Results 1 to 11 of 11

Thread: Прогресивно умира

  1. #1
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Unhappy Прогресивно умира

    Това което имам като проблем с дебитомера се оказа, че е лесно за разрешаване (поне според майстора - който още е болен), но сега се почна с електрониката (предполагам и силно се надявам да е някоя простотия)
    .... първо .... проблема със задните плафони които не спират да светят
    .... второ .... климатроника се побърка и не реагира на никакви команди (духа на макс. и няма спиране)
    .... трето .... показва, че зарежда чисто новия акумулатор, а той все няма ток в него
    като цяло с тая кола

    .... Моля ви, давайте съвети !!!
    Last edited by Чавдар; 23-07-2013 at 09:45.
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Къде показва, че зарежда? Къде мерите?
    Ще погледна утре дали имам останал друг климатроник и може да ти дам за проба.
    За плафоните - трябва ти схема и да търсите проблема.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Default

    Климатроника работи 20-ина мин. още на макс и се оправи
    Показва (с уред) на акумулатора.
    Схема, ще търся (явно имя късо).
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

  4. #4
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    А какво значи , че няма ток все? Ако зарежда, значи и се харчи тоя ток...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #5
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Default

    Pisha ot GSM-ma I nqmam bg :/

    ......takaaaaa..... debitomera go opravih sam , problema s plafonite sushto (butona na bagajnika praveshe problemi) , a problema s akumulatora se opravi sam


    ПИШИ НА КИРИЛИЦА!!!!
    Last edited by Boby; 26-07-2013 at 17:33.
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

  6. #6
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Браво. Ейй, що не вземат и на мен сами да ми се оправят скоростомера, регулирането на фаровете, и не помня още кво беше прецакано? Май само моята не се самооправя?!?!?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #7
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Default

    ...mi nqmqm ideq zashto ne zarejdashe akumulatora, no az nisho ne sum pravil tam (prosto se opravi samo ) , a za debitomera mi pisna da chakam I vzeh, che go opravih (za plafonite mi trqbvaha dve minuti I kleshti :P )


    СЛЕДВАЩИТЕ ТИ МНЕНИЯ НА ЛАТИНИЦА ЩЕ БЪДАТ ИЗТРИВАНИ!
    Last edited by Boby; 26-07-2013 at 17:34.
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

  8. #8
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by Чавдар View Post
    Pisha ot GSM-ma I nqmam bg :/

    ПИШИ НА КИРИЛИЦА!!!!
    .... а както се вижда от другите ми постове пиша на кирилица (ще гледам да не се повтаря повече).

    На дебитомера се оказа, че стария "майстор" е разхлабил много прожината която връща клапата обратно и колата не може да вземе решение какво да направи (клапата се мандахерцаше почти свободно напред-назад) и в един прекрасен момент колата остава без гориво (въздух), а в следващия и идва в много - сега остава само да и направя финна настройка
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

  9. #9
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Default

    Малко пояснения за вс. проблеми които имах и как реших някой от тях.

    - проблем с дебитомера няма, оказа се, че изпарителя е толкова малък, че когато подам газ и дръпна газта от системата той не може да смогне да напълни дори маркучите до дюзите и колата остава без гориво и почва да присецва (голяма простотия)
    - задните плафони светят когато е отворен багажника (вместо лампа на таблото) - смених бутона на багажника и вс. се оправи,
    - климатроника (управлението) от време на време не иска да реагира - после се оправя за известно време и пак забива (дебна го да се оправи и да си направя настройките - като тези цикли продължават от няколко мин. до няколко дена,
    - чисто новия акумулатор (за който нямам документи) се оказа, че има умряла клетка (сложих нов и вс. е ОК)

    Сега имам нов проблем - дясното огледало няма сила да се прибере (губи мощност) - прибира се нормално - излиза нормално - почва да се прибира, но вече много трудно (звучи доста измъчено) - и не иска да излезе (след кратка почивка пак се получава същото) - гледах го като индианец 30 мин. и няма разглобяване (освен ако не се махне стъклото -огледалото- което ме е страх да не счупя)
    - някакво по-лесно решение на проблема - тип спрей или нещо такова?
    Last edited by Чавдар; 20-10-2013 at 23:23.
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

  10. #10
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Ффффнимаай мноо със стъклото. Вади се супер-олигофренски - трябват ти десет вида телове и куки, скица на огледалото и поне 100 кила търпение. Иначе си в тиквите. Тоя номер с демонтажа го правих малко след като се взехме с баба ти, и не мисля да го повтарям... Да не ти обяснявам, че в гилидалото на 164-ката има повече кабели и датчици отколкото покрай матора на цел Гоуф-1...
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  11. #11
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by VLADius View Post
    Ффффнимаай мноо със стъклото. Вади се супер-олигофренски - трябват ти десет вида телове и куки, скица на огледалото и поне 100 кила търпение. Иначе си в тиквите. Тоя номер с демонтажа го правих малко след като се взехме с баба ти, и не мисля да го повтарям... Да не ти обяснявам, че в гилидалото на 164-ката има повече кабели и датчици отколкото покрай матора на цел Гоуф-1...
    Свалих го огледалото (цялото) и се видях в чудо - разглобих цялата тапицерия на вратата заради кабелите с буксите. С едно огледало (зъболекарско) видях какво е вътре в него и се отказах - сега се прибира само лявото огледало.
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •