и горивото се връща в резервоара. Сложих за проба външен клапан след помпата,но проблема остава. Хрумва ми някак си през горивния регулатор да губи налягането , друго нищо. Ако предположим ,че няма как да се върне в резервоара заради клапана на помпата и другия външен след нея къде може да ходи тоя бензин?
    Може да ти отпада налягането от бензиновия регулатор да! Виж ако му откачиш вакумчето дали има там следи от бензин, понякога пропуска по малко към вакумчето (идеята ми е не че там отива целия бензин за да неиска да запали а че просто понякога се случва да прокапва и от там което е признак за смяната му) ...
    Last edited by mimouzunov; 18-09-2013 at 17:03.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Отвори резервоара и извади кошницата с помпата. Провери маркуча който излиза от помпата за пробойни.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  4. #4
    започва да се пристрастява pi4_s_bravo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    софия
    Posts
    63

    Default

    Регулатор имам и ще го сменя да пробвам събота/неделя, маркуча ми е втория вариант като мисля да го надуя с компресора да видя дали е здрав. Пробвах да отвия маркуча влизащ от помпата в рейката с дюзите- няма абсолютно никакво налягане останало в системата, а колата е карана вчера. Ако регулатора е повреден възможно ли е да изпуска налягането през обратното гориво дори при липса на вакуум от колектора (неработеща кола) ?

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by pi4_s_bravo View Post
    Регулатор имам и ще го сменя да пробвам събота/неделя, маркуча ми е втория вариант като мисля да го надуя с компресора да видя дали е здрав. Пробвах да отвия маркуча влизащ от помпата в рейката с дюзите- няма абсолютно никакво налягане останало в системата, а колата е карана вчера. Ако регулатора е повреден възможно ли е да изпуска налягането през обратното гориво дори при липса на вакуум от колектора (неработеща кола) ?
    Да възможно е... Принципно регулатора връща постоянно бензин без значение дали има или няма закачен вакум на него (стига помпата да работи де)... С вакума връща просто повечко бензин на празен ход... Това незначи че нетрябва да задържа налягане обаче! Помпата прави примерно 5 бара, без вакум регулатора го държи на 3 а с вакум на 2.5.. Значи ако изгасиш колата би следвало да имаш поне 2.5 бара (ориентировъчно)
    Last edited by mimouzunov; 18-09-2013 at 17:36.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •