Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем с дясното стъкло

  1. #1

    Default Проблем с дясното стъкло

    Преди няколко дни докато вдигах дясното стъкло на предната врата се чу шум на нещо счупено и стъклото се смъкна до долу .Махнах кората и видях, че тази бяла пластмаса която е на релсата вертикалката през която мисля, че преминава жилото се е счупила.Има ли нещо което с което мога да го залепя да издържи напъна на жилото и тежината на стъклото.Питам ви това, защото ходих по разни авто морги където ми предлагат единствено цялата машинка за ел-стъклото и започват разговора с цени от 80 лева нагоре. И дали някъде може да се намери само тая пластмаска ....
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  2. #2
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Може!От Пежо,но не помня кой модел става водача.Отиваш с водача в някой магазин,където продават и ще ти намерят.Няколко лева е водач и няколко лева е зегерката отзад.Другия вариант е имам втора употреба ако искаш пиши ми да ти пратя.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  3. #3
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Извадил ли си цялата машинка да я огледаш? При мен се бяха строшили металните планки които държат водача и пластмасата е закачила някъде и тогава се беше счупила и тя. Провери да не е и при теб така и да се наложи наистина да търсиш цяла машинка или да я заваряваш като най-евтин вариант и тогава да търсиш пластмасовия водач.
    156 Sportwagon 02'

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Subsense View Post
    Преди няколко дни докато вдигах дясното стъкло на предната врата се чу шум на нещо счупено и стъклото се смъкна до долу .Махнах кората и видях, че тази бяла пластмаса която е на релсата вертикалката през която мисля, че преминава жилото се е счупила.Има ли нещо което с което мога да го залепя да издържи напъна на жилото и тежината на стъклото.Питам ви това, защото ходих по разни авто морги където ми предлагат единствено цялата машинка за ел-стъклото и започват разговора с цени от 80 лева нагоре. И дали някъде може да се намери само тая пластмаска ....
    Колега, не знам какво точно представлява въпросният детайл, но има вероятност да е същия или подобен на този при задните стъкла на 166 цата.
    Погледни тази тема и прецени

    За региона на София, въпросният детайл го продават тук струва към 15 лв.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Дори и да стигнеш до смяна на машинка, при толкова много 156-ци на части, не мисля че 80 лева е адекватна цена ...
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Това упражнение го правих, за лепене забрави, дори и при смяна на пластмасата си е приключение ако въжето се е намотало вътре в барабана на машинката.Срещу 50 лв си смених целия механизъм и мирясах.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Това упражнение го правих, за лепене забрави, дори и при смяна на пластмасата си е приключение ако въжето се е намотало вътре в барабана на машинката.Срещу 50 лв си смених целия механизъм и мирясах.
    Намерих си цялата машинка с всичкото му за 30 лева.Утре ще се мъчим да я сменим
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  8. #8
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Трябва да извадиш стъклото.Освобождават се водачите, маха се уплътнителната гума, стъклото се завърта на 90 градуса и го изваждаш нагоре.Сменяш механизма, джама по обратния ред, намести водачите, пробвай стъклото на ръка дали се движи лесно закопчаваш пеперудката и те така.Успех.Абе кофти е да караш Алфа с отверка или клечка на джама.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Трябва да извадиш стъклото.Освобождават се водачите, маха се уплътнителната гума, стъклото се завърта на 90 градуса и го изваждаш нагоре.Сменяш механизма, джама по обратния ред, намести водачите, пробвай стъклото на ръка дали се движи лесно закопчаваш пеперудката и те така.Успех.Абе кофти е да караш Алфа с отверка или клечка на джама.
    Благодаря за информацията
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Трябва да извадиш стъклото.Освобождават се водачите, маха се уплътнителната гума, стъклото се завърта на 90 градуса и го изваждаш нагоре.Сменяш механизма, джама по обратния ред, намести водачите, пробвай стъклото на ръка дали се движи лесно закопчаваш пеперудката и те така.Успех.Абе кофти е да караш Алфа с отверка или клечка на джама.
    Това не е вярно, стъклото не се вади. Ти на тоя принцип и вратата ще свалиш за да е по-лесно
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #11

    Default

    Мда и аз не изкарах стъклото, а и смяната изобщо не беше трудна.Махаш кората отвиваш няколко болта изкарваш машинката, вкарваш новата,напасваш стъклото за водача завиваш няколко болта и си готов.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  12. #12
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Това не е вярно, стъклото не се вади. Ти на тоя принцип и вратата ще свалиш за да е по-лесно
    E при мене проклетия механизъм не иска да излезе без вадене на стъклото.И в горно и в долно положение го пробвох няма място да излезе.По-лесно ми беше да го махна.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #13
    започва да се пристрастява skyplex's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    82

    Default

    Бялата пластмаса може да се вземе също и от машинките, които не са ЕЛ едни и същи са

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •