Results 1 to 14 of 14

Thread: Свещи НЖК

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Перник
    Posts
    48

    Default Свещи НЖК

    Поръчах си свещи BKR6EIX големи и CR7EIX малки.Някой карал ли е с такива, на какъв GAP да го настроя?Колата е алфа 156 1.8 на газ, мерси.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    43

    Default

    Колега извинявай но не се сдържах какво е GAP и как се настройва? Мерси!

  3. #3

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Перник
    Posts
    48

    Default

    Междуелектродно разстояние( GAP).
    Това клипче и аз го гледах, но на колко милиметра да го направя?0.8 на големите и 0.7 на малките добре ли ще е?

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by shark20 View Post
    Междуелектродно разстояние( GAP).
    Това клипче и аз го гледах, но на колко милиметра да го направя?0.8 на големите и 0.7 на малките добре ли ще е?
    Колега, мислиш тия свещи от "аmаzon" да ги поръчваш ли??
    Колко излизат общо 4 малки и 4 големи от "аmаzon"? Питам понеже, ако е на оферта може да направим някоя комбина и да направят отстъпка.



  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Свещи, за които изрично не е указано, че се регулира разстоянието аз лично не пипам. Има някои към които си има такава информация - там да, но иначе не. Нещо ей такова представлява - копи/пейст:
    разст. м-ду електродите 0,9 мм, сила на затягане (въртящ момент) 28 Нютонметър, Височина ( цол ) 14 мм, стъпка на резбата 1,25 мм, дължина на резбата 19 мм, Модел двигател 16, местоположение на искрата 3 мм, 1 -щифтен
    разстояние между електродите за регулиране 0,7 мм, CNG, Втечнен газ (LPG), да се регулира разстояние между електродите за работа на газ, да се замени след 15000 км

    Обикновените свещи с течение на километрите променят това разстояние и някои ги чукват да го коригират както си е било, повечето дето съм ги виждал - на око това за мен си е беля на главата, не се знае кога ще се отчупи парченце вътре при буталото, пък иридиеви въобще не ти препоръчвам да пипаш
    пп На 2 коли съм сменял свещи с такива за газ, понеже газаджиите така са казали, че проблемът е от свещите. Един вид колата не върви на газ с оригиналните си свещи и трябва да се сменят. На едната беше много фрапиращо щото от 1,3мм трябваше да се мине на горепосочените свещи. И на 2-те нямаше никакво подобрение, свещите за газ за мен са някакъв рекламен трик. Дори и да има нещо специално в тях са прекалено универсални за да вършат работа - 1свещ за всички марки автомобили, нямащи нищо общо по между си нещо не ми се вижда сериозно.
    Last edited by code; 22-07-2013 at 23:27.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    GAP-ing, MAP-ing....не се занимавай с дападжииски глупости. Това са ти свещите http://www.ebay.com/itm/250529415406...84.m1438.l2649
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  8. #8
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by David Singh View Post
    Колега извинявай но не се сдържах какво е GAP и как се настройва? Мерси!
    gap /английски/ е разстоянието между каквото и да е /пролука/ - не само междуелектродното, но колегата обича чужди думи просто, за да може обикновения потребител да се блещи недоумяващо

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    GAP-ing, MAP-ing....не се занимавай с дападжииски глупости. Това са ти свещите http://www.ebay.com/itm/250529415406...84.m1438.l2649
    Ето ти ги и тук с малко по-евтини и телефон в България за питанки
    http://www.ebay.com/itm/8x-NGK-PLATI...item1e64e87f24

  10. #10

    Default

    Ползвам темата да питам нещо.
    Ако стоката е повече от 50 долара дали няма да има разкарване по митница за освобождаването и?

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by svi View Post
    Ползвам темата да питам нещо.
    Ако стоката е повече от 50 долара дали няма да има разкарване по митница за освобождаването и?
    Ако не е от ЕU и с куриер ще те разкарват. И преди беше 30 (по спомени от DHL)

  12. #12

    Default

    Благодаря колега имах предвит за тия свещи ако се поръчат от Англия дали ще има ядове.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by svi View Post
    Благодаря колега имах предвит за тия свещи ако се поръчат от Англия дали ще има ядове.
    Не би трябвало, ако не споменат в пратката, че стоката е без платен VAT

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Свещи, за които изрично не е указано, че се регулира разстоянието аз лично не пипам. Има някои към които си има такава информация - там да, но иначе не. Нещо ей такова представлява - копи/пейст:
    разст. м-ду електродите 0,9 мм, сила на затягане (въртящ момент) 28 Нютонметър, Височина ( цол ) 14 мм, стъпка на резбата 1,25 мм, дължина на резбата 19 мм, Модел двигател 16, местоположение на искрата 3 мм, 1 -щифтен
    разстояние между електродите за регулиране 0,7 мм, CNG, Втечнен газ (LPG), да се регулира разстояние между електродите за работа на газ, да се замени след 15000 км

    Обикновените свещи с течение на километрите променят това разстояние и някои ги чукват да го коригират както си е било, повечето дето съм ги виждал - на око това за мен си е беля на главата, не се знае кога ще се отчупи парченце вътре при буталото, пък иридиеви въобще не ти препоръчвам да пипаш
    пп На 2 коли съм сменял свещи с такива за газ, понеже газаджиите така са казали, че проблемът е от свещите. Един вид колата не върви на газ с оригиналните си свещи и трябва да се сменят. На едната беше много фрапиращо щото от 1,3мм трябваше да се мине на горепосочените свещи. И на 2-те нямаше никакво подобрение, свещите за газ за мен са някакъв рекламен трик. Дори и да има нещо специално в тях са прекалено универсални за да вършат работа - 1свещ за всички марки автомобили, нямащи нищо общо по между си нещо не ми се вижда сериозно.

    Това за свещите на газ е най-умното, което може да се напише. Същото е като маслото за газ.
    Иначе за всеки мотор се изисква някакво разстояние, което може да няма нищо общо с това, което е оригиналното за типът свещи.
    Примерно: свещта е с разстояние 0.9 от завода, но за определен модел да дават същата свещ, но понеже е по-калпава запалителната система, да дават 0.7 мм . Но това са по правило изключения.
    Другото правило е: когато колата е на газ, разстоянието да се намали с 0.1 мм от указаната.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •