Results 1 to 9 of 9

Thread: Смяна на крушката на регистрационния номер 147

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default Смяна на крушката на регистрационния номер 147

    Някой ако има представа как се сваля пластмасата с крушката на регистрационния номер моля да сподели. Колата е 147 фейслифт, но предполагам преди това са същите. Пробвах с повдигане с отвертка, но излиза до някъде и не исках да напъвам прекалено.

  2. #2

    Default

    Пробвай от вътрешната страна(там където се доближават двете светлини)да подвадиш тялото и след това издърпвай по дягонал към другата светлина и надолу.Мисля,че така свалях моята.Но аз не съм с фейслифта.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София
    Posts
    110

    Default

    И на ръка падат даже и без отверка ще минеш.

    Щипките се вижда от снимката къде държат.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails ar147r.jpg  
    2016 BMW 320D F30 LCI M Package
    ex. 08 Alfa Romeo 147 Q2 1.9 16V M-JET Garrett GTB2060VKLR Powered
    ex. 02 Modified FIAT Stilo 1.9 8V JTD Garrett GT2256V Powered

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Мерси . Ваденето беше трудно, но по-трудно беше поставянето обратно Има една метална пластинка която се изкривява и трябва да се върне обратно. От друга страна преди това плафонче беше леко хлабаво, явно е сваляно и преди. Сега като я сложих като хората (на 3-4 опит) и няма мърдане. Трябваше да направя снимки за поколенията, ма къде толко акъл

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София
    Posts
    110

    Default

    Важното че си свършил работа.
    2016 BMW 320D F30 LCI M Package
    ex. 08 Alfa Romeo 147 Q2 1.9 16V M-JET Garrett GTB2060VKLR Powered
    ex. 02 Modified FIAT Stilo 1.9 8V JTD Garrett GT2256V Powered

  6. #6
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default

    Колега, сподели как оправи хлабавото. Моята дясната също е хлабава, сега я свалих и видях металната пластина или щипка, незнам как е по-правилно да се каже. За тези които им предстои да свалят пластмасовия плафон в дясно металната пластина е в дясната страна, в ляво е на нещо като панта.
    А как е в ляво, в коя страна е пластината за да знаем от къде да извадим първо?

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by mishaka___ View Post
    Колега, сподели как оправи хлабавото. Моята дясната също е хлабава, сега я свалих и видях металната пластина или щипка, незнам как е по-правилно да се каже. За тези които им предстои да свалят пластмасовия плафон в дясно металната пластина е в дясната страна, в ляво е на нещо като панта.
    А как е в ляво, в коя страна е пластината за да знаем от къде да извадим първо?
    Аз моят плафон го оправих като поразчекнах малко пластината.По пътя на логиката на другият ти плафон пластината трябва пак да е от страната на стопа.

  8. #8
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default

    Логика, логика ама я няма логиката И на двата плафона пластината е в десния край. В интерес на истината хлабавия ми плафон беше десния и след като прочетох темата реших да го бутна за да го застопоря но така и не успях, имах изгоряла крушка на левия и днес я смених. Както и да е разбутах го и него сега поне и двата са хлабави.
    Колега утре ще пробваме да сменим на друга кола крушките и да видим какво ще стане. Проблема е ясно, че е в пластините аз също много ги разчеквах но така и не ги нагласих както трябва.
    Пък ако не стане и на двете коли, ми ще го водим слаба черта на марката щото аз за сега друг косур не намирам апък все за пред дразнителите трябва да има нещо.
    Утре пак ще пиша за развитието, за сега съм на мнение,че е направено или еднодневка тази част от колата или за сервиз.

  9. #9

    Default

    Да ти кажа колега и аз от първия път не успях но се потих 15 мин.поне и щракана и все едно се залепи.Никакъв лухт и хлопане няма но подходих грубо и го треснах с юмрук че вече ме беше изнервил.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •