Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 120

Thread: всякакви коментари и бърбореници около темата за ИФ2013

  1. #31
    Младши алфист Mihail_cc's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Bansko
    Age
    38
    Posts
    19

    Default

    Можеше да спестите на феновете клубните си неразбории.Сърдите се като се появят теми,който ви критикуват,а вие самите участвате на пълни обороти в "сапунката".
    За друго съм в темата, предлагам на Клуба,да вземе да организира благотворителна разпродажба тениски и други фенски аксесоари (ако имате такива ) и парите да се дарят за болното детенцето на колегата!
    Ето линк към темата (в случай че някоя не знае за какво говоря )

    цък

    Благодаря за вниманието !

    Страхотно Предложение Да Помогнем!

  2. #32
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Аз имам 2-3 въпроса, за да ми стане ясно тая тема защо е тук ...
    - Това тема, в която членовете на клуба си мерят организмите ли е ?
    - Това тема, в която да се обсъжда дата и място за фест-а ли е ?
    - Това тема, в която да се дават предложения около феста, със съответните отговори от организаторите ли е ? (както се надявам)
    Ако е последното ще си копирам първия пост
    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Quote Originally Posted by nastybg View Post
    - стикерите за феста да са предварително готови и да може да се купуват и залепят на колата предварително (както е за БМВ-събора - стикерите са 5лв двата, всеки който иска да разпространява стикери му се дават 5-10комплекта, по сервизи напред назад и ако не ги продаде ги връща, за да се раздават на феста, ако ги продаде дава парите на организаторите).
    Другото което е Дукати България са доста дейни в рекламата и разпространяването си като име, така че при евентуалнa покана едва ли биха отказали да се появят по подобен начин ...
    +1 Рекламата е ключов фактор за което и да е мероприятие, особено в близките до градове а и всички по-големи градове....
    И още ... този фест ще се заснеме ли най-накрая от някой/екип, които се занимават с това или още няма да има 1 свестно клипче от Итафест ...

    Успех
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  3. #33

    Default

    само да уточня:

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Защото писта Хасково е част от българският рали шампионат и предствлява затворен маршрут вътре в града.
    "Писта Хасково" е част от Български шампионат на затворен маршрут. Т.е. не е рали.


    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Да, имам предвид картинг пистата, която пък е кръг от националния шампионат по италианско преследване и на която се провеждат дрифт съзтезания.
    Национален шампионат по италианско преследване - няма.





    ПО СЪЩЕСТВО.

    По принцип "НИЕ" от и около Алфисти България или Алфисти.бг .... за пореден път изчакваме КАРБ да вземе решение къде да е събора. НЕ ЗА ДРУГО АМИ ЗАЩОТО КАРБ В ЛИЦЕТО НА ФИОРЕ -ЦЕЦО - Михлюзина и т.н. помагат почти ежегодно за нашия трак дей и гледаме да се мъчим да не "пречим" много на феста. (Мисля, че рекламата реализирането, отразяването и контингента на Алфисти трак дей все пак е в пъти на по-сериозно ниво от това на последните фестове... ОСОБЕНО КОНТИНГЕНТА ВИНАГИ Е БИЛ ЖЕЛЕЗЕН и ни е помагал в организирането. Та беше логично поне веднъж феста и тракдея да се съберат на Калояново - има кой да организира състезанията, има място за всички клубове... ИМА ГОЛЯМ ХОТЕЛ/И ЗА ВСИЧКИ .... (естествено много трудно бихме се навили заради част от "клубните" личности).
    Като цяло КАРБ за мен в тоя му въстав е почти ала бала и отдавана не е ядрото на фенове и собственици на АЛФА РОМЕО.

    НО ЯВНО В КЛУБА СИ ИМАТ ВИНАГИ ХОРА КОИТО БУТАТ ПРЪТ В СПИЦИТЕ... тва е... Цецо време е да кажеш баста и да не се занимаваш ид а береш срам.



    ---------- Post added at 16:43 ---------- Previous post was at 16:32 ----------

    Quote Originally Posted by GT View Post
    Трагедия!!!
    Ще влезна пак след 10 години, дано нещо се е променило.

    Незнам кой е в УС на КАРБ сега, нo са готини
    А обявлението за феста е очарователно, грабна ме ))
    Там съм
    Потресен съм, че още четеш форумЪ създаден и от теб все още
    Last edited by ne0; 02-06-2013 at 01:51.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #34
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    Добре де как може другите марки автомобили да си провеждат сбирките с добра организация на прилично ниво, а тука така да се изливат такива пумиии кои на кого бил казал нз си какво. Ако наистина смятате да правите нешо като хората се вземете в ръце и го направете, защото маи вече и на хората им писна да гледат тая комедия....
    Alfa Romeo 145 1.9jtd ex / alfa romeo 156 2.4jtd ex / fiat coupe 1.8 16v ex / alfa romeo 156 2.4 jtd ex / alfa romeo 156sw 2.4 jtd ex / alfa romeo 145 1.9jtd ex/ alfa romeo 166 2.4jtd

  5. #35
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    На тази картинг писта освен майсторско паркиране и аудио и оптичен тунинг друго няма как да стане.

    Има очевидна деградация в организирането и провеждането на фестовете. За 10 години много неща са се променили. Включително очакванията на феновете. За съжаление обаче нивото на фестовете и това, което те предлагат пада главоломно, а именно затова пада и посещаемостта. Едни и същи хора си ходят, за да се видят. Няма нови любители на марката, а не е като да няма италиански коли по улиците. Последният фест е доказателство. Само това, че беше близо до София спаси положението и дойдоха толкова коли, колкото да спасят феста. Този път за съжаление в 10-тата година Италфест ще бъде погребан. Подобни фестове имат Пежо клуб или Форд клуб, където хората се виждат на псевдо писти и полигони, за да си говорят и да видят кой кви 15-ки си е сложил.

    Тук е мястото, това е темата, в която искам да попитам всички фенове на марката Alfa Romeo: Смятате ли, че Италфест 2013 ще бъде по-добър от Италфест 2012 при положение, че на миналогодишния имаше сравнително добри условия за каране, а тази година ще е на картинг писта? Смятате ли, че има какво ново да ви предложи или ще е просто поредното разочарование?

    В последните години едни хора се мъчат да организират феста и когато дойде заветната дата, независимо колко труд са положили за организация, просто чакат нещата да се случат от самосебе си. Няма да обяснявам какво е било едно време - който бил - бил. Жалко за новите фенове, които искат да видят фестове като на BMW, като на VW, защото обичат своята си марка Alfa Romeo или Fiat или Lancia. Жалко, че чакат цяла година, за този фест и най-накрая им се поднася едно голямо нищо.
    Last edited by ShoxXx; 01-06-2013 at 23:50.

  6. #36
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    Наистина много жалко, ако се случи нещо такова. Дано има някакво развитие към по добро и наистина фенове на марката (стари и нови) си прекарат страхотно със една добра организация, както трябва да бъде.
    Alfa Romeo 145 1.9jtd ex / alfa romeo 156 2.4jtd ex / fiat coupe 1.8 16v ex / alfa romeo 156 2.4 jtd ex / alfa romeo 156sw 2.4 jtd ex / alfa romeo 145 1.9jtd ex/ alfa romeo 166 2.4jtd

  7. #37
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Най-добре КАРБ и Алфисти.бг да обединят усилия и да се направи Италфеста на писта Дракон (Калояново). Кеф ти драг, кеф ти каране на писта, кеф ти майсторско. Сравнително централно като разположение е, така че да няма ощетени колеги. Като хотели и ресторанти не знам как седят нещата, но Пловдив е съвсем на близо (20км). Там има силна група от алфисти, които могат и предполагам ще помогнат с организацията и намиране на подходящ хотел и ресторант, който да побере всички.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #38
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Едно "Калояново" ми се струва доста по-добра идея и има възможност и за двата дни да има различни състезания и забавления за всички.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  9. #39

    Default

    Чак сега виждам темата.......изчетох 3-те страници,заболя ме главата......и мисля да спирам.
    Ще чакам 43-та страница.....белкем видя окончателна дата и място.
    То не се ли разбра,че с анкети или общи предложения нищо не се постига.

    Аз викам да не участваме в италфеста тая година.

    Малко да ни дойде акъл и догодина засрамени и жадни за събор и италфест да се представим подобаващо и на двете места....

    Тука само си дрънкаме и се излагаме.

    Началото на темата ми изглеждаше обещаващо....дата и място,супер........но до тук.........кви са тия ластици по надолу не знам.Май трябваше да се заключи темата още след първия пост и всичко щеше да е по-спокойно.......
    Бе де да знам.........ако тръгнат работите като за пролетния.......пак ще се откажа....дразня се от такива бръштолевици.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #40

    Default

    И аз мисля че едно Калояново ще се получи най добре.

  11. #41
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Няма да се получи добре!

    Условията на Лесново бяха перфектни. Предишния Италфест на Лесново беше класи над този от 2012. Всичко идва от факта, че като се стъпи на пистата всички очакват нещата да се случат от самосебе си.

    Ако ще и на Монца да се провежда феста с този тип организация няма да го бъде. Познавам хората, които в момента правят феста, едно време и аз съм правил фестове и мисля, че те самите трябва да си дадат сметка, че така няма да стане и или те трябва да променят нещо или да дадат възможност някой друг да го организира. Не ми се сърдете, но последните два феста го доказват уви. За съжаление обаче вече има отлив на фенове и посетители и ако Италфест 2013 е успешен, то очквайте хора да дойдат чак след това през 2014, тъй като ще има положителни отзиви от миналогодишния.

  12. #42
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    На тази картинг писта освен майсторско паркиране и аудио и оптичен тунинг друго няма как да стане.
    човек, ти беше ли на Феста в Хасково, такова каране му удариха всички, и всички се кефеха, не знам на някой да не му е харесало, тема с коментари и впечатления имаше също.
    Имаше много каране, имаше напрегнати двубои, тая писта е една от най-добрите, само това мога да кажа, и дори сега с ГТ35-цата с кеф ще карам пак, стига всичко да е наред
    С Калояново не може да се сравнява, различен тип са пистите, всяка си иска карането.

  13. #43
    Запален алфист Staikov's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Смолян
    Posts
    127

    Default

    Аз да попитам без да се меся Попринцип ще има ли Italyan Track day на Калочново както миналата година?

    Иначе по темата и аз съм за Калояново но където и да е ще се радвам да успея да дойда

  14. #44
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Аз понеже не съм наясно с началството, устава и личните драми на всички членове, защо щом хората не харесват организацията на фестовете, не се наеме друг с тази работа. Кой го решава ? - председател - (при демократични условия той се сменя като 50% +1 от членуващите присъстват на събрание.
    Свикването става чрез подписка с поне 1/3 от членуващите. При гласуване 50% +1 за смяна ще има нов.) Не разбирам драмата, смисал защо няма свестен фест от години ... не вярвам да няма желаещи да организират такъв, на който да зарадват публиката и да се приберат удовлетворени. Ако не желаещи за организация то поне такива, които ще помогнат.Ето например Алфисти.бг не е като да не могат да събират луди глави/фенове/сектанти ! Тоест въпроса е толква ли е трудно да се организира феста или по-скоро лични драми/дразги и гордост пречат да се осъществи, ако е второто, то жалко за всички фенове, които чакат феста цяла година !
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  15. #45
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    На Хасково изкарах чудесни два дена. Надявам се да се насладя отново на Италфеста както през 2010та.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •