Results 1 to 6 of 6

Thread: ВЪпрос за покупка на 145 дизел

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    59

    Default ВЪпрос за покупка на 145 дизел

    Колеги искам да питам за 145 дизел какво може да ми кажете скъпа ли е за подрижка и здрави коли ли са :П

  2. #2
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    Аз лично карам 145 1.9 JTD. Взех си я преди 4 месеца. Освен нормалните консумативи като масло и филтри, съм сменил предни амортисьори(220лв. чисто нови със смяната). Доста съм доволен от колата. Върви добре и не харчи много(в града 7.2 - 7.5). За това дали е скъпа поддръжката някой по - опитен и от по - дълго време шофьор ще каже.
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by iliqn_24jtd View Post
    Колеги искам да питам за 145 дизел какво може да ми кажете скъпа ли е за подрижка и здрави коли ли са :П
    Колега, ако и със 145-цата ще си пак такъв късметлия, както и със 156 2,4 136, по-добре смени марката. Вече стана въпрос - гоуф двойка ( йе-е-е!), тройка тди, това-онова... Мани ги тия алфи! Кенефи!

  4. #4
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Здравей колега, аз имам преки наблюдения върху 146 2.0ТД мотора..карах я поне към година някъде..!
    Всякакви дивотии съм вършил с нея - дръпки, стартове на определена дистанция за развиване на скорост и много подобни, да не говорим и за палежи на гуми
    (детински неща) !
    Сега още си я карам от време на време като се развали моята (което се случва доста често) понеже е на брат ми 146-то, а аз имам 155-ца, но както и да е..
    До сега никакви проблеми с мотор, скорости или проблеми с инсталация и т.н. Много здрава излезе !
    За разхода тук в малкият град 6.5/7 на дълго пада под 6, но не и към 5..
    Обаче сега и двамата с брат ми си мечтаем за JTD 146-ца с чип и по-голяма турбина нещо от рода на ГТ20/ГТ22 с променлива геометрия..
    Ммм..забравих Тд-то винаги е било карано с хубави горива, добавки, масла..
    Но по-добре JTD по-добро от към разход вървеж и технологии..само ходи с човек които разбира и отдели хубава първоначална сума за колата и след това за ЗАДЪЛЖИТЕЛНИТЕ консумативи

    Поздрави..!

  5. #5
    Младши алфист alfilio78's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    7

    Default

    Здравей колега, аз лично карам 145 1.9JTD и отговорно мога да кажа че автомобила е много здрав (особенно мотора), икономичен и пъргав автомобил с добър за класа си багажник.Относно частите, може би са една идея по скъпи от тези на събратята си от немски произход( в същия клас), но усещането при шофиране не може да се сравнява................
    Успех с избора

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Здравейте на всички!
    Малко по - скъпи са частите но си заслужават
    Единствения недостатък на тази кола е: Не иска да завива, обратните завой са мъка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •