Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40

Thread: Странен проблем при палене

  1. #31
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Притрисането може да от калпави свещи тва не е болка за умиране дебитомера ако се скапал най леснно се разбира на студен мотор подай газ ако заглъхне значи е за смяна също ако трудно качва оборотите
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  2. #32
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Колегата е с работещо ОБД - да. Обаче не каза дали е закачал компа на газовото скоро за да гледа там тримовете.
    Може да има просто някъде по газовата система запушване и да му бърка нещата/филтър, дюза/и/, може и да му изпуска някоя дюза -незнам.

    На мен примерно при по бедна смес на газ, сутрин глъхне много здраво на бензин, случвало се е и същото като при колегата - пали и след момент гасне. Това на бедна смес.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  3. #33
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Това нещо много хора го отдават на горивото аз пък си мисля че филтъра въздушния трябва по често да се сменя ако не да се чисти но на газ 3k повече няма сми.
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  4. #34
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Значи газовото е закачено с ОБД. На газовия компютър съм правил диагностика. Тримовете на бензин са на 0. Единствено във високи обороти като карам на газ, в газовия компютър ми записва грешка, че тримовете на max load са стигнали границите на корекция, което ме навява на мисълта, че газовите дюзи са по-слаби(съдейки по кита на газовото ги дават за по малко от 120коня, но това не е проблем тъй като рядко я карам на 6к оборота.)

    Сега съм само на бензин и ще пиша, какво ще стане.
    Колата просто прали трудно първия път. И то проблема са първите 3-4 секунди докато се стабилизират оборотите (1100 на студен старт). Или застават за 1-2 секунди над тези, или примерно се задържат 1-2 сек на 600-700(тогава му е мъчно на мотора), но след това заковават на 1100 и няма проблем(не ми се налага да я гася сама си се оправя след първите 3-4 секунди старт).
    Просто ме дразни, защото пали първия път с притрисане...
    Иначе колата е обслужена преди 3к километра(масло и филтри).
    Дебитомера ще го пробвам утре дали отчита в границите.

    Този проблем с паленето се изрази най-силно като ми се скапа датчика на коляновия вал. Тогава хем пали трудно хем понякога не пали.
    След смяна на датчика не съм имал проблем със запалването. Винаги пали от първия път, просто тоя първи път е все едно паля москвич.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  5. #35
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    http://oi44.tinypic.com/2qsmbr4.jpg - ето и показанията на дебитомера на 2-3 до 6к оборота.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Добре беше да дадеш и 3 - те графики:

    Air quantity, desired air quantity и напрежението на сигнала от дебитомера.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Значи газовото е закачено с ОБД. На газовия компютър съм правил диагностика. Тримовете на бензин са на 0. Единствено във високи обороти като карам на газ, в газовия компютър ми записва грешка, че тримовете на max load са стигнали границите на корекция, което ме навява на мисълта, че газовите дюзи са по-слаби(съдейки по кита на газовото ги дават за по малко от 120коня, но това не е проблем тъй като рядко я карам на 6к оборота.)

    Сега съм само на бензин и ще пиша, какво ще стане.
    Колата просто прали трудно първия път. И то проблема са първите 3-4 секунди докато се стабилизират оборотите (1100 на студен старт). Или застават за 1-2 секунди над тези, или примерно се задържат 1-2 сек на 600-700(тогава му е мъчно на мотора), но след това заковават на 1100 и няма проблем(не ми се налага да я гася сама си се оправя след първите 3-4 секунди старт).
    Просто ме дразни, защото пали първия път с притрисане...
    Иначе колата е обслужена преди 3к километра(масло и филтри).
    Дебитомера ще го пробвам утре дали отчита в границите.

    Този проблем с паленето се изрази най-силно като ми се скапа датчика на коляновия вал. Тогава хем пали трудно хем понякога не пали.
    След смяна на датчика не съм имал проблем със запалването. Винаги пали от първия път, просто тоя първи път е все едно паля москвич.
    Сега много не мога да разбера но газовото ти или ли обратна връзка от ОБД с която да прави корекция ан времената на газовите дюзи.
    Какво значи тримовете на бензин са на 0 газовите дюзи имат същите времена като бензиновите ли? Ако е така няма да се оправи. Трябва да се по високи. Изобщо отиди при газаджията и искай да ти направи колата както трябва.
    А бензиновия комп записва ли грешки. Щом газовия записва че не може да коригира сместа той взема инфо през ОБД от ламбда сондата и значи и бензиновия трябва да ги записва тия грешки. А докато не се изчистят грешкикте няма надежда да се оправи сутрешното палене
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #38
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Явно не сте ме разбрали.
    Газовото има обратна връзка с екуто на колата(закачено е на K и L линиите).
    На газовия софтуер ламбда интегратора е на 0(това е оптимална смес). Под тези стойности сместа е богата над тези е бедна. Отделно газовия софтуер си има газови тримове дето се коригират в реално време спрямо тези на бензиновата карта. Те са разделени на Min Load/Medium Load/Max Load и извършват корекции по газовата карта(инжекторни времена). Единствено при Max Load(при голямо натоварване над 5к оборота или когато колата достига максимална мощност) газовите тримове отиват към бедна смес и записват грешка в самото еку на газовия инжекцион.
    На MultiEcuScana днес като го закачих Lambda integratora 1 и 2 са на стойност 1(точно 1) под тези стойности сместа е богата, над тези е бедна.
    Съдейки по тези показатели сместа на газ е оптимална(тоест работи все едно е на бензин). Газовите врене са съвсем различни(по-големи са от тези на бензин).
    Газта я изключвам от възможните причини съдейки по горивните карти.

    Относно графиката за въздуха. Въобще не се бях сетил да задам desired air quantity и волтажа. Ще направя нов тест.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    какво стана с дебитомера?

  10. #40
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Аз на multiecuscana нямам desiered air quantity и волтаж.... Да не би да трябва друг софт...
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •