Results 1 to 3 of 3

Thread: 1.9 тди въпрос

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    mezdra
    Age
    31
    Posts
    29

    Default 1.9 тди въпрос

    здравеите колеги карам алфа 146 1.9 тди зашто при 3500 оборота почва да забива ?? неможе да се направи дягностика заштото нямам ЕКУ попринцип резеовара ми е мръсен и съм тури от оня филтарчета малките преди горивния и като спрях видях че в него има мехурчета някои ми казаха че резеовара ми е задръстен и на високите обороти недостига гориво като хората и е от това поринцип съм преместил на помпата ако го знаете това отгоре кадето е като обогатител едно коносче и съм го завартял да пуска повече гориво кат надуе турбото има ефект http://www.youtube.com/watch?v=6zPnjE3neoM И друго изкам да попитам клапата за въздуха в купето кадето върти неработи кажете ми кое да провера някаква схема ако може МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Може би наистина не й стига гориво. Я пробвай без това филтърче. Следваща стъпка е да отвориш резервоара и да изринеш лайната оттам.

    За клапата - не знаеш с какво се захващаш Аз съм правил навремето на моята бивша 145-ца, ама сега никога не бих. Трябва да свалиш моторчето на парното и половината табло, за да имаш НЯКАКЪВ достъп до моторчето на клапата. Работи се предимно надолу с главата, опипом и с много мамата. После, дори да успееш да го свалиш, ако е счупено зъбно колело няма как да се оправи. Първо си намери здрава машинка.

    Има тема някъде, ама нещо не я откривам. И аз бях писал. Разрови се ако искаш.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    И аз се бях набил във филма с ремонт на клапата, но на GTV-то
    Ето тема какво те чака, ако се захванеш:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=61282

    Ето и ПДФ-ки къде се намира машинката при 145 и как се управлява:
    Attached Files Attached Files
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •