Results 1 to 5 of 5

Thread: Проблем с ел.огледала при смяна на контролен блок(релета и бушони)

  1. #1
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default Проблем с ел.огледала при смяна на контролен блок(релета и бушони)

    Здравейте колеги,искам да ви споделя един проблем....който ми скъса нервите.Значи имах дългогодишен проблем с габаритите и мигачите(сменях релета) и се оказа,че е от самият блок на който седят бушоните и релетата,купих втора употреба от един колега във форума.Със сигурност знам,че блока работи защото все пак не сме деца а сме серозни хора и колегата потвърди.Пренаредих всчики релета и бушони и сложих новият блок,обаче не ми работят ел.огледалата,не стига ток до пулта за управление на ел.огледалата.Прегледах всички бушони и се оказаха здрави.Имам съмнение ,че ми липвсва една букса с едно краче ,която след 1 час клечане и псуване не можах да отркия ,а не съм сигурен на старият блок дали там на свободното гнездо имаше букса.Само да потвърдя отново гледах обстойно и наистина не виждам стърчащ кабел ,който да влиза там.Извинявам се за може би глупавата тема,но наистина си скъсах нервите и ще съм благодарен на малко помощ.
    Благодаря предварително !
    Last edited by Lazarincho; 04-09-2013 at 15:43.

  2. #2
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Колега, виж дали реле I73 сработва при подаване на контакт и дали не са му нагорели контактите, ако го чуваш, че сработва. Направо провери дали идва напрежение на предпазителите F18 и F19 след като си дал на контакт.

    Ако всичко е наред виж дали идва напрежение до 5-ти пин от буксата на бутоните на двете предни врати.
    Ако и там всичко е наред би трябвало подсветката да свети. Продължаваш надолу по схемата докато откриеш проблема.
    Тази схема е само за предните прозорци.

    Click image for larger version. 

Name:	fullsize2846.jpg 
Views:	20 
Size:	90.7 KB 
ID:	119293

    Щракни на схемата, след като я отвориш, за да се отвори в още по-голям размер.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  3. #3
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Ето да видиш къде се намира I73, F18 и 19:

    Click image for larger version. 

Name:	fullsize2855.jpg 
Views:	18 
Size:	93.7 KB 
ID:	119294

    N38 е комфорт модула на шофьорския джам, в случай, че има драми и с него.
    Last edited by b_angelov; 04-09-2013 at 15:08.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  4. #4
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Колега, виж дали реле I73 сработва при подаване на контакт и дали не са му нагорели контактите, ако го чуваш, че сработва. Направо провери дали идва напрежение на предпазителите F18 и F19 след като си дал на контакт.

    Ако всичко е наред виж дали идва напрежение до 5-ти пин от буксата на бутоните на двете предни врати.
    Ако и там всичко е наред би трябвало подсветката да свети. Продължаваш надолу по схемата докато откриеш проблема.
    Тази схема е само за предните прозорци.

    Click image for larger version. 

Name:	fullsize2846.jpg 
Views:	20 
Size:	90.7 KB 
ID:	119293

    Щракни на схемата, след като я отвориш, за да се отвори в още по-голям размер.
    Колега много се извинявам,обаче тези дни съм много разсеян и съм написал ел.стъкла вместо ел.огледала,наистина извинявай и мерси за бързият отговор,ще погледна схемата..която си ми дал там може да намеря нещо за ел.огледалата,предполагам там процедурата трябва да е подобна.

  5. #5
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Значи от схемата намираш реле I45 къде се намира на таблото и гледаш дали цъка.
    Ако не - гледаш дали получава +12V на пин 84.
    Ако идва +, тогава гледаш дали идва 0V (маса) от управлението на централната конзола на пин 85 на релето. Там нещо ме съмнява мен.
    Ако всичко покрай релето е наред, проверяваш външните връзки/букси на кабелите и самите нагреватели в огледалата.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails fullsize1534.jpg   fullsize1540.jpg  
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •