Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Какви ремонти сте правили по вашата 166

  1. #16
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Аз ти говоря за читави носачи, не всичко на този свят е TRW А относно китайските ментета - дори те са по-добри от най-добрия рециклаж Алфата с TUV с рециклажите и части от моргата - уби рибата...
    Предпочитам да ползвам оригиналните части - тези, с които е произведена колата - доколкото е възможно.
    А това кое е по-добре - рециклаж или менте, авторът на темата знае най-добре.
    Какви са тези читави носачи и на какви цени са? И имат ли гаранция?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #17
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Предпочитам да ползвам оригиналните части - тези, с които е произведена колата - доколкото е възможно.
    А това кое е по-добре - рециклаж или менте, авторът на темата знае най-добре.
    Какви са тези читави носачи и на какви цени са? И имат ли гаранция?
    Какви оригинални части - много е важно! Едно е да сложиш оригинална броня, друго е да си смениш 10 годишния радиатор с 10 годишен. Носачи Moog са ти под 400лв двата ако се поразтърсиш и са много далеч от китайските ментета. Колко ще изкарат ще ти пиша след няколко години, обещавам. Във всеки случай нищо не тропа и скърца, рециклажите трябва да ги караш на Лексотан и после като ти дойде акъла вече си назад с едни пари за рециклажа, за разглобяванката, евентуално за Еконти и си стоял без кола

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #18
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Аз ще си кажа моето мнение, карам я от 3г и 4месеца и около 60к км.
    1. Не ми харесват горните носачи когато са рециклирани или не са оригинални(трв)- за 5-6месеца и се разскърцват, нужно е сваляне на тампоните и гресиране. Долните носачи се рециклират успешно(аз си рециклирам шарнирите за по 12лв заедно с нов маншон- който е от Варна знае за къде говоря). Досега не съм повтарял, единия от долните ми носачи вече е на около 40к км и шарнира не е мръднал както и тампоните. Тампоните ми са мууг ако има значение.
    2. Нямам печка и си намразих колата да я карам зимно време - много бавно загрява зимата, а пък лятото климатика също не е достатъчно добър.
    3. Най-големия проблем е в качествените сервизи, съветвам всички да си ремонтират и преглеждат колите само в доказаните сервизи, а те повечето ги има в платените обяви.
    Не мога да се съглася с колегата по-горе, че след 130 в колата ставало шумно, според мен е доста по-обезшумена от доста коли от същия клас от "по-хубави" марки.
    Аз сериозни ремонти не съм правил по колата и съм много доволен.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  4. #19
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Аз също съм за рециклирането
    166 2.4JTD-00г.

  5. #20
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Какви оригинални части - много е важно! Едно е да сложиш оригинална броня, друго е да си смениш 10 годишния радиатор с 10 годишен. Носачи Moog са ти под 400лв двата ако се поразтърсиш и са много далеч от китайските ментета. Колко ще изкарат ще ти пиша след няколко години, обещавам. Във всеки случай нищо не тропа и скърца, рециклажите трябва да ги караш на Лексотан и после като ти дойде акъла вече си назад с едни пари за рециклажа, за разглобяванката, евентуално за Еконти и си стоял без кола
    Ще ги имам предвид когато се наложи.
    Но пак ти казвам - при мен нищо не скърца.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  6. #21

    Default

    Хвърлете един поглед на това - http://atec.tumblr.com/ALFA%20ROMEO%20166
    Дали ги бива? Пише, че имали шест месеца гаранция...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •