Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: Нормално ли е това?

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    За да разбера сигурно трябва да се разглоби или има начин да се разбере и преди разглобяване.
    И другото важно нещо, дали ще намеря глава втора употреба, която да е здрава. за нова няма да мисля, защото сигурно ще струва почти колкото колата.
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  2. #17
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Не си губи времето ми си свали главата ,на твоя мотор е детска работа ,и всичко е много ефтино.Това си е стара кола и едно промиване на системата и нова гарнитура е добра профилактика,главата ако е спукана се намира лесно,и не е скъпа,ма мноо вероятно да е само крива,и да минеш с шлаиф.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колега на 2.0 16к става ли помпа от 33 с метална турбина.
    Не!

    Ама кой знае защо се подведох по една друга тема за 145/6 с 1.6 боксер

    Извинявам се , ако съм подвел някого!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Не!

    Ама кой знае защо се подведох по една друга тема за 145/6 с 1.6 боксер

    Извинявам се , ако съм подвел някого!
    Случва се колега човек да се заблуди няма лошо.Наздраве
    155 2.0 16v МY95 Sport

  5. #20
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Случва се колега човек да се заблуди няма лошо.Наздраве
    Наздраве, ама аз съм на кафенце, че съм на бачкане!

    Колегата първо да си огледа добре съединенията, а после да ръчка главата.
    Изобщо най-лесно е да свали главата, да промие системата, да смени водната помпа ...... и така, до като излезе от ауспуха . Все ще открие от къде е.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #21
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by salih84 View Post
    Моята кола си има маслен радиатор. По въпроса за запушения радиатор не мисля, че е запушен иначе перката няма да сваля толкова бързо температурата като се включи или греша?
    Забравил съм да напиша и друго което ми направи впечатление. Ходих с колата на море и преди да тръгна проверих всичко по нея. Преди да тръгна погледнах нивото на антифриза, беше на максимума. Като се прибрах бях навъртял около 1000 км. и нивото беше спаднало на минимума и ми се струва, че не трябва да спада толкова бързо. Огледах за течове, но не открих ,така че каде изчезна тоя антифриз?
    нищо ти няма на колата. в капачката на казанчето на антифриза има клапан който отваря при високо налягане, а то се е качило заради по-високата температура. от там ти е избягал антифриза, но системата се самохерметизира и ще забележиш че нивото ще си стои.
    за главата какво да кажем, ми тоя дизел е с предкамерно впръскване.
    точка

  7. #22
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    На мен ми се е случвало от запушен бензинов филтър колата да грее на магистрала, при опит за каране над 130 и при катерене на нагорнища. Просто не стига бензина и грее. Естествено скорост от 150-60 ми беше непостижима на равно. Подобен ефект е възможен и при позамърсени инжектори. Огледай и тази част на нещата.
    Иначе ако радиаторът не е задръстен и отвътре и отвън, то може и от липсата на гориво да грее при натоварване.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Благодаря за мненията колеги!

    За недостиг на гориво, както казва колегата е логично, но горивния филтър е на не повече от 2000 км. А миналата зима свалях и сондата на резервоара и чистих и нея(имаше доста гняс).
    Имам въпрос към колегата KOLEV, какво ще рече с предкамерно впръскване? И това има ли нещо свързано с пукането на глава?
    Засега мисля да не свалям главата, ще покарам още така.
    Ще обърна внимание на турбото, че нещо много късно надува, след 3000 оборота се усеща тягата. Дали е решило да си заминава? Като гледах вчера има вакумен клапан, който го разтоварва. Интересува ме като бутам лостчето на тоя клапан, трябва ли да може да се движи с ръка? Защото моето лостче не мърда и с клещи като го дърпам и ми се струва, че е заяло. И възможно ли е затова да надува толкова късно?
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  9. #24
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    писал си 1,9тд.
    1,9 Жтд е с директно впръскване. тоест нафтата се впръсква от инжектора директно в цилиндъра над буталото.
    1,9 ТД е с предкамерно впръскване- тоест инжектора впръсква нафтата в една малка камера над цилиндъра (бренер и викат) там се запалва и постъпва в цилиндъра.
    http://www.youtube.com/watch?v=PASizfzHdAc
    ако тръгнеш да търсиш пукнатини по такива глави, със сигурност ще намериш, но това не означава че има проблем в главата. тоест микропукнатините са нормално явление.
    точка

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Мерси за отговора колега. Гледах клипа и ми стана ясно за какво иде реч. За сега няма да разглобявам нищо, ще чакам да видя дали ще има други признаци за проблем.
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  11. #26
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Не съм изчел всички мнения, но разликата не е много голяма м/у ~82-5 нормална темп. на водата и 100.
    При мен се получаваше същото, когато си бях направил антифриза зимата около -50 градуса и когато дойде лятото забелязах, че държи 5-10 градуса отгоре в града на задръстванията. Разредих антифриза на 25гр и всичко се оправи.

    Не казвам, че е това, но е възможно поздрави. Когато е гъст .. също охлажда по- малко.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Здравейте отново, да съживя малко темата. Проблема със загряването си остава, нищо не се е променило за 2 год.,несъм пипал нищо по колата. Имам предвид, че види ли баир си кове 100 гр. и стои там и не мърда докато не свърши баира.

    Миналия месец си смених радиатора на парното, защото не ми харесва как топли и си мислех, че е запушен и затова. След смяната не забелязах никакво подобрение, даже и стария радиатор не ми се стори да е запушен, защото като точих антифриза от него си беше доста бистър. Всичко това ме навежда на мисълта, че водната помпа не върти течността достатъчно бързо. До този извод стигнах и като мерих с инфрачервен термометър температурата на маркуча, който излиза от главата да речем е 55 гр.(на таблото показва 60 гр.,според мен е нормална разликата с таблото, защото все пак меря повърхността на маркуча а не течността), а маркуча който влиза в радиатора на парното е 34-35 гр. Според мен не трябва да има такава голяма разлика и затова и нямам хубаво парно, гледам на таблото 60 гр. а духа съвсем леко топло.

    Сега се чудя дали да не я сваля помпата да видя в какво състояние е ако е здрава да не вземам нова? Съвети, идеи?
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  13. #28
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    И моя проблем с парното е същия но вече се примирих...колкото толкова
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  14. #29
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    190-ката къде я бех купил на баща ми си вдигаше до 120-130 градуса,така я търкаляхме до миналия месец 7 години.Немаше отказване нии зиме ни лете.Дадохме я на скраб че беше яко изгнила...А иначе имам същия фиат 146 тд,не съм забелязал как е с температурата,че я кара сестра ми,ако чуя,или видя нещо че пишем...

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Здравей колег 'pace' ,казваш да се примиря че няма да имам парно. Пробвал ли си да правиш нещо по въпроса, например смяна на водна помпа.
    При теб как се държи колата по баир какви температури вдига? Питам за да мисля аз какво да пробвам или както казваш няма да стане.

    ПОЗДРАВИ
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •