Results 1 to 7 of 7

Thread: Алфа Ромео 147 фейслифт

  1. #1

    Default Алфа Ромео 147 фейслифт

    Здравейте колеги!
    Харесвам много Алфа Ромео 147 и се колебая дали да се спра на тези до 2004г. или на фейслифта от 2005г.
    Парите са почти двойно от 3500лв. на 5900лв. за дизеловите. Питането ми е към някой който е имал едната и в последствие е купил и фейслифтовата. Има ли и тя неприятното скърцане от окачването и в купето, много по-скъпо ли е обслужването, заслужава ли си по-високата цена и т.н.

  2. #2
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default Мен пък ми харесват повече първия преди фейслифтовия модел

    Аз бих гледал състоянието на колата. Но вкусове всякакви. Това че една кола е на по-малко години си е донякъде предимство. Аз бих търсил запазена 1.9 jtd 16 v, 2003 - 2004 год. Поздрави и успех с избора!

  3. #3

    Default

    Сори ама за 2004 3,500 ми звучи доста несериозна цена.
    Иначе колите са 1:1 като окачване , интериор , мотори( с малки изключения)
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    Аз лично си я ибрах според екстрите,маркирах кожен салох,климатроник,автопило и година след 2003 и за 5-6хиляди можеш да вземеш само преди фейса,така направих и аз.Съвета ми е да отидеш и да покараш такава кола с мотора на,който си се спрял и след това да обикаляш по огледи.

  5. #5

    Default

    Да, за интериора и екстериора съм запознат визуално от снимките. Разликите не са големи и не си заслужава само заради тях разликата в цената.

    Питането ми е дали при фейслифта не са оправили скърцането от пластмасите в купето, и съответно скрибуцането по окачването ?
    При фейслифта има и по-мощни мотори 1.9JTD 140 150 к.с., за това може би ако са оправени дребните скърцащи проблеми в купето и по окачването си заслужава по-вечето пари.
    Ако може някой с фейслифтова 147 JTD да сподели.

  6. #6
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Колега, по-горе ти писаха че окачването е 1:1, така че няма как да е станало по-добро Скърцането според мен идва не от калпаво окачване, а от калпави части. Ако си слагаш истински части, няма проблеми. Лошото е, че струват скъпо, а ние не сме склонни да плащаме 2 пъти повече за нещо, което го има по-евтино. А после олеле майко що така? Бедата на 147/156 е, че цената на качествените части по окачване + обслужването се доближават до цената на екземпляр втора ръка. А Ганьо очаква, че като си вземе кола за 2-3 бона ще я поддържа на цената на голф. Предполагам вече донякъде ти е ясна картинката Така че, хубаво си прецени дали си готов да посрещнеш допълнителните разходи и до каква степен си съгласен на компромиси.
    Относно интериора - не виждам какво толкова скърца. Дори и моята 156 не скърца, въпреки че е вече с доста стаж по лунните пейзажи в БГ и вече е на 14 години. При 147 не е по-различно.

    Качи се и покарай, ако те грабне - това е твоята кола. Остава да намериш читав екземпляр. Гледай състоянието, не толкова годината.

    едит:
    По-мощните мотори определено си заслужават. Но са и малко по-скъпи за поддръжка. Иначе и JTD 115 коня върви доооста добре след ремап
    Last edited by tonov; 27-07-2013 at 10:12.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #7

    Default

    мерси за отговорите

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •