Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 91 to 105 of 131

Thread: 166 -ца 185 коня или 159-ка?Коя вози по меко и комфортно?

  1. #91
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Вече се натоварвам много от такива теми.................

    ---------- Post added at 11:48 ---------- Previous post was at 11:44 ----------

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Е, нека овладеем раздразнението Да не го обръщаме в личностни нападки и да си приказваме за компетентност и разбирачество, най-малкото защото не се познаваме Повярвай ми, изобщо не е нужно да си собственик, за да усетиш "дървената" същност.Достатъчно е да си покарал автомобила по два-три вида настилка. Не разбрах и кога си ми засичал трите минути на пасажерската седалка, но явно емоциите се овладяват трудно. И още нещо: аз представям нещата както ги виждам, и както са ги видели и мои познати. Не оценявам един автомобил от гледната точка на специалиста, както правиш ти. Затова и оценките ми се разминават с твоите. Но масовият потребител не е специалист. И вярвам ще се съгласиш, че автомобил с извънземната външност на 159 рязко вдига летвата на очакванията и за останалите неща. А точно там лично аз съм разочарован и го казах. Само че излязох хейтър, компетент, разбирач ... а, и че убеждавам себе си в нещо хах
    Бате летвата точно 159 я вдигна,и то на трудния за италианците немски пазар.Немците говорят само хубаво за 159/като изключим проблема с тестовата 159,ма там виновни са сервиза на Фиат/,хората са доволни,карат си колите,и като тръгнат да ги продават им знаят цената. Аз не се правя на специалист,но както казах съм карал стотици пъти 166,включително и на дълъг път,и не намирам нищо по удобно в седалките в сравнение с тези на 159,даже на мен с големия ми гъз са ми доста по неудобни.

    П.С.Самата тема изначало беше сбъркана,ако човека дето я пусна/или там негов приятел/ иска кола която вози меко и комфортно,просто да не си купува Алфа..................такава нема.

    ---------- Post added at 11:50 ---------- Previous post was at 11:48 ----------

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Да .. то 155-ците изобщо немат нищо общо с Фиат .. ама грам.

    ---------- Post added at 08:18 ---------- Previous post was at 08:15 ----------



    Намери и поогледай някоя OPC и после пак ще сравняваме.
    Бате Инсинията е по тясна от 159,а отвън изглежда даже по голяма
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #92
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Insignia, не много качествени материали...отзад като седнеш аз 1.80 опирам тавана с глава...е да ама е тъпо.
    Пускам снимки на високо ниво на оборудване СПОРТ, актуални. Волана го влагат в още 4 модела...педалите и те...една астра 4 врати има сходен интериор и ектериор...че и цената е с около 15к. лв. надолу. Тя е като по-малкия брат на Инсигниата.
    За размерите,Тони е прав. Insigniata е с 19см по-дълга, 4см по широка, 8см по висока. Вътре е по-тясно. Вложените материали са по-евтини.

    Та с какво този космически кораб е повече, нито с интериор, нито с ектериор, нито разхода му е по-добър от аналога си.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0821.jpg   IMG_0822.jpg   IMG_0823.jpg   IMG_0824.jpg  

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #93
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Insignia, не много качествени материали...отзад като седнеш аз 1.80 опирам тавана с глава...е да ама е тъпо.
    Пускам снимки на високо ниво на оборудване СПОРТ, актуални. Волана го влагат в още 4 модела...педалите и те...една астра 4 врати има сходен интериор и ектериор...че и цената е с около 15к. лв. надолу. Тя е като по-малкия брат на Инсигниата.
    За размерите,Тони е прав. Insigniata е с 19см по-дълга, 4см по широка, 8см по висока. Вътре е по-тясно. Вложените материали са по-евтини.

    Та с какво този космически кораб е повече, нито с интериор, нито с ектериор, нито разхода му е по-добър от аналога си.
    Сега материалите били по-скапани.
    Някакъв тест ли си им правил. На каква сила се чупят при огъване въпросните пластмаси.
    Или имаш някакви сензори в пръстите.

    С тази разлика, че като седнеш в Инсигнията и интериора изглежда като две поколения по-модерен от на 159-ката.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #94

    Default

    За "специалните" материали на 159 влизаме в много сложен казус. То са топки на скоростни лостове, то са волани и т.н. Средно статистическа 159 ка на 100-120к. изглежда меко казано уморена и това за 6-7 годишен автомобил, представете си като прехвърлят 10-12 години на
    какво ще приличат
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #95
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Сега материалите били по-скапани.
    Някакъв тест ли си им правил. На каква сила се чупят при огъване въпросните пластмаси.
    Или имаш някакви сензори в пръстите.

    С тази разлика, че като седнеш в Инсигнията и интериора изглежда като две поколения по-модерен от на 159-ката.
    Приятел ти карал ли си/ возил ли си се/ тествал ли си Инсигниата?! Не ми отговаряй.
    Еми аз го направих и не останах очарован. Бутоните са пластмасови...като от разтопени химикалки. Интериора е отврат...уж високо ниво, а уредите, волана, педалите са същите както и в други 4 модела на Опел. Таблото е отлъчено за адски некомфортно, имад над 50 бутона, като совалка. Първите модели са от 2008. И няма нищо високо технологично в таблото...какви поколения.

    п.с. Затова от Опел, сега в новата Инсигниа, оправят таблото...слагат други уреди...щото предишните са страхотни ли?
    Имам вътрешна информация за модела..ето така ще е новата, която ще е модел на 2014...

    п.с.2 Дори най-скъпият кожен салон за 5000лв екстра е направен изцяло то изкуствена кожа.
    Еми моят волан на 70к км си е като нов. Нямам проблеми, нито нещо дрънчи, трака в материалите...Ако искате да търся и предоставя снимки на Инсигниа от 2008г. как е след експлатация, както споменах намира се инфо.
    При всяка кола интериора много зависи от стопанина си, как се поддържа и пази. Що се правите на ударени не разбирам. Сега аз поне изказвам факти, снимков материал, инфо от прва ръка от собственици и от сервиза в който много такива се правят!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails opel-insignia-infotainment-287327-HMI.jpg  
    Last edited by rusiq86; 01-08-2013 at 12:29.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #96
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    За "специалните" материали на 159 влизаме в много сложен казус. То са топки на скоростни лостове, то са волани и т.н. Средно статистическа 159 ка на 100-120к. изглежда меко казано уморена и това за 6-7 годишен автомобил, представете си като прехвърлят 10-12 години на
    какво ще приличат
    Топките са проблем на всички,но след 2007 слагат по хубава кожа на воланите,виждал съм 159 на над 200К с перфектен оригинален волан,и не само една.Пластмасите няма за какво да се хванеш,освен че се боядисват трудно,самия материал е труден за боядисване.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #97
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Insignia, не много качествени материали...отзад като седнеш аз 1.80 опирам тавана с глава...е да ама е тъпо.
    Пускам снимки на високо ниво на оборудване СПОРТ, актуални. Волана го влагат в още 4 модела...педалите и те...една астра 4 врати има сходен интериор и ектериор...че и цената е с около 15к. лв. надолу. Тя е като по-малкия брат на Инсигниата.
    За размерите,Тони е прав. Insigniata е с 19см по-дълга, 4см по широка, 8см по висока. Вътре е по-тясно. Вложените материали са по-евтини.

    Та с какво този космически кораб е повече, нито с интериор, нито с ектериор, нито разхода му е по-добър от аналога си.
    Това не е най-високото ниво на оборудване !
    Заеби дилъра кво ти говори.
    Нито волана е такъв, нито седалките, нито отвън броните, калниците и т.н.
    Истинската OPC е много, ама много по-брутална кола от нашите - като минеш през комфорт да стигнеш до вървеж и прочее.



    Click image for larger version. 

Name:	2010-Opel-Insignia-OPC_Interior-Image-01-800.jpg 
Views:	49 
Size:	56.9 KB 
ID:	117394
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails images1.jpg   2010-Opel-Insignia-OPC_Interior-Image-02.jpg  
    Last edited by DiStefano; 01-08-2013 at 12:29.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  8. #98
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Това не е най-високото ниво на оборудване !
    Заеби дилъра кво ти говори.
    Нито волана е такъв, нито седалките, нито отвън броните, калниците и т.н.
    Истинската OPC е много, ама много по-брутална кола от нашите - като минеш през комфорт да стигнеш до вървеж и прочее.

    Click image for larger version. 

Name:	images1.jpg 
Views:	40 
Size:	7.7 KB 
ID:	117392
    Click image for larger version. 

Name:	2010-Opel-Insignia-OPC_Interior-Image-02.jpg 
Views:	42 
Size:	92.8 KB 
ID:	117393
    Click image for larger version. 

Name:	2010-Opel-Insignia-OPC_Interior-Image-01-800.jpg 
Views:	49 
Size:	56.9 KB 
ID:	117394
    Бате сори,ама таблото е страшна цигания с хиляди копчета,седалките са хубави,но на ТИ-то са по-добри/особено 3-а серия 159/...................................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #99
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Прав си за копчетата - дразнещо е много. Но тази дето я карах неотдавна аз изобщо нямах никакво време да и гледам копчетата. Просто се кефех на колата и ускорението .. а и как минава през спящите полицаи .. все едно не се повдига колата.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #100
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Това което си показал е Инсигниа с голям бензинов мотор първо...това е не само оптичния пакет ОПЦ, а пълната му версия, която само тя като пакет струва 12к лв.
    Тя има различен бензинов двигател от нормалните, брони, джанти, интериорно волана има леки подобрения, както и седалките. Тези седалки се влагат в Опел Вектра ОПЦ от 2007г. Като на живо са отвратителни, по-късно мога да пусна реална снимка. На 159 има уникални версии на седалки от Ти пакет. Копчетата по таблото са малко над 50.
    В момента дори да искаш въпросната инсигниа, я няма по автосалоните. Дилъра с който имам вземане-даване е много близък и няма да ме подведе. Лично ми дава да видя за какви ремонти влизат Инсигниите в сервиза. Като цяло всеки ден има по една такава за нещо, дребно или по сериозно.

    ---------- Post added at 12:39 ---------- Previous post was at 12:36 ----------

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Прав си за копчетата - дразнещо е много. Но тази дето я карах неотдавна аз изобщо нямах никакво време да и гледам копчетата. Просто се кефех на колата и ускорението .. а и как минава през спящите полицаи .. все едно не се повдига колата.
    Има два варианта на возене..единия е по стегнат, другия по мек, ма можеш да ги усетиш единствено извънградско...колата която тествахме беше 160кс 4х4 дизел...е на върви много, щото първо реалният и разход на колата минава 10 градско...1655кг е тежеста й. Ускорението е до 100км за близо 9сек. Нз ти какво си карал...1.8 бензиновият мотор 140кс е направо спрял...и него карах.
    По-късно ще изнамеря снимка на тези седалки, които харесваш, на живо са много грозни...като някой болид, ще кажеш на писта ще я карам.
    Волана, педалите, таблото са същите в Астра J 4/5 врати. Само дето тя е с 15-20к лв надолу в цената.
    като кажете Опц, разбирайте разработена тунинг версия, както Hamaan на мерц.

    p.s Разликата между снимките от спорт ниво и Опц линията са леко във волана и седалките...вс друго е еднакво. Разлика малко и в обработката на снимките...моите не са !!!!
    Last edited by rusiq86; 01-08-2013 at 12:47.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #101
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    E тя Инсигния 2,0 дизел 160 коня е пак Фиат с леко пипната електроника (античип) за да не се разбере, че е същия мотор като Фиат/Алфа 2,0JTDm 170 коня Както и да е, какво сравнявате 8г модел за 10-15000лв с кола от магазина струваща 50?! Карал съм такава, много ясно, че е по-хубава, като е 5 пъти по-скъпа и по-нова. Или пак киселото грозде? И извънземна да е си е Опел - няма змия

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #102
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Направо старата 166-ца си е сърдит сом.
    Кой обсъжда старата 166 тук? Май не говоря аз глупости

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post

    Моля който е имал и управлявал и двата модела 166(след фейслифта през 2003год.) и 159 да сподели опит и впечатления.
    rusiq86 и той за сомове говори......
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  13. #103
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Аз съм карал 166 с фейс и без фейс, бензин и дизел 136, 140, 150 и 175коня, с чип и без чип, също така 159 1,9JTS, както и малкия и големия дизел, с чипове и без чипове - всички са супер Сега някои от тях са по-стари коли, други по-нови, някои поддържани, други каталясали - това си е много важно. Какво има да търсим под вола теле?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #104
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Това което си показал е Инсигниа с голям бензинов мотор първо...това е не само оптичния пакет ОПЦ, а пълната му версия, която само тя като пакет струва 12к лв.
    Разликата ценово между чисто нови от магазина 325 коня Инсигниа ОПЦ и 159-ка 2.4 Ти като твоята е около 10-12 000лв (алфата е по-скъпа). При така сложени нещата почти съм сигурен, че 90% от хората готови да дадат 70-80 000лв за нова кола и колебащи се между алфата и опИла, ще вземат Инсигниата (включително и аз). Просто за тия пари получаваш повече от нея...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #105
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    rusiq86, не мога да схвана какво от това, като волана и педалите били едни и същи на Астрата и на Инсигниата? Е, и?
    Ааа, вярно. На алфата е уникален. Уникален, защото има само един модел. Няма на кой втори модел да сложат, иначе толкова по-различния волан, който биха били направили специално за всеки един специален модел.

    А, и че имали Опели в сервиза.
    Забравих, че Алфа никога не се чупи и официалните сервизи разчитат само на Фиат, иначе остават без храна.
    Ама ако вземе, че влезнат три 159-ки в сервиз, това ще е 100% посещението на всички продадени в България, сигурно.

    А бе страхотни аргументи. Идеални направо.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •