Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 131

Thread: 166 -ца 185 коня или 159-ка?Коя вози по меко и комфортно?

  1. #46
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    159 е един фасон
    166 FL на практика е една фаца



    Какъв е извода?

    Mury, радвам се за теб, че ти е комфортно в 159, но никога не бих предпочел салона на масовата 159 за около 9000лв пред салона на 166FL Distinctive. Това исках да кажа. И съм сигурен, че седалките са по-тесни, защото съм сядал и и в 166 и в 159 (с кожа, затова и се обърках, че другия салон е плюшен). И въпреки това се заглеждам по интериора на 159 TI от време на време.
    За пореден път забелязвам,че говориш само глупости.Сравняваш 2 коли в различен ценови диапазон,няма как да сравняваш дистинктив при 166 с медиум при 159,защо не я сравниш с ТИ ??????? Ако цената е критерии за теб е друго,но тва няма как да е другояче,все пак 166 е модел на 15 години,няма значение дали е ФЛ или не А и сам каза,че не си се возил в 159,няма как да твърдиш за удобството на една седалка,от сядане в нея за 3 мин..Стотици пъти съм карал 166 и съм се возил отзад,ами предните седалки са страшно хлъзгави,както спомена Стефан,отзад определено е по комфортно от в 159.Недей да сравняваш пазара в Бг,той е смешен,тук 90% от колите са гробници.

    ---------- Post added at 11:52 ---------- Previous post was at 11:51 ----------

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Айде сега отначало - темата за мека и комфортна возия ли е, или за стабилно поведение в завоите? Щото за мене по-стабилно поведение в завоите от това на 155 няма, но въпреки това във возията й няма нито грам мекота и комфорт...
    Кола,която е на Типо платформа,няма как да ме убедиш че е супер стабилна,с невероятно пътно поведение,не е като да не съм карал 7 години 145/6........................

    ---------- Post added at 11:53 ---------- Previous post was at 11:52 ----------

    Quote Originally Posted by code View Post
    Стига си ръсил клишета, 159 е супер стабилна кола затова вози и по-стегнато, за разлика от 166, на които на половината са изпуснали амортисьорите и си викат глей ква хубава возия кАт на Рено Сафран
    Абсолютно................единствения недостатък на окачването на 159 е,че е шумно
    Last edited by Mury; 31-07-2013 at 12:04.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #47
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    По начало не е правилно да се сравняват коли от различен клас, това е все едно да се сравнява старата Е-класа с новата цедка. Малко хора са приготвили над 10 000 за близо 10 годишна Алфа. Аз написах какво получава човек за тези пари (в масовия случай), дали е глупаво сравнението или не - всеки си преценява. Познавам няколко човека които си купиха 159 наскоро и все е ... медиум или квото там ниво на оборудване без много екстри. А 166FL която е спомената в началота на темата доста трудно се среща с ниско ниво на оборудване. В момента има една или две в мобиле, но обикновено няма нито една и всички са Distinctive. Та така.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #48
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    ...Стотици пъти съм карал 166 и съм се возил отзад,ами предните седалки са страшно хлъзгави,както спомена Стефан,отзад определено е по комфортно от в 159.
    За предната седалка определено не е за слаби хора (под 90-100 кила).
    Та 166-цата, особено ако е с кожа, когато я натиснеш в някой завой, аз с моето телосложение трябва да се държа за волана, че усилено се опитва да ме навре между седалката и кората на вратата.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #49
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    За предната седалка определено не е за слаби хора (под 90-100 кила).
    Та 166-цата, особено ако е с кожа, когато я натиснеш в някой завой, аз с моето телосложение трябва да се държа за волана, че усилено се опитва да ме навре между седалката и кората на вратата.
    Tи с твоето телосложение направо може да си седнеш м/у седалката и кората

    ---------- Post added at 14:17 ---------- Previous post was at 14:15 ----------

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    По начало не е правилно да се сравняват коли от различен клас, това е все едно да се сравнява старата Е-класа с новата цедка. Малко хора са приготвили над 10 000 за близо 10 годишна Алфа. Аз написах какво получава човек за тези пари (в масовия случай), дали е глупаво сравнението или не - всеки си преценява. Познавам няколко човека които си купиха 159 наскоро и все е ... медиум или квото там ниво на оборудване без много екстри. А 166FL която е спомената в началота на темата доста трудно се среща с ниско ниво на оборудване. В момента има една или две в мобиле, но обикновено няма нито една и всички са Distinctive. Та така.
    Значи щом не е правилно да се сравняват 159 със 166,темата е сбъркана от самото начало.И кое е тва ниво на оборудване без много екстри в 159,че не ми става ясно,а и да ти кажа честно Медиум при 159 има същите екстри като Дистнктив при 166,даже някои отгоре.................. А Хай нивото на оборудване има доста повече неща от 166,а повечето коли които се продават в Бг са именно Хай...............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #50
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Колкото по-малко копчета има толкова по-добре. По-малко проблеми свързани с елетрониката и респективно по-малко ядове и дупки по джобовете. Това най-много харесвах в 156 - 2 ръчки на волана - 3 врътки за парното и 3 бутона --- КРАЙ. 164-ката примерно супер мноо ме дразни това пиано по средата дето са го пльоснали. Аз обичам спартанското - да има клима и по-як агрегат и друго не ми требва. Памет на седалките - голем праз .. тая кола я карам само аз. А на 166-цата сензора ми за дъжд - по-добре е ако го нямаше. Повечето "екстри" си имаха собствено мнение по разните въпроси.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  6. #51
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Колкото по-малко копчета има толкова по-добре. По-малко проблеми свързани с елетрониката и респективно по-малко ядове и дупки по джобовете. Това най-много харесвах в 156 - 2 ръчки на волана - 3 врътки за парното и 3 бутона --- КРАЙ. 164-ката примерно супер мноо ме дразни това пиано по средата дето са го пльоснали. Аз обичам спартанското - да има клима и по-як агрегат и друго не ми требва. Памет на седалките - голем праз .. тая кола я карам само аз. А на 166-цата сензора ми за дъжд - по-добре е ако го нямаше. Повечето "екстри" си имаха собствено мнение по разните въпроси.
    За малоумния климатроник на 166 да не говорим
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #52

    Default

    Момчета, трудно е да се сравняват различен клас коли, проектирани и произведени по различно време, макар и с обща генетическа обремененост.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  8. #53
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Момчета, трудно е да се сравняват различен клас коли, проектирани и произведени по различно време, макар и с обща генетическа обремененост.
    Да уе .. ама автора на темата иска сравение !
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  9. #54
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Да уе .. ама автора на темата иска сравение !
    След всички обективно-компетентни писания по темата предполагам, че вече си е формирал съвсем ясна и правдива представа..............

    ......затова, че е било грешка да задава такъв въпрос в този форум.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #55
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Бе 156 е номер 1.хихихи.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  11. #56
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    След всички обективно-компетентни писания по темата предполагам, че вече си е формирал съвсем ясна и правдива представа..............

    ......затова, че е било грешка да задава такъв въпрос в този форум.
    Ти пак се сърдиш като малко дете,обясни му се на човека,че двете коли се практически несравними:

    1.Не са в един клас
    2.Не са в един ценови диапазон,а 80 % от българите си купуват коли според джоба.

    Ако иска 159 2.4 хубава,трябва да си приготви поне 15 бона според мен,а ако иска 166 2.4 дори ФЛ мисля че 10 бона таван ще му стигнат

    А ако толкова иска наистина комфортна италианска кола,а не 166 с изпуснали амортисьори и уморени пружини,да си купи Ланча Капа-това е най-комфортната италианска кола.
    Last edited by Mury; 31-07-2013 at 17:17.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #57

    Default

    Човека е задал конкретен въпрос -*Коя вози по-меко и комфортно*, а всички му пишем за ланския сняг.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #58
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Човека е задал конкретен въпрос -*Коя вози по-меко и комфортно*, а всички му пишем за ланския сняг.
    Ако иска комфортна возия да я кара със 16-ки на 2,2 Без значение коя от двете. От това по-комфортно здраве му кажи.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #59

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Ако иска комфортна возия да я кара със 16-ки на 2,2 Без значение коя от двете. От това по-комфортно здраве му кажи.
    Точно с тези параметри я карам моята и си мислех, че е много комфортна 166-та, а тя каква била работата.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  15. #60
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Точно с тези параметри я карам моята и си мислех, че е много комфортна 166-та, а тя каква била работата.
    И моята така я карам особено лятото нищо, че трябва да са 2.5атм. Като сменя от зимни на летни гуми и имам чувството, че карам каруца. 166-цата е добра кола, стабилна е, върви горе/долу добре, сигурен съм с нея на пътя, дори да карам по екстремно, на мен лично ми е много удобно в нея, НО за возия по-добре да не говорим, защото липсва, в сравнение с доста автомобили същия клас, дори по-нисък, и окачването не вози стегнато. Просто не е направена за нашите окаяни пътища пълни с кратери.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •