Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Какви ремонти сте правили по вашата 166

  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default Какви ремонти сте правили по вашата 166

    Здравейте, понеже съм много мераклия на 166 и искам да си съм готов, за често срещаните проблеми с нея (като се съберат 2 или повече мнения за едно нещо явно е слабост )
    Накладки, ремъци, масла и филтри нека да не ги броим. Просто за такава смени слагайте усмивки, вместо да изброявате консумативи.
    Окачване, интериор, електроника. Давам пример за 145 слабо място са водачите на фаровете( и други места има като дрънкащи кори но да не се впускаме за нея )
    Благодаря

    ориентирал съм се към 2.4 жтд 150 коня

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Здравей колега!

    Според мен типичните болести на модела са:

    - Радиаторчето на парното, което май по-често от нормалното протича.

    - В резултат на горното тече антифриз върху една електроника, която конструкторите са намерили за уместно да монтират под него Обикновено заради това спира да работи индикацията за мигачите на таблото (стрелките) и централното заключване.

    - Понякога се случва да дефектира модула за контрол на светлините (клюкарката).

    - Понякога гори моторът на вентилатора на парното.

    - Навигацията в България не работи поради липса на карти.

    - Жилата на ръчната сприрачка изискват относително честа подмяна.

    - Проблеми със механизъма на задните стъкла, заради чупенето на един пластмасов водач.

    - Моторите на бравите понякога дефектират.

    - Долните части от тапицерията на таблото са с покритие, което в даден момент започва да лепне и разпада.

    - Подръжката на окачването е скъпа, но иначе си струва парите.

    ......Това е в общи линии - като изключим тези дребни болежки, това е един прекрасен автомобил и шофирането с него е истинско удоволствие.

    Успех в избора!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Като си зададеш критериите в мобилето за 166 първата страница я прескочи, иначе ще се разцепиш от ремонти
    Колата иска сериозен оглед от някой, който чува петела.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    ами мислех си за фейслифта
    За навигацията малко ми стана тъжно. Иначе след нова година ще подменям 146 тицата за нещо по голямо
    Благодаря за изчерпателната информация. Дано, да уцеля колата

  5. #5
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Бих си позволил да добавя към списъка нагорелите рефлектори на фаровете на автомобилите без фабричен ксенон.

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Проблемите по 166 - ците не се образуват от самите автомобили, а от предходните им собственици. Поддържката на модела е песен, ако ползваш части втора употреба, с каквито пазарът вече изобилства. В един автомобил има около 14 000 отделни детайла. Каква е логиката 13 950 от тях да са на 200 000 км. и 10 години, а 50 - те, които примерно ти ще смениш, да са нови ? Нека са си на една възраст всичките ....

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Partyзанин View Post
    Проблемите по 166 - ците не се образуват от самите автомобили, а от предходните им собственици. Поддържката на модела е песен, ако ползваш части втора употреба, с каквито пазарът вече изобилства. В един автомобил има около 14 000 отделни детайла. Каква е логиката 13 950 от тях да са на 200 000 км. и 10 години, а 50 - те, които примерно ти ще смениш, да са нови ? Нека са си на една възраст всичките ....
    Да разбирам ли, че колата ми ще е в по-добро здраве ако и слагам втора употреба анжренажни, комплекти, термостати, накладки, жила за ръчната, датчик КВ, съединител.................?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да разбирам ли, че колата ми ще е в по-добро здраве ако и слагам втора употреба анжренажни, комплекти, термостати, накладки, жила за ръчната, датчик КВ, съединител.................?
    Човекът има предвид части, не консумативи.
    И аз питам каква е логиката да дадеш 400 лева за нов долен носач БЕЗ ГАРАНЦИЯ, при положение, че за около 100 лева рециклираш оригиналния?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Човекът има предвид части, не консумативи.
    И аз питам каква е логиката да дадеш 400 лева за нов долен носач БЕЗ ГАРАНЦИЯ, при положение, че за около 100 лева рециклираш оригиналния?
    А това с което го рециклираш не е ли консуматив?
    Проблемът е в това, че много части са се превърнали в консумативи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Е то философски погледнато цялата кола е консуматив.
    Идеята ми е, че има части, при които е по-добре да се придържаш към оригиналния вид на колата.
    С рециклирани предни долни носачи карам вече над 17 000 км. Да кажем, че сега се разжлембят (а те са далеч, да чукам на дърво) - трябва да имам гаранция, че новите ще изкарат поне 80 000 км, за да ми се върже сметката да купувам нови.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #11
    Младши алфист Alfetino's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    SF
    Age
    53
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Здравейте, понеже съм много мераклия на 166 и искам да си съм готов, за често срещаните проблеми с нея (като се съберат 2 или повече мнения за едно нещо явно е слабост )
    Накладки, ремъци, масла и филтри нека да не ги броим. Просто за такава смени слагайте усмивки, вместо да изброявате консумативи.
    Окачване, интериор, електроника. Давам пример за 145 слабо място са водачите на фаровете( и други места има като дрънкащи кори но да не се впускаме за нея )
    Благодаря

    ориентирал съм се към 2.4 жтд 150 коня
    Здрасти колега,от около месец съм с 166,2.0 TS Progression,и мога да споделя,че ако уцелиш по-запазена кола си заслужава. Обслужих доста неща по нея,обиколих повечето сервизи които се занимават предимно с итлиански коли-много важен момент,не всеки майстор им знае болежките и има правилен подход. Задължително и направи пълна диагностика и обстоен преглед на ходовата част. Това е кола която може да има тръгнали долни носачи и да не тропа грам,докато не се разбият горните. Ако ги сменяш и старите са ти оригинални си ги вземи и ги рециклирай на симеоновско шосе за 70 лв. За дизелите не знам как е но тази има претенции към бензина и най-интересното е че с 95 върви както и с 100 октана и не се ебава паленето. Със 100 октана имаше проблем с първото палене сутрин. От 5 дни сипвам само 95 и е ок. Слагай масло Селениа К 20 и само от бутилки не наливно. В завой е супер иначе се усеща спортното поведение особено по така наречената магистрала цялата в бибуни по която се върнах вчера.
    Купето не е от най-безшумните особено над 130,а над 140 става доста по-шумна. Но пак повтарям това е за бензиновия 2.0 които според мен е малко слаб за това купе. Иначе като цяло е хубава кола особено за парите за които се намира. Има плавно управление и скорости. Ако си фен на музиката ще трябва да я пипнеш щото е мъртвец. Успех в избора и се надявам да съм ти бил полезен
    !!! КЕФ ЦЕНА НЯМА !!!

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Е то философски погледнато цялата кола е консуматив.
    Идеята ми е, че има части, при които е по-добре да се придържаш към оригиналния вид на колата.
    С рециклирани предни долни носачи карам вече над 17 000 км. Да кажем, че сега се разжлембят (а те са далеч, да чукам на дърво) - трябва да имам гаранция, че новите ще изкарат поне 80 000 км, за да ми се върже сметката да купувам нови.
    Колега, точно от тебе не очаквах да караш с рециклажи, до вчера обясняваше как трябва да се купуват скъпи и проверени коли, а сега .. Това с 400лв на носач е някаква научна фантастика, дори и двата не струват толкова Търсете си лесното, какви са тия носачи по 400лв?! Рециклаж на шарнир на Алфа, който ми похвали за мен не е в час, хваленето е само, че си минал без пари иначе е пълен майтап. Пробвах и видях, нещата са трагични. Някой ако не вярва да си докара рециклираната гробница да се повозим и после на моята Не са по 5лв носачите, но и не се разбиват на всеки 1-2г като на 156
    Феро може да е много готин тип, но и той ще ти каже, че ги прави по принуда покрай тампоните. Карат го да им ги прави и ги прави. Неслучайно в Казанлък носачи на Алфа не пипат, а хората се занимават само с това.
    Last edited by code; 12-09-2013 at 15:36.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #13
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Колега, точно от тебе не очаквах да караш с рециклажи, до вчера обясняваше как трябва да се купуват скъпи и проверени коли, а сега .. Това с 400лв на носач е някаква научна фантастика, дори и двата не струват толкова Търсете си лесното, какви са тия носачи по 400лв?! Рециклаж на шарнир на Алфа, който ми похвали за мен не е в час, хваленето е само, че си минал без пари иначе е пълен майтап. Пробвах и видях, нещата са трагични. Някой ако не вярва да си докара рециклираната гробница да се повозим и после на моята Не са по 5лв носачите, но и не се разбиват на всеки 1-2г като на 156
    Феро може да е много готин тип, но и той ще ти каже, че ги прави по принуда покрай тампоните. Карат го да им ги прави и ги прави. Неслучайно в Казанлък носачи на Алфа не пипат, а хората се занимават само с това.
    Едното няма нищо общо с другото.
    Казвам ти какво установявам от опит - вече 17000 км нямам ядове с рециклираните.
    Носач ТРВ нов струва 420 лева в момента или поне пролетта беше толкова - миналата година беше 370. А гаранцията е до вратата на сервиза. Нали ако някой ми продаде носачи за 800 лева и сдадат след 20-30 х км после ще трябва с левия да го бия по главата, а десния да му го завирам в гъза.
    Говорим само за читави носачи, ментета има и по 100-на лева. Та по-добре рециклиран отколкото менте. Не разбрах само какъв е проблемът да се рециклира, нали всичко е желязо и гума, няма космически технологии в производството на носачи.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Едното няма нищо общо с другото.
    Казвам ти какво установявам от опит - вече 17000 км нямам ядове с рециклираните.
    Носач ТРВ нов струва 420 лева в момента или поне пролетта беше толкова - миналата година беше 370. А гаранцията е до вратата на сервиза. Нали ако някой ми продаде носачи за 800 лева и сдадат след 20-30 х км после ще трябва с левия да го бия по главата, а десния да му го завирам в гъза.
    Говорим само за читави носачи, ментета има и по 100-на лева. Та по-добре рециклиран отколкото менте. Не разбрах само какъв е проблемът да се рециклира, нали всичко е желязо и гума, няма космически технологии в производството на носачи.
    Аз ти говоря за читави носачи, не всичко на този свят е TRW А относно китайските ментета - дори те са по-добри от най-добрия рециклаж Алфата с TUV с рециклажите и части от моргата - уби рибата...

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #15

    Default

    На моята са сменени тампоните от страната на купето с такива на Мууг, рециклиран е и шарнир на един от долните носачи. В Пазарджишко няма как да не уцелиш някой трап. Като добавим и пътя за вилата който е офроуд плюс няколко километра каране по дере, направо съм изумен колко е здраво окачването на 166-цата. Само където е доста ниска и няколко пъти я ударих отдолу. Та според мен зависи как са рециклирани носачите, лично аз до момента нямам проблем, всичко правено си държи.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •