Results 1 to 3 of 3

Thread: Питане за няколко проблема на 156 JTD

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    58

    Unhappy Питане за няколко проблема на 156 JTD

    Здравейте! Нов съм във форума и в света на Алфа като цяло. Първа кола ми е. 156-ца 1.9 JTD 140 магарета 2003г. Колата е страхотна. Харесва ми извивките и че е директна и за тези пари...Имам следните проблеми:
    1:Най-"несериозен" от тях е проблемът с копчето на прозореца, което е на мястото до шофьора. Хлътнало е и може само да се вдига прозорецът, но не и да се сваля. Какво ще е нужно за оправянето?
    2:Когато запаля колата след 1 минута предните 2 прозореца блокират - изгасват лампичките от шофьорската конзола и нямат вдигане. Вдигат се чак когато изгасиш колата и ключът е още вътре. Четох, че може да е някой бушон, но не съм сигурен.
    3. Музиката(навигацията). Казаха ми, че е кодирана и са нужни там няколко часа при определен майстор да я разкодира, за да мога да слушам музика. Отзад, в багажника, при CD Changer-a има едни много грубо изрязани кабели. Ще кача снимка утре. Дали е от това? И тъй наречения CD Changer чете ли МР3?
    4. Борд-компютърът свети само червено - не изписва нищо. Казаха ми, че е от жегата и това било често срещан дефект при алфите. Така ли е? Ще съм ви много благодарен ако ми подпомогнете малко и да ми кажете някакви ориентировъчни цени(нормални!!!), защото като отида в сервиз да не ме ошушкат.
    Last edited by kiril156; 04-08-2013 at 23:55.

  2. #2
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    1.2.Първо оправи бутона на пасажерската врата и тогава търси проблема в инсталацията при контакт, може той да бърка нещата и да шашка управляващия модул.
    3.http://www.radio-code.co.uk/alfaromeo-radio-codes.html
    4. Това с дисплея на инфоцентъра е позната на всички болежка, пусни климатика да поработи и да охлади и ще тръгне.
    156 Sportwagon 02'

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    58

    Default

    Благодаря! Когато оправих копчето на стъклото повече проблеми нямах. За компютъра разбрах. Проблемът с радиото остава. Казаха ми,че са прекъснати лентови кабели на дисплея и ще трябва да се оправят. Другото което е ми казаха да си намеря оригиналния усилвател, който седи под чейнджъра в багажника. На пищялките ми пише Bose, трябва ли да е същата марка усилвателя,който е отрязан както споменах в предния си пост, или няма значение? Ако може и снимка да ми качите защото аз не мога да намеря в интернет как изглежда той. Благодаря!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •