Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 131

Thread: 166 -ца 185 коня или 159-ка?Коя вози по меко и комфортно?

  1. #106
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Кой обсъжда старата 166 тук? Май не говоря аз глупости



    rusiq86 и той за сомове говори......
    На мен ми е прясно от вчера карах сома и ме държи...
    Дигитален, брат вече 159 от магазин няма. Един такъв Опел харчи 22/100км, никога ама никога няма да го избера.

    Гроздето няма как да е кисело, или поне в случая няма как да е...не ме кефи просто. Просто стана въпрос за колицата. И моите впечетленията. Дилъра на ОПЕЛ кара чисто нова Астра J, и човека се изкефи на дизайна и поведението на 9-та като кола. А си е фен човека на ГМ.

    п.с. Който толкова иска Инсигниа, висок клас оборудване, на малко км на под 80к км се намират такива екземпляри върнати от лизинг на има няма малк онад 20к лв. Разбирайте след двете години, гаранцията до пет е частична на ограничен кръг от части и се доплаща, преди да изтекът двете години...демек ако е втора ръка няма да има такава...но ще е под 80к км за приятна цена от порядъка на 20-25к лв...щом сте фенове, ще помогна за намирането на такава

    ---------- Post added at 13:40 ---------- Previous post was at 13:30 ----------

    Quote Originally Posted by BO View Post
    rusiq86, не мога да схвана какво от това, като волана и педалите били едни и същи на Астрата и на Инсигниата? Е, и?
    Ааа, вярно. На алфата е уникален. Уникален, защото има само един модел. Няма на кой втори модел да сложат, иначе толкова по-различния волан, който биха били направили специално за всеки един специален модел.

    А, и че имали Опели в сервиза.
    Забравих, че Алфа никога не се чупи и официалните сервизи разчитат само на Фиат, иначе остават без храна.
    Ама ако вземе, че влезнат три 159-ки в сервиз, това ще е 100% посещението на всички продадени в България, сигурно.

    А бе страхотни аргументи. Идеални направо.
    Ти на всяка манджа искаш да си мерудия! няма лошо, тъкмо имам свободно време и ще си попиша, няма проблем.
    Алфата я остави, мн е зле като маркетинг...нито говорим за уникалността на педали и волан.
    Не си вникнал в думите ми, волана, педалите, оранментите на вратите, конзолите, седалките дори се вграждат едни и същи или леко променени според модела в много други модели на опел. Тъпо е да платиш една камара пари за най-високо ниво и накрая получаваш, това, което си можел да получиш преди 5 години.
    За сервиз не ми говори, защото мога да ти извадя данни, колко често влизат и за какво и не са никак малко, много електрически проблеми, скапва се, датчиците им за механичното окачване, което е адаптивно се скапват, управляващия блок...
    Даже имаше и едно бмв х6, м-ка, че горкото и то с проблеми да искаш...ново ново на 80км, купен от магазин.
    Алфа имат слаб маркетинг, зле са откъм продажби много, ма като не предлагат голям избор от каляски е така.
    изложих доста минуси, снимков материал на уникалната кола. Мога да изровя и инфо относно дефекти на нови коли в гаранция ако трябва...а те не са малко!!!

    п.с. Аз дори да искам алфа, няма какво да ми предложи марката. И просто споделях мамка му едно мненеи, не само мое, явно и на любители на опел е така...
    Не те ли дразни че си вземаш бмв 2004-2005 и има същото табло от 98 година? Явно не, е мен ме дразни, такива останали на склад, гледа се да се скълъпе нов модел, и се взаимстват части, орнаменти от други модели...

    Зафира с 1.9 дизел итал мотор, е признат мотор от опел, един от най-надеждните им мотири е!!!!!
    Last edited by rusiq86; 01-08-2013 at 13:45.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #107
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Никой от алфистите които познавам не би си купил орел. Тоя хлопел от вътре на новите гоуфове ми прилича - отвратителен е! Как въобще му качвате снимките тук, вие нямате сърца...
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #108
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Хахаха, качвам за да се изтъкне 'уникалността му'.
    Аз спирам да пиша по темата, тя си е с грешка по рождение.
    Просто споделих малко инфо от извора, което ми е предоставено.
    п.с. Кожения салон за цена от 5000лв най висок клас е изцяло изкуствен...кво да говорим повече.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #109
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    голям смях
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #110
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Никой от алфистите които познавам не би си купил орел. Тоя хлопел от вътре на новите гоуфове ми прилича - отвратителен е! Как въобще му качвате снимките тук, вие нямате сърца...
    Преди да дойда в отбора на алфистите, карах Опел (макар и много далечен роднина на Инсинията).

    След като опознах отблизо Алфата, Опел на картинка не искам да видя.

    Вероятно с Инсинията тотално е подобрено качеството, но ще трябва бая време да мине за да си променя мнението за тази марка. И не само аз.

    Закарай един Опел в гората, угаси двигателя и ще чуеш, как гният ламарините


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #111
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Карал съм истинска OPC, карал съм и 2.0 нафта 195 коня, имаме и 130 коньово комби. Булвария, София Ауто, Стефанов мотърс и прочее са ни клиенти. Както и да е. Идеята е, че няма 159-ка, която да е съизмерима с топ версиите на Инсигнията. Ако имах възможност за нова такава въобще нема да и да погледна Алфа вервай ми. Ако си мислиш, че твоята Ti 2.4 е нещо особено просто пробвай някоя 2.0 екотек турбо или 2.8 малкото OPC както му викат и после пак ше говорим. Аз с OPC имам цял уикенд и 3 резервоара изпразнени и знам кво съм карал и знам сега кво карам .. таа Инсигнията е много по-кола от нашите - специално за мен. А джантите мен лично ме кефят ..ма то и това е въпрос на вкус. А и още нещо - Опел са много, ама много по напред от нас.

    Поздрави на всички
    Last edited by DiStefano; 01-08-2013 at 14:27.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  7. #112
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Ако имах възможност за нова такава въобще нема да и да погледна Алфа вервай ми. Ако си мислиш, че твоята Ti 2.4 е нещо особено просто пробвай някоя 2.0 екотек турбо
    Карал съм лудница е +1

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #113
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Нз колко е съразмеримо...нот 2.0 160 магарета 4х4 не ме радва много...ОПЦ не съм карал. 1.8 бензин е ужас...
    Екотек е бранд, който вече се слага на всеки модел, на капака на двигателя, както и на всеки шевролет.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #114
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    В този форум мноооооого хора се чудят как да оплюят марката, да убедят другите потребители на форума, че Алфата е е*аси боклука, а другите (хлопел и не знам кой още) правят е*аси яките коли. В друг форум такова нещо не съм виждал.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  10. #115
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Някъде някой да е написал, че Алфата е боклук ?!?!?!?!
    Темата отиде в тази посока и просто си коментираме някои истини, колкото и да са ни горчиви - факт са. Алфа 166 ни е флагман нали ? Има ли такава с по-голям мотор от 3.2 ? Нема ! При конкурентите е друго обаче.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  11. #116
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    http://www.youtube.com/watch?v=dnfj1NcpLbs - гледай след втората минута и кво, ще кажеш че не струва ли? Колко литров мотор да съберат, при положение че има и скоростна кутия под капака? Някой ден ще карам такава кола. След няколко години. 4 и 5 литрови немски талиги НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВАТ. В момента се занимавам със 735i, и съм ОТВРАТЕН от НЕМСКАТА ИНЖЕНЕРНА МИСЪЛ.

    Това, че е боклук може и да не го пише в прав текст (то пък само тва остана), но нещата стоят точно така във форума.

    Сега доста хора ще скочат срещу мен, но какво от това. Това си е моето мнение.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  12. #117

    Default

    Опел няма да си купя никога.Както и шеста поред Алфа.Да не говорим за 159,няма как да се случи...ако случайно се изметна,преобърна и т.н. ще е бабичка 164-ка.

    Tempras с кюмура ги правя 250 и си ги държи с лекота.Разбира се на равно сам и да е горе долу около 15 градуса навън.Щот като е по-топличко и 100 коня почват да бягат по поляната за паша.Та мисълта ми беше че 166 си е прекрасна колица за годините си.
    Last edited by Linkestis; 01-08-2013 at 18:46.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #118
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Опел няма да си купя никога.Както и шеста поред Алфа.Да не говорим за 159,няма как да се случи...ако случайно се изметна,преобърна и т.н. ще е бабичка 164-ка.

    Tempras с кюмура ги правя 250 и си ги държи с лекота.Разбира се на равно сам и да е горе долу около 15 градуса навън.Щот като е по-топличко и 100 коня почват да бягат по поляната за паша.Та мисълта ми беше че 166 си е прекрасна колица за годините си.
    Откога това, нали беше варел и кенеф.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  14. #119
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Опел няма да си купя никога.Както и шеста поред Алфа.Да не говорим за 159,няма как да се случи...ако случайно се изметна,преобърна и т.н. ще е бабичка 164-ка.

    Tempras с кюмура ги правя 250 и си ги държи с лекота.Разбира се на равно сам и да е горе долу около 15 градуса навън.Щот като е по-топличко и 100 коня почват да бягат по поляната за паша.Та мисълта ми беше че 166 си е прекрасна колица за годините си.
    Чакаме клипче.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  15. #120

    Default

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Чакаме клипче.
    Скоро няма да е щото гумите са ми абсолютни галоши.Е сигурно без клип е лъжа ама... има още един човек които може да потвърди.Неговата е същата.
    Като го казвам това съм наясно че скоростомера лъже,аз говоря за това колко показва

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Откога това, нали беше варел и кенеф.
    Може да съм казвал някога че е варел ама не помня...може в нервите си ако е създавала проблеми
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •