Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Светна ми чека

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default Светна ми чека

    Мислех да не пускам тема,а първо да я закача на диагностика,но в крайна сметка реших да се посъветвам с вас.Преди 10-на дни на магистрала Хемус ми светна червената дюза която е Чек при другите марки автомобили,та на проблема педала на газта стана много нечуствителен,направо като гумен и колата трудна се форсираше,естествено спрях изгасих я и пак я запалих но проблема си остана и аз реших да карам така и да се прибера,след това спрях на ОМВ на околовръстното да заредя газ и след запалването лампата не светеше и нямаше и помен от проблема и така до снощи пак светна и аз карах до бензиностанцията,заредих газ и чека пак изгасна и проблем отново нямаше.Сега колата я взе приятелката и ми звънна да ми опише същите симптоми.Знам че на диагностика ще си каже какво и има но се чудя,ако е датчик колянов вал нали гасне и не пали?Само да спомена че момчето от който я взех е сменявал педала на газта.
    П.С Става въпрос за V6-та от подписа която е с ГИ.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не мисля че е от датчика на КВ. По-скоро като да е от потенциометъра на педала или връзките му до ECU - то.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    В смисъл недобри връзки или за нов педал?

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Често пъти проблемът се дължи на недобре контактуващи пинове в буксите (една при педала, една междинна и тази на самото ECU). Случва се и самият потенциометър на педала да дефектира. Но при всички положения трябва да се почистят първо буксите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Ако може да ми кажеш къде се намират тези три букси за да пробвам да ги почистя и напръскам с контактен спрей.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Скоро дискутирахме с Андро същото нещо:

    Потенциометърът е свързан към ECU-то посредством няколко проводника. Това става като откъм педала има букса K-55 (вероятно на самия потенциометър или някъде близо до него). После тези връзки минават през една междинна букса D-23-B, която веднъж я дават че се намира зад жабката а друг път я дават в двигателния отсек пред пасажерското място. Явно зависи от това, къде е ECU-то.

    Видът на двете букси (и двете са бели на цвят) и тяхното местоположение може да се разбере от скицата:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Утре ще се поровя да ги почистя и напръскам с контактен спрей.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Извън темата,ако имам оригинале усилвател на екрана на ИЦС-а излиза ли друга меню,май беше HIFI,POP и т.н?Колоните как да позная дали са BOSE?Задни имам но откъм багажника не се виждат,трябва да сваля решетките за да ги видя ли?

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    В менюто на аудио настройките трябва да имаш активна позиция "DSP"
    Оригиналните говорители под задната кора са монтирани с магнитите нагоре.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Извинявай за тъпия въпрос,но какво ще рече това?

  11. #11

    Default

    Че са обърнати надолу
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Digital Signal Processing (цифрова обработка на сигнала) включва прецизен еквилайзер, автоматично регулиране на силата на звука в зависимост от нивото на околния шум, вместо баланс ляво - дясно задаваш къде стоиш и системата се балансира автоматично за най-добро звучене и други подобни глезотийки.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Е това го нямам,но си намерих оригинален усилвател и сега ще се вкарам във филм със закачането нали?

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Е това го нямам,но си намерих оригинален усилвател и сега ще се вкарам във филм със закачането нали?
    Споко!

    Има схеми и достатъчно информация за свързването му. Цялата работа се състои в теглене на кабели.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    ОК когато дойде този момент нали мога да разчитам на едно рамо?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •