Results 1 to 11 of 11

Thread: Повдигане на колата

  1. #1
    започва да се пристрастява m__to's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    87

    Default Повдигане на колата

    Колеги, моля за съвет.

    Колата е 156 SW 1.9 jtd facelift. Когато я купувах видях че е много ниска отпред . Колата е на някакви червени пружини и амортисьори (забравих марката ще подледна довечера и ще редактирам) и е адски ниска(кората на двигателя е на не-повече от 10 см от земята- ще приложа снимки по-късно). За лятото нямам проблеми- е опирам тук там но не е фатално(малко съм я счупил на места кората). Но идва зима и с нашите почистени улици си мисля че ще имам сериозни проблеми с височината. И тук е моето питане: Как мога да повдигна колата без да ми се налага да купувам комплект амортисьори и пружини?

    В краен случай ще купувам комплект окачване - но ми се иска ако има какво да направя без покупка на комплект да опитам.

    Благодаря предварително.
    156 SW 1,9 JTD

  2. #2

  3. #3

    Default suspension

    Quote Originally Posted by m__to View Post
    Колеги, моля за съвет.

    Колата е 156 SW 1.9 jtd facelift. Когато я купувах видях че е много ниска отпред . Колата е на някакви червени пружини и амортисьори (забравих марката ще подледна довечера и ще редактирам) и е адски ниска(кората на двигателя е на не-повече от 10 см от земята- ще приложа снимки по-късно). За лятото нямам проблеми- е опирам тук там но не е фатално(малко съм я счупил на места кората). Но идва зима и с нашите почистени улици си мисля че ще имам сериозни проблеми с височината. И тук е моето питане: Как мога да повдигна колата без да ми се налага да купувам комплект амортисьори и пружини?

    В краен случай ще купувам комплект окачване - но ми се иска ако има какво да направя без покупка на комплект да опитам.

    Благодаря предварително.
    Може и да не купуваш окачване, има много колеги, които биха били щастливи да си размените пружините
    Former Alfa owner.

  4. #4
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    да не са много ниски гумите?
    JTDm 170+

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    Продай пружините и си сложи обикновени, аз така направих.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  6. #6
    започва да се пристрастява m__to's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    87

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    да не са много ниски гумите?
    205/60/15 са ми гумите не мисля че е от тях.

    Прикачвам и снимки. Eibach Federn e окачването. Между предната гума и калника едвам едвам успях да си набутам ръката за да зачистя марката на окачването. Има и снимки на вече счупената кора.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20130916_174257.jpg   20130916_174338.jpg   20130916_174421.jpg   20130916_174434.jpg   20130916_174451.jpg  

    20130916_174507.jpg  
    156 SW 1,9 JTD

  7. #7
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    тя кората май виси бая. мойта е 5 пръста висока ама не ми опира никъде
    JTDm 170+

  8. #8
    започва да се пристрастява m__to's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    87

    Default

    Не виси. При смяна на ремъци ролки и масло специално гледах да я закачим. Всички болтове са си на място.
    156 SW 1,9 JTD

  9. #9
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Вариант 1: Пускаш тема във форума за някой колега със същото предно окачване, който иска спортно такова, виждате се, разменяте ги за негова сметка (все пак спортното е доста по-скъпо) и си готов.

    Вариант 2: Купуваш си стоково окачване (2-ра ръка пружини + нови амортесьори най-добре) и след това си продаваш тези, които са ти на колата !
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    амортесьорите ако са здрави е излишно да ги сменя
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  11. #11

    Default

    Или си вземаш гуми ---/65/15, 16
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •