Results 1 to 7 of 7

Thread: няколко въпроса за алфа 146 1.7 мотор

  1. #1

    Default няколко въпроса за алфа 146 1.7 мотор

    Купих си такава кола и принципно ми харесва
    Но е много низка - като минавам през някоя дупка се стържи и опира с тръбите на ауспуховата система
    .
    Как се решава тоя проблем?
    Също при палене много трудно превърта стартера - в самото начало се мъчи после нормално се развърта - акумулатора ми е нов.

    Също така от някъде ми дърпа въздух - мотора претриса на празен ход - наскоро си сложих газов инжекцион - когато го настройвахме м айстора ми каза че дърпа въздух от някъде- от къде може да е това.

  2. #2
    започва да се пристрастява Starang's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    53

    Default

    За въздуха може отвсякъде да "смуче",при мене е от колекторите,за сега не съм го намерил къде точно бая си играх докато търсех и както моя майстор каза е малко,на 1 приятел след дебитомера има 1 гумичка,при него е оттам и т.н.
    Не съм спец,но може би стартера ти е за смяна,аз 1 смених-намотки се бяха прецакали и не подлежеше на ремонт,този,който ми е в момента скоро предстои да го сменя и него
    Честита да ти е и лека и безаварийно
    Last edited by Starang; 03-08-2013 at 19:25.
    Alfa 145 1.6 TS Ex
    Alfa 146 1.4 TS Ex

  3. #3
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Starang View Post
    За въздуха може отвсякъде да "смуче",при мене е от колекторите,за сега не съм го намерил къде точно бая си играх докато търсех и както моя майстор каза е малко,на 1 приятел след дебитомера има 1 гумичка,при него е оттам и т.н.
    Не съм спец,но може би стартера ти е за смяна,аз 1 смених-намотки се бяха прецакали и не подлежеше на ремонт,този,който ми е в момента скоро предстои да го сменя и него
    Честита да ти е и лека и безаварийно
    Да ама твоята е Туин Спарк, пък на човека мотора е боксер и има много повече особеност боксера и който не е работил с такъв мотор винаги се осира.

    Нека първо колегата напише откъде е и тогава вече ще го насочи някоя към правилното място където да му обърнат внимание. От така зададените въпроси нищо не става ясно. Нека момчето напише нещо повече за колата и за проблема.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #4
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    За стартера ми мирише като на четки,а за претрисането може да е от сто проблема.
    Както и да е нека се обоснове човека,за да знаем какви съвети да даваме.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Да ама твоята е Туин Спарк, пък на човека мотора е боксер и има много повече особеност боксера и който не е работил с такъв мотор винаги се осира.

    Нека първо колегата напише откъде е и тогава вече ще го насочи някоя към правилното място където да му обърнат внимание. От така зададените въпроси нищо не става ясно. Нека момчето напише нещо повече за колата и за проблема.
    Сега съм в Созопол - днес дойдох от Пловдив тук
    Много съм доволен от колата - карах я 150-170 през целия път.
    Забелязах че катоя карам по-бавно - температурата пада към 80 градуса а кат я настъпя към 5000 оборота- качва на 90. Друго - защо като карам 100 километра в час оборотите са към 3200? Доста оборотен мотор - звука е неповторим. И управляемоста на тая кола много ме изкефи - като по реси върви!
    Днес сложих по високи гуми - бяха на 60 високи сега са на 65 - като чели вече не задира така

    ---------- Post added at 21:27 ---------- Previous post was at 21:11 ----------

    за въздуха - газаджията ми каза че имало някакво тънко маркучле което било откачено и запушено отдолу под всмукателя
    Last edited by likesake; 03-08-2013 at 22:15.

  6. #6
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Да, тоя диференциал е объркан от завода, с него малко е бензинояд, но това е. Щом те кефи, това е важното. А ако си с 14-ки, то при ширина 185 може и на 70 да я качиш.

    Обаче най-важнотго е, че ако ти закача генерацията, то със сигурност си закачил и картера. Картера е ламаринен, няма да се счупи и протече, но и малко да се подбие, сондата на маслената помпа в заводски вид е на едва 6-7 мм от дъното на картера и при дори лек удар , картера залепва за хобота на помпата, тя не воже да засмуква масло с пълен дебит и може да изтропа мотора. Легнви и огледай добре дъното на картера, ако е подбит, дори и малко, влизай в бокса, сваляне и изправяне на картера, че иначе става беля.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #7

    Default

    моля препоръчайте добър майстор в Бургас да ходя при него

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •