Results 1 to 8 of 8

Thread: Шум в двигателя Алфа Ромео 147 2.0

  1. #1

    Default Шум в двигателя Алфа Ромео 147 2.0

    Здравейте колеги,от приблизително 4 хил. км. при рязко подаване на газ се чува едно единично чаткане и толкоз.Това се чува примерно като колата е на място и е на 1500 об. и подам рязко газ изчатква веднъж и спира. Но шума не е плътен и груб.Това го чувам както при студен двигател така и при топъл. При нормално подаване на газ няма никакви шумове.Другото което ми направи впечатление онзи ден е,че при смяна на предавка чувам същия шум но по груб и силен,явно защото мотора е натоварен.Не съм голям диагностик но това ме води до заключение,че явно проблема е в коляно-мотовилковия механизъм.Дайте някакви идеи за диагностициране,че съм от Дупница и тук няма добри диагностици за Алфа Ромео.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Мисля, че трябва да се започне с проверка на тампоните на двигателя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    И на мен ми се иска да е нещо подобно,но едва ли.

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by juliano155 View Post
    И на мен ми се иска да е нещо подобно,но едва ли.
    Това дето не ти се иска да е не чатка по 1 път
    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Мисля, че трябва да се започне с проверка на тампоните на двигателя.
    +1

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5

    Default

    Накарай някой да подава газ по същия начин на място, а ти отвори капака и гледай тампона на двг горе вляво на двигателя.......може и да е долния заден за моста също......
    Най лесно се хваща някой включва на скорост, натиснал е и спирачка и леко пуска и натиска съединителя да претресе мотора, а друг зяпа отпред и слухти......ако тоя дето работи с педалите е факир и мое и малко газчица да подава се хваща много лесно всичко......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Накарай някой да подава газ по същия начин на място, а ти отвори капака и гледай тампона на двг горе вляво на двигателя.......може и да е долния заден за моста също......
    Най лесно се хваща някой включва на скорост, натиснал е и спирачка и леко пуска и натиска съединителя да претресе мотора, а друг зяпа отпред и слухти......ако тоя дето работи с педалите е факир и мое и малко газчица да подава се хваща много лесно всичко......
    Това го пробвах но с ръчната и не чух нищо.Ще пробвам и с спирачка и мисля,че съм факир и ще го направя по втория начин но утре вечер.

  7. #7

    Default

    Забравих да спомена,че звука е все едно чука ламарина дебела 2,3мм. Или нещ като тропаща дроселова клапа.Това ми мнение е продиктувано от това че чух скоро такъв дросел.Но при мен звука идва отдолу.Като е отворен капака и съм пред колата го чувам по слабо отколкото като се покажа през вратата наполовина и съм наведен до прага на колата а капака е затворен.От към вървеж не се оплаквам тегли си по същия начин както си е теглила и преди.Но пък лапа масалце за последните 5к км. около1л. но не пуши нито в ниски нито в високи обороти.

  8. #8

    Default

    И така тук приложих тактиката с натиснатата спирачка,подаването на газ и рязкото отпускане и натискане на съединителя,и се успокоих.Ще трябва да я кача на канал и да хвана някой който успешно да изпълни същата операция за да хвана от къде се чува дрънченето.Но поне се убедих,че мотора е ОК и шума е в периферията.Разкачих маркуча за вевъздух от дросела и там ме чакаше една леко омаслена гледка.Предполагам от там идва и леко завишения разход на масло.Та ще почистя масления сепаратор и дано се нормализират нещата.Интересното обаче е,че колата не пуши.Мислите ли,че вината за разхода на масло е в сепаратора?И дали е възможно да го пипа от там но да не пуши?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •