Results 1 to 3 of 3

Thread: Break light failure или жички за правене

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Posts
    115

    Default Break light failure или жички за правене

    Здравейте,

    От месеци проблемът с жичките ми се влушава. В началото когато запалвах колата ми изписваше "Break light failure", покарвам малко и вземе, че изчезне грешката (нещо се наглася). Сега обаче започнаха да се появяват всякакви грешки (side light failure (фарове)) и още доста, които изчезват след време. Никога, когато ми е светвало с тази грешка, не съм виждал истински проблем с фаровете и за това мисля, че проблмът е електричарски.

    Има ли къде да я закарам да я погледнат тази част? Сякаш, ако я закарам на алфа сервиз ще ми откажат да я правят понеже е много пипкава работата и ще има доста разглабяне според мен. Срещали ли сте този проблем преди и какво се прави?

    Поздрави
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '03 (Distinctive)

  2. #2

    Default

    Проблема не е жичкаджийски а по-скоро контактен.При мен беше идентично положението,просто се чудеше какво да изпише като "фейлор".Една събота откачих акумулатора ,свалих всички крушки отзад, контактен спрей, почистване на синкавата гняз по контактните пластини,почистване на крушките и край на одисеята с "нещо отзад като крушка фейлор".Образува се окисна корица която намалява консумацията на крушките и компа го хваща като изгоряла крушка и "нещо си отзад феил".Общо взето това е!
    Алфа ромео 159 jtdm 2.4/16v AT
    Алфа ромео 159 jtdm 1.9/ 8v
    Ford Mondeo 2.0/16v Ex.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Posts
    115

    Default

    Имал съм изгорели крушки
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '03 (Distinctive)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •