Results 1 to 4 of 4

Thread: Спирачни търбички

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    mezdra
    Age
    31
    Posts
    29

    Default Спирачни търбички

    Здравеите моля даиде савет .Трябва да смена помпата на спирачките че опуска и педала пропада но при одвиване на едната търбичка гаиката се заглади даите савет дали ако я среже да я одвия дали мога да я наставя некакси после ?? колата е алф 146 1.9тд

  2. #2
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Моя майстор, точно за да не се заобли една такава гайка долу при спирачния маркуч, я нагрява с горелката. Съветът ми е да се опиташ да не я режеш-пробвай да я оформиш пак по някакъв начин на шестограм и я нагрей. И най-вероятно си я развивал с не много качествен ключ, щом се е заоблила. Ако имаш възможност, хвани я с ключ-звезда.

  3. #3
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Здравей колега, и на мен ми се е случвало. В такъв случай лесно се отвиват с водопроводен ключ, дето хваща и отвива тръби. Опитай с него и смятам че няма да имаш проблеми. В никакъв случай не режи тръбичката. Поздрави.

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ако се случи да скъсаш гайката или пък съвсем за нищо не става след свалянето, няма се плашиш. ще трябва да смениш цялата тръбичка, но новите се правят от мед по старата и не са никак скъпи.
    тия гайки се отвиват с много стегнат ключ,а ако не поддават- с клещите чираци.
    точка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •