Results 1 to 15 of 15

Thread: Размер гуми за 147 JTD

  1. #1
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default Размер гуми за 147 JTD

    Здравейте колеги, търсих в други теми но не успях да намеря точния отговор и реших да пусна нова тема. Ако се дублирам извинете ме.
    Значи в търсене на зимни гуми съм. Знам, че на тази кола оригиналния размер за 15 цола е 185/65 или 195/60. Намерих втора употреба 4-ри броя на много изгодна цена, но са 195/65/15. Има ли някой от вас който да кара на такъв размер. По принцип знам, че са малко по височки и ще имам отклонение в показанията на уредите, ще ми показва с 3км/ч по малко и това не ме притеснява защото ще стане и една идея по височка, което за зимата ми е в плюс. Споделете някакво мнение относно този размер гуми за тази кола. Ще бъдат монтирани на оригиналните лети джанти.

  2. #2
    започва да се пристрастява vessy007's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Varna
    Posts
    41

    Default

    Няма да имаш никакви проблеми с този размер, аз в момента карам с такъв размер летни.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm
    ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  3. #3

    Default

    Няма да имаш никакви ядове.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  4. #4
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default

    Благодаря ви за бързите отговори колеги. Още утре ще бъдат закупени. Опасенията ми бяха да не опират някъде, но щом казвате че няма проблем ще ви се доверя.
    Гумите ще ги купувам от местна морга за 120лв комплекта, наистина са като нови. Още един път благодаря за бързите отговори, златни сте!

  5. #5
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Погледни им все пак ДОТ-а ...да не са на 8-10+ години

  6. #6
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default

    Да колега на ясно съм, занимавах се преди време с внос на гуми от чужбина.
    Утре ще видим, ако са по стари от 2-3 години нямам намерение да купувам, просто при тези три комплекта цената ме съблазни и а и са излкючително меки. Утре като ги извадим на светло ще си покаже, че бяха в едно хале на крушка светлина вътре.

  7. #7
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default

    Така се оказа колега 10-11 годишни гуми. Меки на допир със мустачки още но 10 годишни. Най-новите бяха някакви Фаерстони от 2006 година. В интерес на истината само маркови гуми имаше но пак казвам по-стари от колата.
    Търсенето продължава. Ще гледам и за оригиналните размери, но ако паднат и други ги отнасям.
    Трябваше да очаквам да са стари за тази цена, но никога не се знае все пак.

  8. #8
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    100% ще намериш ,дори 2х2 да си ги вземеш важното е да са колкото се може по-новички,да нямат неравномерни износвания и така !

  9. #9
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default

    Днес без да искам ми предложиха 4 броя Дайтон 510 с железни джанти оригинални за 156, те доколкото разбрах са същите като на 147 на невероятната цена за мен 200 лева. Гумите са със ДОТ 3708 и що годе мекички, нямаха никакви нацепвания и видими забележки. Лошото в случая е че 2 години колата е стояла с тях на една поляна пред един майстор и са леко спихнали и ме притеснява да не са се дформирали. То тези дни машината за баланс ще си покаже де но жалко, че нямах толкова пари в себе си, сега щях да се хваля с какво съм се натътрузил.
    Колеги мисля още във Петък ако нямат голямо изкривяване да ги взема така че ако някой нещо, да казва до тогава.
    Иначе 185/65/15 и джанти, все една зима ще ги карам ако са пластмасови и на лято живот и здраве ще им взема здравето и пак ще съм в търсене но ще ми останат поне железните джанти които гледам са кът и бая пари струват и те.
    Извинете, че малко темата отиде в друга посока но все пак няколко мнения са по-добре отколкото само моето.

    Колега Стоименофф, понеже не съм отделил много пари за гуми защото я купих на скоро и има и други дразнещи неща точно така се бях ориентирал по принцип, 2х2 еднакъв размер колкото за една зима, после нови. Ама то гледай какво става с търсене всичко се намирало бе.
    Големи оптимисти сте в тоя форум, кефите ме!!!

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    бате тва е алфа,последното което губиш е надежда

  11. #11
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    185/65/15 има нови:
    Debica frigo 2 за 84 лв
    GISLAVED EURO*FROST 5 за 88 лв
    VREDESTEIN SNOWTRAC 3 за 106 лв

    Frigo 2 съм карал на предишен автомобил и не са лоши.
    Ако имах 200лв за гуми бих купил само 2 зимни гуми за предни.
    Предпочитам 2 зимни нови за предни и летни отзад + една идея по-бавно каране като е хлъзгаво пред варианта с 4 стари зимни гуми ...
    ...

  12. #12
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Аз си закупих нови зимни 4 броя Dayton dw510 185/65/15 миналата зима.
    Като най-нисък клас и съответно цена (към 330лв за четирите гуми) не съм имал никакви проблеми миналата зима нито на сняг, нито на киша, нито на дъжд.
    Last edited by Spunky; 04-09-2013 at 21:14.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  13. #13
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Ако бях на 15ки никога не бих си взел гуми втора ръка, при положение че за и за 150лв можеш да сложиш две чисто нови отпред. Даже преди време обмислях да си взема 15ки ляти джанти за зимата за да я обувам евтино с нови гуми, аме после изпаднаха прекрасни 16ки джанти за зимни и ща не ща се разкеших 250лв за 4 гуми в много добро състояние. Вярно - втора ръка.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  14. #14
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Наистина помисли колега върху варианта две нови отпред ( ~160лв) + 2 употребявани (50-70лв) ...Мисля,че няма да сгрешиш и на този вариант на който си се спрял (все пак взимаш и 4железарки) ! При едно нормално и внимателно каране дори и при тежка зима няма да имаш проблеми !

  15. #15
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default

    Въпроса с гумите е решен колеги. Нови ще се взимат. Има един лаф, нямам пари да купувам евтини работи. Като наближи времето ще ида в магазините и според парите ще купя 4 броя да ми е мирна главата. Днес като се загледах в летните гуми така и така са тръгнали да се понацепват, направо на тези джанти ще ги сложа (15-ките наподобяващи еленови рога) а на пролет ще го мислим пак. Много ми харесват 16 цоловите телефонни шайби както ги водите, и другите 5 спицови полиран алуминий 15 или 16 цола не ги знам 5 лъчови са.
    Стигнах до извода, че щом имам 200 лева за 4 гуми ми за месец два още докато дойде време за зимни ще посъбера още около 200 и по добре нови. Каквито и да са все ще ме возят 2-3 години и процедурата с втората употреба се обезсмисля.
    Ще заложа на заводския размер 185/65/15.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •